Шведскиот Net Entertainment или наречен NetEnt е еден од најголемите и најпопуларните брендови за производство на онлајн казино игри. Нивната понуда содржи слотови, блек џек, рулет, како и можност за  казино игри во живо.

Зошто се толку многу популарни? Каде може да ги најдете нивните производи?

Одговорот на овие прашања е во статијата што следи.

Net Entertainment Mega Fortune Dreams

Казина со игри од Net Entertainment

NetEnt е добавувач на казино софтвер кој може да се забележи во повеќе онлајн казина. Тие создаваат игри што воглавно предизвикуваат возбуда кај играчите и секако големи добивки. Поголемиот дел од онлајн казината во светот, можат да му понудат игри на своите играчи од палетата на Net Entertainment.

Доколку сте во дилема во кое казино да го пробате софтверот од Net Entertainment, оставете ние да ви помогнеме при изборот. Нашиот избор би бил во едно од следните казина:

Понуда од NetEnt

Net Entertainment, прво и основно е познат по својот широк спектар на слот машини. До ден денес тие имаат развијано повеќе од 96 различни слот машини, во кои главното искуство е авантурата. NetEnt развива слот машини врз основа на ТВ- емисии и филмови. Доказ за тоа се слотовите на South Park, Aliens и  Scarface.
Играј NetEnt на Unibet казино
Целиот пакет на NetEnt се шири со неверојатна брзина, а тоа е една од причините за нивниот успех во светот. Освен слот машини, во рамките на нивната понуда ќе најдете и игри на маса како блек џек, рулет и др.

Понудата на NetEnt e составена од:

  • Слотови
  • Рулет
  • Блек Џек
  • Baccarat
  • Carribean Stud покер
  • Видео покер
  • Мини игри
  • Лотарија
  • Бинго / Кено
  • Прогресивен Џек Пот

Позицијата за лидер на пазарот во продажба на софтвер за казино игри се постигнува со производство на исклучително популарни слот машини. Starburst, South Park, Gonzo’s Quest и Jack Hammer се само 4 имиња од најпознатите слот игри произведени од NetEnt. Иновацијата комбинирана со одличен дизајн, графика и звук ја задржуваат оваа компанија на највисоко ниво. Како посебно важно за игрите од Net Entertainment ќе го издвоиме тоа дека не е задолжително да се превземаат игрите, а тоа придонесува за брз пристап до нив.

NetEnt Twin Spin

Мобилна поддршка

Другиот фактор што е заслужен за позицијата на NetEnt е тоа што се носи со времето и ги следи трендовите. Кога станува збор за играње на казино игри од мобилен телефон може да кажеме дека Net Entertainment е чекор пред другите. Во превод тоа значи дека скоро сите игри од оваа компанија се компатибилни со iOS и Android, а тоа значи дека без проблем може да уживате во игрите, без разлика од кој оперативен систем пристапувате.

Историја на Net Entertainment

Net Entertainment постои уште од 1996 година, каде тимот беше составен од група на луѓе со големо искуство во физичкото казино. Денес NetEnt се перцепира како голема и стабилна компанија, а како доказ за тоа ни е регистрацијата на Шведската берза. NetEnt освен што произведува софтвер за онлајн казина, таа произведува и програми за слот машини и за другите казина ширум светот. Карактеристично е тоа што исплатата на игрите од Net Entertainment е од 95 – 97%, додека овој просек за конкурентите изнесува од 85 – 87 %.  Како заклучок може да кажеме дека добриот дизајн, квалитетот на графиката и звукот на играчите ќе му донесе едно поразлично искуство со игрите на NetEnt.