Казино бонус за добредојде. Да. Постои тоа. Доколку сте нови во онлајн казиното, сигурно се уште не ви е јасно што всушност претставуваат казино бонусите.

100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Mozzartbet добивате 100 бесплатни спинови

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

Добиј го бонусот сега!

100% до 7500 МКД

22Bet казино ви нуди 100% бонус на првата уплата

Понудата важи само за нови корисници на 22Bet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €100

Bet365 казино ви нуди бонус за добредојде до €100.

Понудата важи само за нови корисници на Bet365 казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €120

20Bet казино ви нуди 100% бонус до €120 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 20Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Во 1xbet казино добиваш 100% бонус на уплатата до 100€!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на 1xbet

Добиј го бонусот сега!

до €1850 + 500 бесплатни вртења

Во Locowin казино добиваш до 1850 евра бонус + 500 бесплатни вртења без услов!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Locowin

Добиј го бонусот сега!

до €450 + 250 бесплатни вртења

Во Nine казино добиваш бонус пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни вртења!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Nine казино

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

10Bet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 10Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Betwinner казино ви нуди 100% бонус до €100

Понудата важи само за нови корисници на Betwinner казиното.

Добиј го бонусот сега!

ДО €450 + 250 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Betоnred казино добиваш пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни спинови!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Betonred казино

Земи го бонусот сега!

100% до €100

Gunsbet казино ви нуди 100% бонус до €100 + 100 бесплатни спинови

Понудата важи само за нови корисници на Gunsbet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €1000

King Billy казино ви нуди бонус до €1000 + 200 бесплатни спинови

Понудата за нови корисници за првите 4 депозити

Добиј го бонусот сега!

Слот игри

Marathonbet ви нуди голем избор на слот игри

Понудата важи за сите корисници на Marathonbet.

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Unibet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници за Unibet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €250

Betway казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €25 до €250.

Понудата важи само за нови корисници на Betway казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €300

William Hill казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €10 до €300

Понудата важи само за нови корисници на William Hill казиното.

Добиј го бонусот сега!

до 7 BTC

1xBit казино ви нуди бонус до 7 BTC при неколку депозити

Понудата важи само за нови корисници на 1xBit казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €200

PlayClub казино ви нуди 100% бонус до €200

Понудата важи само за нови корисници на PlayClub казиното.

Добиј го бонусот сега!

 

Во оваа статија наратко ќе се обидеме да ви објаснеме и ќе ви дадеме одговор на прашањата кои ве мачат во поглед на казино бонусите.

Основен казино бонус

Бонусите за добредојде се еден вид промоција предложена од онлајн казиното. Основната цел на бонусот за добредојде е да ве привлечат вас како нов играч да станете дел од нивните корисници, а со тоа и да помогнете казиното да расте покрај другата конкуренција. Бонусот за добредојде е дефиниран како најдобра понуда која може да ја сретнете во онлајн казиното. Тој вид на бонус е наменет за новите корисници со цел да станат редовни клиенти во тоа казино.

Како работат казино бонусите?

Основниот принцип на казино бонусите е тоа што неможете веднаш да го повлечете, ако не сте ирале подолго време со него. Во спортивен случај, секој што ќе дојде во казиното го зема бонусот и оди во друго казино. Доколку тоа се случува казината би банкротирале за многу краток временски период. За да го добиете бонусот треба да исполните одредени услови. На пример да го изиграте најмалку 25 пати и слично. Пред да го земете бонусот најдобро е да ја контактирате корисничката поддршка за да ви ги објасни конкретните услови за користење на бонусот.

Казино бонус за добредојде

Казино бонус за добредојде

Скоро во сите казина кои ќе ги сретнете на интернет е присутна оваа промоција. На овој начин, вие како нов корисник добивате повеќе пари за игра, а пропорционално со тоа ги максимизирате и шансите за добивка. Казино бонусот за добредојде го има во неколку типови, а накратко во продолжение на овој текст ќе ви објаснеме што значи секој поединечно.

Казино бонус за добредојде на прв депозит

Овде се што треба да направите е да сте нов корисник, или пак постоечки корисник кој се уште нема направено депозит. Ви се активира на сметката веднаш штом ќе го направите депозитот и на тој начин ви се дуплира салдото. Се јавува во форма од 100% до најмногу 300 евра. Ова се однесува на казината за кои ние имаме искуство.

Казино бонус за добредојде без депозит

Овој вид на казино бонус се сретнува во помалку познатите казина или во казината кои се нови и сакаат да се пробијат на пазарот за игри на среќа. Самиот наслов кажува што значи тоа. При самата регистрација, добивате пари кои се во сопственост на казиното и доколку остварите добивка ќе треба да ги исполните условите и правилата за ослободување на бонусот. Тие правила и услови се различни во секое казино, а за нив ќе ви кажеме неколку збора подолу во овој текст.

Бесплатни вртења (Free Spins)

Бесплатните вртења се исто така многу застапени во онлајн казината. Тие ви ги нудат со цел да ги тестирате нивните слот апарати, а обично се наменети за само неколку слот игри од широката понуда. Исто како и за другите видови бонуси, така и за бесплатните вртења треба да исполните услови пред да ја повлечете добивката која сте ја оствариле со нив.

Пакет казино бонус за добредојде

Ретко се најдува, но сепак постои овој пакет. Се состои во пари кои ви ги активира казиното на вашата сметка и бесплатни вртења. Пред да го добиете овој бонус ќе мора да се согласите со условите, па ќе знаете на што можете да ги искористите.

Мобилен бонус за добредојде

Овој вид на бонус е наменет исклучиво за играчите кои ќе се регистрираат преку својот мобилен телефон, а исто така и ќе направат депозит преку него. И покрај тоа што сте нов корисник, ако бонус понудата е наречена мобилен бонус, не пробувајте да се регистрирате преку вашиот компјтер или лаптоп.

Кои бонусни услови за прв депозит треба да ги знам?

Најважното нешто кое треба да го имате во предвид е дали бонусот е поврзан со депозитот или не. Ако бонусот не е поврзан со депозитот тогаш може да играте слободно и остварената добивка да ја повлечете. Доколку бонусот е поврзан со депозитот, тогаш бонусната вредност практично значи ваша втора шанса.

Бонусите за добредојде се пресметани како трошоци на казиното, па затоа треба менаџерите да бидат доста внимателни со тоа, бидејќи може да ги чини многу.

Казино бонус за добредојде

Како да добијам казино бонус за добредојде?

Казино бонусот за добредојде како што и погоре кажавме го има во 99% од казината на интернет, но за да го добиете треба да ги исполнувате некои основни услови.

Нова регистрација

Самото име за добредојде значи дека треба да сте нови на тој сајт. Со тоа вие имате можност да бидете почестени од страна на казиното со дуплирање на парите кои сакате да ги депозирате.

Прв депозит

Многу често иако не сте нов корисник, поточно сте направиле сметка во казиното уште пред неколку години, но не сте депозирале, сепак сте квалификувани за оваа понуда. Со самиот депозит вие добивате плус пари во зависност од понудата на таа обложувалница. Секако дека не можете одма да ги повлечете парите, бидејќи пред повлекувањето мора да го ослободите бонусот.

Забранети земји

Со мали букви во понудата пишува кои играчи се квалификувани во таа понуда, па пред да се регистрирате и пред да го земете бонусот проверете да не вашата земја на живеење не ја опфаќаа таа понуда.

Метод на плаќање

Во најчест случај, корисниците кои прават депозит преку Skrill и Neteller не се квалификувани за никаков бонус. Сепак тоа зависи најмногу од приредувачот на игрите на среќа. Сепак бидете внимателни со тоа.

Минимален депозит

Постои ограничување која вредност на депозитот е квалификувана за бонусот за добредојде. Вие изберете ја цифрата за депозит која е соодветна, но и која вам најмногу ви одговара. Бидете внимателни бидејќи може да направите депозит од 5 евра, а минималниот квалификуван депозит е 15 евра. Ако се случи тоа, вие го губите правото за казино бонус за добредојде.

Совети за добар избор на казино бонус за добредојде

Како што и погоре кажавме бонусот за добредојде сепак постои, но не е така едноставно како што ви паѓа на памет. Што ако бонусот би бил таков како што го замислувате.

Казино бонус за добредојде

Се регистрирате, земате бонус, го повлекувате и тоа е тоа. На овој начин многу брзо би банкротирале сите казина и обложувалници. За да не случи тоа треба да исполните одредени услови за ослободување на бонусот. Овде накратко ќе ви кажеме што значи секој поим.

Rollover фактор

Ова во превод значи обрт на бонусот. Се бара од вас да го извртите депозитот и бонусот најчесто 10-15 пати, па потоа да може да го префрлите на вашата кредитна или дебитна картичка. Се што е над 15 пати е навистина тешко за исполнување.

Рок на траење

Како и многу прозиводи, така и бонусот има рок на траење. Тоа во превод би значело колку време имате за да ги исполните условите кои се бараат од вас. На пример, ако вие се дадени само 24 часа, навистина е тешко да ги извртите 200 евра во овој временски период со нормален влог, но ако се дадени 7 дена тоа е веќе подруго. Се што е под седум дена не е добро.

Квалификувани игри

Откако ќе го добиете бонусот видете каде може да го користите. Многу онлајн казина нудат користење на бонусот само на одредени игри, па доколку играте на игри кои не се во тие услови, вие само си го губите времето, бидејќи обртот не ви се пресметува.

Не е секогаш важен процентот и цифрата

Можете да се сретнете и со вртоглави цифри на бонус понудата од типот 1000% бонус до 100.000 евра. Овој вид на бонус обично секогаш има математички невозможни услови за исполнување, па освен што ќе си го изгубите времето, нема ништо да добиете.

Избор на вистинско онлајн казино

Пред да го земете бонусот и пред да се регистрирате во избраното казино, издвојте 5-10 минути за да прочитате рецензија за истото. На тој начин добивате јасна слика од искусни експерти кои точно знаат што да забележат. На нашиот сајт постојат многу рецензии за многу онлајн казина, па не се двоумете да „скокнете“ до таа категорија.

Максимална сума

Максималната сума е нешто што предизвикува најмногу нејаснотии помеѓу играчите и казината. Во многу онлајн казина пишува која е максималната сума која можете да ја освоите со бонусот или со бесплатните вртења. Ако таа е 200 евра, а вие освоите 1500, практично 1300 евра нема да ви бидат испалтени и ќе ви ги задрже казиното. Затоа бидете внимателни и претпазливи.

Заклучок за казино бонус за добредојде

Од оваа статија која ви одзеде само неколку минути од драгоценото време, научивте што значи поимот бонус и поимот казино бонус за добредојде. Тоа сепак постои и се пари кои ги нудат казината со цел да станете нивни корисници.

Сепак за да ги повлечете ќе мора да исполните одредени услови, кои во многу случаеви се реални и потоа парите од бонусот да ги преточите во кеш и да уживате во нив. Освен тоа ве предупредивме да внимавате на некои битни елементи како обрт, цифри итн, а најважно нешто е да не се обидувате да го измамите казиното бидејќи многу лесно можат да откријат бонус ловци. Секогаш таа истрага резултира со банирање од нивниот сајт.