Overall
8.3/10
8.3/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 10/10
  10/10
 • Аудио - 9/10
  9/10
 • Бонус опции - 6/10
  6/10
Sending
User Review
6/10 (1 vote)

Заклучок

Насочена кон одредена публика, тоа е игра со мала варијанса која е изрично дизајнирана за играчи со ограничени буџети.

Неверојатно убавa 3D слот машината Kawaii Kitty е издаденa од Betsoft компанијата. Моделот е дизајниран за љубителите на мачки и главниот јунак на играта е прекраснo бела маче со панделка.

Играј ја Kawaii Kitty бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Секогаш е до линиите и одговара на се што се случува на екранот. Освен неверојатна 3D графика со кул анимација, играта ќе ве изненади со невообичаени функции на специјални симболи и други бонус опции.

Слотот е со 3 реда и 5 тркала со 10 линии за добивка што се исплаќаат и од лево кон десно но и обратно. Ве молиме прочитајте за ова во следниот преглед

Идеја на Kawaii Kitty

Идејата на овај слот е играта на мачињата во собата на децата. Линиите изгледаат извонредно и многу прецизно, целата акција се одвива во спалната соба на мало девојче, украсена со разни слатки предмети и украси.
Малото маче се наоѓа на десната страна на тркалата, повремено се движи наоколу и повторно седнува.

Kawaii Kitty

Графика

Поставен во детска соба, со примамливи бои, овој 3D слот е персонификација на сето она што е симпатичнo и шармантнo. Без разлика колку години имате, одличната графика во комбинација со звукот ви даваат онлајн искуство кое ќе ги направи вашите очи да сјаат, не само затоа што сето тоа е толку неверојатно добро направено, туку затоа што добивките се неверојатни исто така.

Моделот е дизајнирана за работа преку броузер, затоа нема потреба да ја преземете слот-машина. Обезбедена е посебна верзија дизајнирана за мобилни уреди.

Аудио

Звукот на овај слот е доста оптимистички. Секој симбол и секоја функција се со совршен звук и нема да ги разочараат сите што бараат убаво играње. Откако ќе завртите, музиката оди со својот редовен звук и при секое вртење го зголемува темпото и станува се позабавно и позабавно. И ајде да кажеме дека дури и предењето на мачката е направено со чувство. Добра работа, Betsoft!

Карактеристики на Kawaii Kitty

Пред да почнете да играте треба да го поставите опсегот на обложување, со кликање на choose coin можете да го определите вашиот влог од 0.01 до 0.20 додека на bet level можете да го определите нивото на играње од 1 до 10 кој определува со колку коини сакате да учествувате во секоја линија.

Карактеристика на Kawaii Kitty е тоа што нуди добивки за поврзани симболи и од лево кон десно но и од десно кон лево.

WILD – Wild симболот во оваа игра претставува волненото топче кое го заменува секој симбол во обид да ви донесе награда. Се појавува од втората до четвртата колона.

Кога ќе се појави ја исполнува и замрзнува целата вертикала додека останатите линии се вртат повторно како respin.

DOUBLE UP – Секој пат кога ќе имате добивка можете да ја доплирате но и да изгубите се. Со кликање на Duble Up играта ќе ве однесе во мени со фрлање на паричка ( петка или глава) ваше е да одберете што сакате и да одберете дали ќе ја вложите целата добивка или само половината.

Ова може да го повторувате безброј пати. Доколку погодите ќе добиете двојна добивка доколку не погодите губите се.

Заклучок за Kawaii Kitty

Наш заклучок е дека Kawaii Kitty на Betsoft е одлична игра со одлична графика и добар звук која ви овозможува пријатно да го поминете вашето време. Насочена кон одредена публика, тоа е игра со мала варијанса која е изрично дизајнирана за играчи со ограничени буџети.

Недостаток е тоа што нема бонуси и freespins. За почеток би можело да се додаде барем freespins опција со поголеми добивки, отколку опцијата со повторно вртење преку wild симболот.

RTP(return to player percentage) процент кој се враќа на играчот на оваа игра е 96%.

Симболи и награди

Пакeт со млеко, туна, храна во чаша, четка за чевли, различни играчки – ова е она што го гледате на екранот на Kawaii Kitty. Сите симболи паѓаат во купишта, па дури и сите петнаесет ќелии на екранот може да се полнат со исти елементи.