Листа со бесплатни спинови – free spins

100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Mozzartbet добивате 100 бесплатни спинови

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

Добиј го бонусот сега!

100% до 7500 МКД

22Bet казино ви нуди 100% бонус на првата уплата

Понудата важи само за нови корисници на 22Bet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €100

Bet365 казино ви нуди бонус за добредојде до €100.

Понудата важи само за нови корисници на Bet365 казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €120

20Bet казино ви нуди 100% бонус до €120 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 20Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Во 1xbet казино добиваш 100% бонус на уплатата до 100€!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на 1xbet

Добиј го бонусот сега!

500 бесплатни спинови без услов

Во Locowin казино добиваш до 1850 евра бонус + 500 бесплатни вртења без услов!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Locowin

Добиј го бонусот сега!

250 бесплатни спинови

Во Nine казино добиваш бонус пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни вртења!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Nine казино

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

10Bet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 10Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Betwinner казино ви нуди 100% бонус до €100

Понудата важи само за нови корисници на Betwinner казиното.

Добиј го бонусот сега!

250 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Betоnred казино добиваш пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни спинови!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Betonred казино

Земи го бонусот сега!

100% до €100

Gunsbet казино ви нуди 100% бонус до €100 + 100 бесплатни спинови

Понудата важи само за нови корисници на Gunsbet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €1000

King Billy казино ви нуди бонус до €1000 + 200 бесплатни спинови

Понудата за нови корисници за првите 4 депозити

Добиј го бонусот сега!

Слот игри

Marathonbet ви нуди голем избор на слот игри

Понудата важи за сите корисници на Marathonbet.

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Unibet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници за Unibet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €250

Betway казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €25 до €250.

Понудата важи само за нови корисници на Betway казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €300

William Hill казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €10 до €300

Понудата важи само за нови корисници на William Hill казиното.

Добиј го бонусот сега!

до 7 BTC

1xBit казино ви нуди бонус до 7 BTC при неколку депозити

Понудата важи само за нови корисници на 1xBit казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €200

PlayClub казино ви нуди 100% бонус до €200

Понудата важи само за нови корисници на PlayClub казиното.

Добиј го бонусот сега!

 

Неактивни бесплатни спинови – free spins

Бесплатни спинови или уште познати и како гратис вртења, потекнуваат од англискиот збор free spins. Ова е вид на „бонус“ кој ви го нуди онлајн казиното. Ова е можност која се нуди како на новите така и налојалните играчи, и со тоа може да освоите пари потполно бесплатно. Можеби звучи премногу добро за да биде вистина, но суштината на овој бонус е таа.

Гратис вртења

Ова е една од предностите која ве тера да изберете да играте во онлајн казината наспроти локалните кладилници или слот хали. Со помош на free spins т.е слободни вртења може да испробате бесплатни слот игри, но притоа да ја задржите остварената добивка.

Бесплатни спинови – како функционираат и каде да ги пронајдете

Овие бонуси може да ги најдете на овој сајт, поради соработката со онлајн казината и интернет кладилниците може да ве упати кон вашиот бонус.

Како нов играч може да добиете бесплатни вртења на одредени слот игри. Тоа е пакет бонус за добредојде или бонус без депозит. Исто така се наградуваат и лојалните играчи, со таков статус се стекнувате со вашата актнивност. Повеќето казина активноста ја условуваат на барем еднаш неделно да се игра. А ако правите голем обрт на пари, имате шанси да станете и VIP играч. А таквите играчи се ценат многу повеќе и им се даваат многу големи бонуси.

Нови онлајн казино слот игри излегуваат многу често дури и повеќе пати месечно. А како еден од начините казината да ги промовираат е тоа што ви даваат слободни вртења.

Треба да се напомене исто така дека парите освоени од бесплатни вртења скоро секогаш имаат некои правила и услови. Воглавно тие се однесуваат на тоа да направите неколку пати „обрт“. Пример:

  • Ако сте добиле 10 слободни вртења и сте освоиле 5 евра. И правилото ако вели дека треба парите да ги свртите 5 пати, тоа значи дека треба да изиграте минимум 25 евра. И се што ќе освоите после обртот, се ваши вистински пари.

Со други зборови, бесплатните вртења ви нудат шанси да освите вистински пари, без депозит.

Еден интересен податок од 2011 година. Студент од Норвешка го освоил најголемиот до тогаш џекпот во историјата на онлајн игрите на среќа. Џекпотот изнесувал повеќе од 11 милиони евра. Невејатно е тоа што започнал со 4 евра бонус, кој претходно го освоил на една од најпопуларните игри, Mega Forune.

Гратис вртења – бонус без депозит

Без разлика на тоа кое онлајн казино го гледате, гратис вртењата се многу чест начин на привлекување на играчи. Тоа е популарен бонус кој не бара влог, а тоа го прави привлечен. Во принцип гратис вртења или бонус без депозит казината ви нудат на слот машините или рулетот. Добро е тоа што ако не победите, ништо не губите. Нема да ве кошта ни еден цент.

Видови на бесплатни вртења:

  • Гратис вртења како регистрациски бонус
  • Гратис вртења на нови слот игри
  • Гратис вртења во текот на играта

Бесплатни спинови како регистрациски бонус

Онлајн казината нудат различни регистрациски бонуси. Повеќето од бонусите се со малку повеќе услови и правила кои мора да ги исполните. Па така малку „ќе ве изморат“ додека да дојдете до вашите бонус пари. Затоа треба да се одбери казино кое нуди повелен бонус. Гратис вртењата спаѓаат во бонуси кои лесно и брзо се достапни. Ова го добивате како регистрациски бонус без да уплатите или нешто слично.

Бесплатни спинови

Гратис вртење за нова слот игра

Како што спомнавме ова е најдобар начин да се промовира некоја слот игра. Исто така често овој бонус и начин е баран од играчите. Во никој случан не е лошо да пробате некоја нова игра и притоа да добиете бесплатни вртења. Најдоброто кај гратис вртењата е што сите направени добивки ги задржувате.

Бесплатни спинови во текот на играта

Уште еден од начините за освојување на бесплатни вртења е да ги освоите во текот на играта. Меѓутоа таквите бонус се разликуваат. И често се зависни од правилата на слот играта која ја играте. Често бесплатно вртење се освојува со одредена комбинација на некои симболи.

Дали бонус кодот е неопходен за бесплатни спинови?

Одговорот на ова прашање е НЕ. Бонус код не ви е непходен за да добиете бесплатни спинови. Практично вие во зависност од пакетот, автоматски влегувате во филтерот на квалификувани клиенти за бесплатни спинови и тоа значи дека при самото отворање на играта, вашите вртења стануваат активни.

Зошто казината даваат бесплатни спинови?

Казината се комплицирани бизниси и свесни се дека треба со нешто да ги привлечат луѓето да станат токму нивни корисници. Казината се свесни дека со добра понуда може да ве привлечат, а како главно оружје им се бесплатните спинови.

Генерално, овие бесплатни вртења се во вредност од 0.10 евра, а вие ако добиете 30, тогаш казиното ви понудило 3 евра. Искрено оваа сума за големите казина е ништо во однос за нивната реклама.

Како што и повеќето онлајн играчи знаат, 10-20 бесплатни спинови, дневно се трошат за само неколку минути, па ако сакате да играте подолго, тогаш ќе мора да направите депозит. Казината се свесни за тоа и сето можат да го завртат во своја полза. Обично, бесплатните спинови ги користите на одредени игри кои се посебно интересни и забавни, па тоа ќе ве натера да се задржете што повеќе и да направите депозит од својот буџет.

Како што и погоре кажавме, оналјн казината го прават тоа за да привлечат играчи и да направат депозит откако ќе ги искористат бесплатните спинови. Дури и да не направат депозит во моментот, казиното не губи ништо, бидејќи кога играчот ќе донеси одлука за депозирање, тоа сигурно ќе го направи во казиното кое му доделило бесплатни вртења.

Дали може да ги добијам парите од бесплатните спинови?

Погоре поставеното прашање е прашање кое си го поставува секој играч кога ќе види бонус понуда во форма на бесплатни спинови. Одговорот на ова прашање е ДА. Можеби треба да исполните одредени услови пред да стигнат на вашата сметка, односно да направите обрт, но во казиното обртот се прави многу лесно, па така немојте да се заплашувате во поглед на тоа.

Бесплатни спинови во анимиран слот

Дали има лимит на бесплатните вртења?

Многу онлајн казина ставаат ограничување на тоа колку можете да освоите со бесплатните спинови. Оваа граница е различна и варира од од казино до казино. Поради оваа причина, пред да го земете пакетот бесплатни спинови, проверете ги нивните услови за користење. Таму ќе се запознаете со сите правила во поглед на добивки, обрт итн.

На пример, ако вашиот пакет бесплатни спинови вклучува максимална добивка до 10.000 евра, а играте на слот кој има прогресивен џек-пот и освоите на пример 40.000 евра, тогаш за жал, вие ќе може да си земете само 10.000 евра, односно максималната добивка. Затоа ние ве советуваме на тие слотови да играте со ваши сопствени пари.

Најчесто максималната добивка е дел од сите правила за бесплатни спинови, па ви предлагаме да немате очекувања за вртоглави цифри на добивка со овој вид на бонус.

Што е обрт на бонусот?

Многу играчи велат дека „Wagering requirement“ e тоа што не им дозволува да ги повлечат средствата добиени од бесплатни спинови. Меѓутоа, доколку обрнете внимание на правилата и условите, никогаш нема да се збунете поради тоа што не можете да ги повчечете средствата. Барањето за извртување на бонусот е тоа дека добивката мора да ја изграте одреден број пати и потоа да ја повлечете. Со ова правило, казината се штитат од ловците на бонуси. Тоа значи дека ако играчот освои добивка на првото бесплатно вртење, тој ќе си ги земе парите и ќе си замине, а вака мора да игра уште повеќе.

На пример, добивате 20 евра и мора да ги извртите 30 пати пред да ги повлечете. Практично тоа значи дека вие мора да направите обрт од 600 евра. Тоа не значи дека мора да вложите 600 евра наеднаш, туку малку по малку да се извртат средствата од зададената граница.

Искрено, доколку казиното е угледно, тоа секогаш ќе биде транспарентно во однос на барањата за обрт. Ние топло ви ги препорачуваме казината на 1xBet и Bet365.

Конечен заклучок

Доколку сакате да дојдете до некоја добивка, притоа да вложите многу малку пари, тогаш добро би било да ги пратите бонусите. Наоѓањето на добар и поволен бонус кој го добивате со регистрирање во некое онлајн казино и не е така тешко. Но вие не добивате бонус само при првата регистрација, некои казина нудат бонуси дури и неколку пати месечно. Со малку среќа и секако труд да го пронајдете бонусот може да се остварат големи добивки.

Бесплатни Спинови во други земји: Бесплатни Спинови во Бугарија и Бесплатни Спинови во Србија.