Overall
8.5/10
8.5/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 10/10
  10/10
 • Аудио - 8/10
  8/10
 • Опции за бонус - 8/10
  8/10
Sending
User Review
7.15/10 (4 votes)

Заклучок

RTP(return to player percentage) процент кој се враќа на играчот на оваа игра е 96%!

The Slotfather II e онлајн 3D слот апарат развиен од Betsoft. Тема на овај слот е холивудскиот класик „Кум“ на Форд Копола кој исто како и филмот има свој прв и втор дел. По големиот успех со The Slotfather, Betsoft ни го претставува The Slotfather II кој е подобар од првиот дел.

Играј ја The Slotfather II бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Слотот е со 3 реда и 5 тркала со 243 можности за добивка што значи дека добитните комбинации се формираат се додека постојат соодветни симболи во соседните редови почнувајќи од крајниот лев ред.

Идеја на The Slotfather II

Идејата на овој слот е мафијата од 1920 година и пародија на култниот филм „Кум“. Betsoft не поддржува криминал, но играњето игри со гангстери е голема забава. Со целата кинематографска култура изградена околу моќта и елеганцијата на мафијата не изгледа многу тешко да се претстават дел од сценаријата во играта и да се добијат интересни карактери и нивните начини на живот.

The Slotfather II

Графика

Графиката на овај слот е одлична каква што е впрочем и секоја 3D графика на Betsoft. Јасни симболи и транспарентна позадина со 3D ефекти што ве носи директно во подземјето. Анимаците се одлични во сите фази од играта а гестовите на гангстерот од левата страна се доста интересни.

Звук

Како што може да се очекува звукот во оваа игра е релаксирачки џез од 30 години на 20 век. Како и варијации на музиката од филмот „Кум“. Звуците кога добивате се интересни и пријатни за слушање што секако придонесува за подобро уживање во играта. Гласовите на гангстерите се јасни и секогаш даваат „понуда што неможе да ја одбиете“.

Карактеристики

Пред да почнете да играте треба да го поставите опсегот на обложување, со кликање на choose coin можете да го определите вашиот влог од 0.1 до 0.2 додека на bet level можете да го определите нивото на играње од 1 до 5 кој определува со колку коини сакате да учествувате во секоја линија.

Покрај класичните рунди The Slotfather II ви нуди и неколку бонуси и free spins игри.

WILD – Wild симболот во оваа игра претставува ковчег полн со златници кој го заменува секој симбол освен Scatter-от. Во основната игра
се појавува во вториот и четвртиот ред додека во freespins се појавува во сите освен во првиот.

FREESPINS – Камионот е Scatter во оваа игра и имате добивка доколку добиете два камиони во било која линија. Со три и повеќе камиони ќе ја активирате freespins опцијата и ќе добиете 8 freespins, со 4 се добиваат 12 додека со 5 се добиваат одлични 20 freespins. За време на freespins сите добивки се дуплираат. По завршувањето на freespins ќе добиете дополнителна награда позната како „Big Bonus Boss“

GANGSTER FEATURE – Со добивање на три фигури на гангстери влегувате во дополнителна игра во која добивате награди се додека не го најдете полето „Collect“. Секој гангстер има различен начин на награда:

 • Fat Tony – бавен и мирен секогаш добива но помали суми
 • Frankie (Knuckles) – не плаќа секогаш но кога плаќа, плаќа големи суми.
 • Snake Eyes Sammy – среден играч не е многу внимателен но и не е премногу авантурист.
 • Доколку добиете само две фигури на гангстер тогаш ќе добиете re-spin, а симболите на гангстерите ќе останат на своите места што ви дава шанса за активација на бонусот.

DOUBLE UP – Секој пат кога ќе имате добивка на основната игра можете да ја доплирате но и да изгубите се. Со кликање на Duble Up играта ќе ве однесе во мени со фрлање на паричка ( петка или глава) ваше е да одберете што сакате и да одберете дали ќе ја вложите целата добивка или само половината.

Доколку погодите ќе добиете двојна добивка доколку не погодите губите се.

Заклучок за The Slotfather II

Наш заклучок е дека The Slotfather II е одлична игра со одлична графика и добар звук која ви овозможува пријатно да го поминете вашето време со мафијата. RTP(return to player percentage) процент кој се враќа на играчот на оваа игра е 96% што и не така мал ако се знае дека играте со мафијата а тие не нудат многу ?.