• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Мобилна верзија
 • Корисничка поддрка
3.8

Резиме

10Bet казино нуди безбедно и пријатно искуство за сите свои корисници. Комбинацијата на квалитет, традиција, големи бонуси и секојдневни промоции ви нудат казино кое што ќе ги задоволи барања, во поглед на игрите на среќа.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Од 2003 година, 10bet казино нуди врвни онлајн казино игри, како и спортско обложување за корисниците од целиот свет. И покрај тоа што не се толку популарни или добро познати како некои од големите имиња во оваа индустрија, 10Bet казино нуди безбедно и пријатно искуство за сите свои корисници.

Главната причина за ова е фактот што користи некои од најнапредните провајдери на софтвери како што се NetEnt, Betsoft, Microgaming и многу повеќе.

10Bet бонус и промоции

За новите корисници на 10Bet казиното, има три бонус понуди за прва, втора и трета уплата.

 • Прва уплата Бонус: 100% бонус до 200 фунти со код TRIO1
 • Втора уплата Бонус: 50% до 300 фунти со кој TRIO2
 • Трета уплата Бонус: 50% до 500 фунти со код TRIO3

Минимална уплата за било кој бонус е 15 фунти, а условите за добивање ќе ги најдете детално на страната на 10Bet казино.

За корисници кои играат со високи суми, има бонус понуда на прва уплата од минимум 500 фунти, каде добиваат 50% од сумата, до 1000 фунти.

Исто така, има понуда за нови корисници во казиното во живо. Со минимална уплата од 15 фунти, добивате 100% бонус, до 100 фунти.

Дневни промоции-секој ден казиното на 10Bet казино нуди различна промоција како на пример бесплатни вртења, повраток на пари и слично.

Слободни вртења секоја недела-во недела, добивате 5 бесплатни вртења, доколку во изминатите 30 дена сре уплатиле и вложиле минимум 10 фунти.

Бонус за мобилен-играјте слот игри на мобилен и добивате 10% повраток на изгубените пари до 100 фунти.

10bet kazino

Избор на игри

Слот игри

10Bet казино има огромен избор на слот игри, повеќе од 150. Поделени се во неколку подкатегории: видео-слотови, џекпоти и 3D слотови. Најпопуларни се:

 • Guns’n’Roses,
 • Gonzo’s Quest,
 • Cosmic Fortune,
 • Glow,
 • King of Slots,
 • Aztec Princess,
 • Pyramid: Quest for Immortality,
 • Mega Moolah,
 • Gladiator,
 • Gypsy Rose.

Без оглед на вашиот вкус, ќе најдете многу возбудливи игри за да ги задоволат вашите желби.

Игри на маса

10Bet казино може да се пофали и со голем број игри на маса. Најпопуларните игри на маса, имено Roulette и Blackjack, се наоѓаат во одделни секции, вклучувајќи варијации на англиски, француски, прогресивен, европски, американски, премиер, зум, 3D и сребрен рулет.

Ако ја видите иконата за мобилен телефон, тоа значи дека вашата игра на избор е достапна и во мобилен формат.

Во однос на Блек Џек игрите, вклучува:

 • 21 Брн, ( 21 Burn )
 • Премиер, ( Premier )
 • Блек Џек со висок лимит, ( High Limit Blackjack )
 • Блек Џек про, ( Blackjack pro )
 • Двојна експозиција, ( Double Exposure )
 • Совршени парови, ( Perfect Pairs )
 • Атлантик Сити, ( Atlantic City )
 • ретро Блек Џек, ( Retro Blackjack )
 • шпански Блек Џек, ( Spanish Blackjack )
 • Блек Џек Switch, ( Blackjack Switch )
 • Супер 7, ( Super 7 ) итн…

Ако сте играчи на големи добивки и сте решени да освоите голема награда, подобро е да отидете директно во секцијата за големи влогови, каде што ќе можете да играте на маси со високи лимити, вклучувајќи блек џек, рулет, бакарат.

Освен овие, на 10Bet казино можете да најдете и други игри на маса како Casino Stud Poker, Beat me, Craps, Sic Bo.

Видео покер

Казиното на 10Bet нуди пристоен број видео покер игри. Заедно со класичните игри, играчите ќе најдат нетрадиционални наслови, кои исто така носат возбуда и голем профит. Можете да ги пробате Joker Poker, Jacks or Better, Deuces Wild, Tens or Better, All American, Vegas Joker Poker.

Дел од видео-покер игрите се Stud Poker 3D, Coliseum Poker, Joker Wild, Face Ace, Caribbean Poker, Casino Hold’em, Cyberstud Poker, Oasis Poker, Russian Poker, Triple Pocket Hold’em.

Други игри

Корисниците на 10Bet казиното, кои сакаат кено и други игри, нема да бидат разочарани. Тие ќе најдат фантастична колекција на игри во секцијата „Други игри“. Таму можете да ги најдете Lucky Double, Ace, Monster Scratch, 7 Gold Scratch, Klub Keno, Traditional Keno, Instant Keno, Bonus Keno, Pharaoh’s Bingo, Bubble Bonanza, Germinator, Crown и Anchor.

Казино во живо во 10Bet

10Bet казино им нуди на корисниците шанса да се вклучат во вистинска казино игра, без да мора да посетат вистинско казино. 10Bet имаат стриминг со висок квалитет и Ви овозможува да ја пратите секоја акција, да комуницирате со дилери во живо и други играчи. Можете да изберете помеѓу Baccarat, Блек Џек и Рулет.

Ако се одлучите за делот 10Bet казино Games, ќе добиете пристап до четири варијации на дилери во живо – Baccarat, Blackjack, Roulette, MP Live Roulette.

Што се однесува до секцијата “Казино”, нуди многу поголем избор на игри во живо. Слободно можете да уживате во Dragon Tiger, Sic-Bo, Super 98 Baccarat, Live 3 Pictures, Live 7Up Baccarat, Super Color Sic Bo и, се разбира, класичните Казино Холдем, Рулет, Блек Џек.

10bet kazino

Мобилна верзија

10Bet казино е компатибилен со сите оперативни системи, па во основа, можете да ја отворите страната преку било кој таблет или паметен телефон. 10Bet казино допрва треба да креираат мобилна апликација за казиното. Засега, само љубителите на спортското обложување можат да ја преземат и користат мобилната апликација на 10Bet казино.

Во моментов, мобилната верзија нуди вкупно 248 игри. Се разбира, делот за слотови е најразновиден. Ќе добиете пристап до 14 слотови со неверојатни прогресивни џекпоти. Исто така имате четири варијации на дилери во живо – Roulette, Blackjack, Baccarat и Casino Hold’em.

Околу 44 игри на маса се достапни на мобилната верзија и вклучуваат рулет, блек џек, видео покер, кено, казино холдем.

Мобилната верзија исто така ви нуди пристап до страницата за промоции. За жал, опцијата за чет во живо не е достапна, но секогаш можете да го проверите делот за Најчесто поставувани прашања или да испратите е-пошта ако ви треба помош.

Уплата и исплата на средства

Моментално се поддржани следниве валути:

 • британски фунти (£),
 • американски долари ($),
 • евра (€),
 • австралиски долари (AUD),
 • Канадски долар (CAD),
 • Данска круна (DKK),
 • Хонг Конг долар (HKD),
 • Јапонски јен (¥),
 • Малајски Рингит (РМ),
 • Норвешка круна (NOK),
 • кинески Renminbi (RMB),
 • шведска круна (SEK),
 • Сингапурски долар (SGD) и
 • Јужно афрички ранд (ZAR).

Можете да извршите уплата преку еден од следниве методи: кредитни и дебитни картички, Skrill (Moneybookers), Neteller, Paysafecard, ecoPayz и банкарски трансфер. Сите уплати се извршуваат веднаш и не се наплаќа надомест.

Минималниот износ за уплата за сите методи е 5евра, освен за банкарски трансфер каде минималниот износ за уплата е 20евра.
Исплата можете да извршите преку еден од следниве методи: кредитни и дебитни картички, Skrill (Moneybookers), Neteller, ecoPayz и банкарски трансфер. Неодамна ги укинале надоместоците за исплата, така што се е бесплатно.

Минималниот износ за исплата преку картична е 10 евра, преку банкарски трансфер 20 евра, а за Skrill, Neteller и Webmoney е 5 евра.

Корисничка поддршка

10Bet тимот за поддршка на корисниците е секогаш среќен да помогне и да го реши секој проблем навремено. Агентите за грижа за корисници се на располагање 24 часа на ден. Можете да стапите во контакт со нив со испраќање на е-пошта до [email protected] Секцијата Контактирајте не, исто така, содржи форма, која можете да ја пополните и испратите. Треба да очекувате одговор во рок од 24 часа. Исто така Ви препорачуваме да го погледнете делот за Најчесто поставувани прашања, каде што ќе најдете одговори на најчестите проблеми и прашања со кои се сретнуваат корисниците.

Емаил:[email protected]
Телефонски број+359-24925973

Заклучок за 10Bet казино

На крајот на денот, ако барате казино со најдобар рејтинг што може да ви овозможи лесен за користење интерфејс, кој опфаќа повеќе игри, слотови и казино во живо 10Bet казино го прави тоа многу добро и многу е лесно да уживате во казиното без никакви проблеми или потешкотии.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за 10Bet oбложувалница на Kladenje.mk