Overall
8.3/10
8.3/10
 • Идеја - 7/10
  7/10
 • Графика - 8/10
  8/10
 • Аудио - 9/10
  9/10
 • Бонус опции - 9/10
  9/10
Sending
User Review
5.85/10 (6 votes)

Резиме

Овој слот е наменет за сите кои обожаваат слот игри со тема на научна фантастика. Одличниот звук и квалитетната графика придонесуваат за овој слот да биде ваш избор.

За сите што сакаат онлајн слот со научна фантастика, Arrival е вистинскиот избор. Доаѓа со квалитетен звук и екстра квалитетна графика, која нудат екстра задоволство додека ја играте. Овој слот е креиран од познатата Betsoft Gaming и доаѓа со неколку бонус функции.

Играј ја Arrival бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Идеја

На овој слот имаме двајца војници херои кои ја напаѓаат непријателската база каде што е киднапирана женската од злобниот странец. Играта е наречена Аrrival бидејќи таа чека да пристигнат војниците и да ја спасат.

Графика

Кога ќе видиме дека слотот ни доаѓа од Betsoft не треба воопшто да се сомневаме дека можеби има пропуст во графиката. Тие секогаш нудат квалитетни слотови со висока графика, па така и овој слот се одликува со тоа.

Звук

Исто како и за графиката, звукот е на високо ниво. Комплетно се вклопува со приказната, а релакс тоновите дополнително ви го зголемуваат чувството на задоволство.

Симболи во Arrival

Симболите се потполно вклопени во приказната. Тие го вклучуваат морскиот херој, роботот, вселенскиот брод, планетата, бродот и крајната цел.

arrival

Нема класични вилдови во оваа игра, но има скатери кои вклучуваат пиштол, злато и девојка, а преку нив се активираат најразлични бонус функции.

Бонус Карактеристики

НЛО – Тоа се активира со слетување на три или повеќе од симболите распрскувачи на зраци.

Киднапирање – Тоа е всушност пристигнување на вонземјани. Со појавување на три или повеќе симболи ќе ви бидат доделени одреден број на бесплатни вртења.

Бонус за спасување – Тука пристигнува девојката, односно ви требаат три такви знаци, а тоа е ваша шанса за да спасите, односно се зависи од вашата одлука.

Заклучок за Arrival

Самото име Arrival звучи доста чудно на почеток, но верувајте дека може да ви пружи одлична забава. Освен тоа, бонусните функции можат да ви бидат шанса за да осварите одлична добивка.