Ние ги знаеме сите класични казино слот игри / апарати / машини од локалните казина, но на интернет добивате нешто што е многу подобро. Тука изборот на онлајн слотови е доста поголем, може да станете добитник на повеќе врсти џек пот, а тоа значи џек пот вреден и над 10 милиони евра и да не го заборавиме бонусот кој може да го добиете на вашата омилена слот машина. Во оваа статија ќе стекнеме знаење за слот машините, така што ќе ви помогнеме при изборот за тоа што вас најмногу ви одговара. Играјте бесплатно казино слот игри. Одберете од листата подолу.

 

VLT онлајн апарати во МК

VLT games mk генерално е дефиниција за разновидни слот игри од ЕGT провајдерот (Amusnet) кои се достапни и најпознати на територијата на Македонија.  VLT апаратите добија голема популарност откако станаа дел од сите познати казина од Македонија, но и од сите локални обложувалници.

На тие VLT апарати имате можност да ги играте најпознатите игри како Flaming Hot, Burning Hot, 40 Super Hot, Extra Stars итн.

VLT mk е во сопственост на Казинос Аустриа во рамките на Македонија, поточно тие се сопственици на физичките апарати во нашата земја, но исто така, слот игрите од ЕGT (Amusnet) се достапни и во многу онлајн казина.

Сакаме да нагласиме дека VLT Online нуди комплетна дури и проширен понуда на овие игри, а исто така сте во игра и за големи џекпоти понудени од овој провајдер.

Што се однесува до ЕGT провајдерот или по новиот назив Amusnet е основана уште во далечната 2002 година во Бугарија, а досега бележи големи успеси. Во 2014 започнаа и со онлајн игри на среќа и може да кажеме дека уживаат во голем авторитет и популарност.

Секојдневно ја надполнуваат својата понуда и во моментов имаат понуда од над 250 казино онлајн игри. Тие се поделени во неколку групи, поточно имаат слот игри, игри на маса и видео игри, но дефинитивно најголема специјалност им се слот игрите.

Имаат повеќе верзии од најпознатите игри во однос на линиите, а секој слот може да го пофалиме за одличната графика. Пропуст имаат во звукот кој дефинитивно треба да го усовршат.

Што се однесува до сигурноста на и лиценците, EGT (Amusnet) соработува со повеќе физички казина во различни 70 земји низ светот. Исто така поседуваат и меѓународни сертификати од Gaming Laboratories International (GLI) и SIQ Gaming Technologies.

Се на се, за овој провајдер можеме да кажеме само пофални зборови и ве уверуваме дека ќе ги задоволи потребите на сите видови казино играчи.

Што се однесува до VLT online игрите, истите можете да ги најдете во казината на 22Bet, Mozzart, 20Bet, 1Хbet итн.

Онлајн слотови во Македонија

Нашата препорака е да се стекнете со искуство од онлајн слотови кои може да ги најдете во онлајн казината на Unibet и 1xbet. Ова значи дека вашите добивки од казиното се безбедни и без данок. Многуте игри кои до сега сте ги играле во локалните казина, сега ќе може да ги најдете онлајн, бидејќи софтверот е истиот и за физичката слот машина и за онлајн слотот. Фактот дека повеќето онлајн слот игри се поврзани меѓусебено ви укажува дека може побрзо да стигнете до прогресивниот џек пот што е огормен, а тоа значи дека џек потот се зголемува кога повеќе играчи играат.

слот ирги, машини
слот машини

Добрите страни на онлајн казиното, наместо offline

Повеќето од нас веројатно сме се обиделе да играме слот машини во локалното казино или обложувалница, но или сме биле  „бара – бар“ или без голема добивка. Ова се должи на две главни работи кои се прилично едноставни:

  • Исплатата на слотовите кои се на локално ниво се значително пониски, во однос на слотовите на онлајн казината, во превод онлајн машините исплаќаат повисок процент на добивка.
  • Многу локални слот машини не се поврзани меѓусебно, што значи дека голем џек пот не е во игра, па така вие неможете да бидете среќен добитник на милионска сума.

Повисоки исплати: Локалните слот машини обично имаат исплата помеѓу 83 – 88%, додека кај онлајн слотовите исплатата е помеѓу 96-97%. Вие едноставно добивате повеќе ако играте онлајн.

Прогресивен Џек Пот: Во мрежата на онлајн казината ќе се сретнете со прогресивен џек пот кој постојано расте. Овие добивки се обично помеѓу 250.000 и 10.000.000 евра, но во одреден случај може да дстигнат и многу повеќе. Што се однесува на физичката слот машина, џек потот е вреден не повеќе од неколку илјади евра.

Бонуси и понуди: Кога играте онлајн слотови, добивате таканаречен бонус за „добредојде“ или слободни вртења. Покрај тоа добивате екстра привилегии за редовност, исто така имате поддршка во форма на е-маил или телефон. Сето тоа нема да го добиете во локалните казина.

Бонус за слот машини

Најверојатно до сега сте забележале дека скоро сите казина нудат бонус кога депонирате пари, но некогаш може да добиете бонус и без да направите уплата.

Онлајн казината најчесто даваат слободни вртења за слот игри, што значи ако одберете да играте блек џек или рулет оваа привилегија неможе да ја искористите. Со други зборови, ако одлучите да играте во онлајн казино, изборот нека биде на слот игри за да може да си го искористите бонусот кој што е понуден.

Играње за забава на слот машина

Изборот е огромен на онлајн слот игри, така што ќе имате дилема што да одберете. Ќе откривате интересни и здодевни слотови, но може и да добиете тест на одредени игри, така што ќе пробате повеќе и ќе си ја изберете најсоодветната за вас.

Скоро сите онлајн казина со неколку исклучоци, нудат да играте онлајн слотови без вистински пари. Со други зборови, играте само за забава без можност да изгубите или да остварите добивка. Сето тоа изгледа толку здодевно, но за да ја разбиете монотонијата имате казина каде што тие ви даваат пари, без воопшто вие да уплатите. Тоа значи дека играте со нивни пари и вашата готовина не е изложена на никаков ризик.

Џек Пот во слот игри

Една од најважните работи за игрите на среќа т.е. слот игри е џек потот. Без џек пот и обидот за да осовите големи добивки, никој не би сакал да игра игри на среќа. Како што погоре напишавме, една од најголемите предности на онлајн казиното е дека џек потот е многу пати поголем во однос на локалните казина.

ретро слот машина, џекпот
ретро слот машина

Тоа функцинира така што прогресивните џек поти се направени да се зголемуваат секој пат кога ќе свртите, а тоа значи дека џек потот може да достигне и милионски суми, бидејќи колку повеќе играчи играат толку побрзо расте џек потот. Сепак нема причина за грижа ако вашата омилена слот машина нема прогресивен џек пот. Обичниот џек пот може да биде во вредност од неколку стотици илјади евра.

Под секоја слот игра на онлајн слот машината стои вредноста на џек потот.

Мобилна поддршка

Се повеќе и повеќе казина денес нудат можност за играње онлајн слотови преку мобилен телефон, без разлика дали е iOS или Android оперативниот систем. Може и сами да забележете дека понудата за мобилен во однос на веб сајтот е значително помала, односно во најдобар случај може да изберете од 40 до 50 онлајн слот машини, додека во одреден случај таа бројка може да изнесува 8 – 10.

Исплата на слот машините

Кога играте онлајн стапката на онлајн казината е 96-97% . Со други зборови, ќе изгубите 30 центи секој пат кога ќе играте за 10 евра. Но, дозволено е да има среќа! Некои провајдери даваат и до 98% во исплата, а оваа информација може да ја проверете во информациите за слот машината. Но да разграничиме, стапката на исплата во локалните казина е од 85-87%, а тоа во превод значи дека вашите пари во онлајн казината вредат повеќе.

онлајн слот на лаптоп

Дали е можно да ја измамите слот машината?

Веројатно сте слушнале за системи и стратегии кои ветуваат „мед и млеко“ без ризик при одредени игри во казино. Кога ќе почнете да играте слот игри на слот машина не размислувајте за измама. Неможе да се направи. Се на слот машината се заснова на случајност и среќа, па така кога ќе седнете да играте не размислувајте за мамење, туку уживајте во задоволството што може да ви го пружи.

Правила и стратегии за слот машини

Не постојат некои посебни правила што се применуваат или нешто што можете да направите погрешно. Вие неможете да користите магнети, да ја притиснете слот машината, како што сте виделе по филмовите, ако ве забележат може да бидете исфрлени од казиното.

За да ја оптимизирате вашата добивка, нашиот совет е да го барате највисокиот можен џек пот, а не џек потот што веќе се освоил.
Наместо да размислувате за мамење на системот, ние секогаш препорачуваме да го следите вашиот „сенс“. Тоа не значи дека секогаш ќе бидете во добивка, но чувството е добро кога имате надеж дека баш таа машина може да ви даде добивка.

Прашања и одговори за слот игри

Дали има разлика помеѓу слот машините?

Има огромна разлика меѓу слот игрите. Некои игри имаат одлична графика и огромен џек пот, додека други имаат поголема стапка на исплата и може да ви даваат помали добивки многу често.

Колку е процентот на исплата на слот игри?

Слот игрите вообичаено се програмирани да исплаќаат помеѓу 82% to 98% од парите вложени од играчите. Ова е познато како „теоретски процент на исплата“.

Што е прогресивен џек пот во слот игри?

Прогресивен џек пот е џек пот кој постојано расте. Секој пат кога некој играч ќе сврти на играта, парите се додаваат на прогресивниот џек пот. На овој начин, сите играчи придонесуваат за големината на прогресивниот џек пот. Најчесто кај слот игри овој џек пот има вредност од вртоглави суми, а некогаш и до 10 милиони.

Кои слотови ги препорачувате?

Кога ќе ја отворите страната на едно онлајн казино, ќе ви се појават сите слотови, а нашата препорака гласи на некое од првите десет во понудата. Обично се тоа најиграните слотови со најдобар процент на исплата.

Која слот игра треба да ја изберам?

Таа одлука зависи целосно од вас, во зависност дали барате голем џек пот, графика или подобар процент на исплата.

Совети за онлајн слотови

  • Пробајте да ја пронајдете слот игра што одговара на вашите барања.
  • Кажете „Да“ за бонусот што ви е понуден.
  • Проверете кој џек пот е најголем и не е долго време добиен.
  • Избегнете ја нервозата и почуствувајте ја возбудата која што ви е понудена и најважно заборавете на идејата за измама на машината.

Наша препорака за избор на слот игри

Fa-Fa Тwins e јапонска аниме слот игра, произведен е од познатата компанија BetSoft и се одликува со убава и добро дизајнирана графика. Симболи за високи добивки се хартиени ламби, златни рипки и розови цвеќиња.

Frankenslot е слот кој ќе ве однесе во внатрешноста на лабораторијата на Dr. Frankenslot, каде што ќе имате контрола над легендарното чудовиште во бонус кругот. Со добивање на скетери и вилдови ќе добиете одлично искуство од оваа класична приказна.

The Slotfather II е слотот кој ќе ве направи со побогато искуство во поглед на технологијата. Произведен е од BetSoft и поддржува 3D технологија. Всушност овој слот е продолжение на Slotfather и нуди екслукзивни 243 начини за добивка.

Sin City Nights припаѓа на фамилијата BetSoft и е слотот што ни го доближува Лас Вегас, односно после зајдисонцето се појавуваат егзотичните аспектите на ноќниот живот, а вие преку 25те линии кои ги нуди овој слот може да стекнете голема добивка.

Pinocchio слотот има повеќе нивоа за игра. Посакуваниот знак со самовила ви нуди повторно вртење, додека скетерите ве носат во секундарните светови, каде што сите добивки се дуплираат.

Kawaii Kitty преку 3D технологијата ве води во нејзиниот свет. Овој слот е наменет за љубителите на домашни миленичиња, а додека симпатичната Кити си игра вие си добивате кредити.

Good Girl – Bad Girl е слот игра кој може да го играте во две варијанти. Првата варијанта е да одберете да бидете добра девојка и да добивате почесто помали добивки, а втората варијанта е да добивате поретко, но поголеми добивки. Која варијанта да ја одберете нема да погрешите.

Who spun it? е слотот кој ве носи ве светот на детективите. Основата му е направена врз мега популарната игра Clue, каде што вие ќе бидете детектив и се обидувате да го решите убиството. Како што се добилижувате до убиецот, така вашата добивка оди нагоре.

Voodoo е прилично нова слот игра во светот на слот игри, направен за љубителите на хорор сцените. Украсен е со морничави слики и музика која е соодветна за хоророт. Преку 10те линии кој ги нуди овој слот вие имате одлична шанса за добивка.

Copy Cats е најновиот слот од NetEnt. Комбинацијата на шарените мачки преку 25те линии можат да ви донесат солидна добивка. Нуди одлична возбуда со своите бесплатни вртења, скетери и бонус симболи.
Доколку сте подготвени за бркање на шарени мачки, овој слот е вистински избор за вас.

Jack Hammer II се појавува како продолжение на Jack Hammer. Ова ново издание нуди 99 линии, што во превод значи огромна шанса за добивка. Случајните вилдови нудат слободни вртења, а тоа го крева вашиот адреналин на многу високо ниво. Задолжително пробајте ја.

20 Super Hot е наменет за играчи кои се љубители на ретро моментите. Овој слот е чиста класика со овошје кој преку своите 20 линии нуди различни можност за добивка. Може да се каже дека е најдобар слот меѓу сите слот игри.

40 Super Hot може да кажеме дека е унапредена верзија на 20 Super Hot односно постојат 40 исплатни линии, па тоа ги зголемува вашите шанси за добивка.

Burning Hot е добро познатиот слот со детелина Wild симболот. Каде и да ви се појави детелината, таа врзува со останатите симболи и ги заменува скоро сите знаци.

Extra Stars е слот игра која е една од поомилените помеѓу играчите. Оваа игра е составена од 5 колони, а во 2,3 и 4 колона се појавува посакуваната ѕвезда, која ги заменува сите симболи и нуди бесплатни вртење.

Flaming Hot е број 1 во слот игрите. Се разбира дека со причина го заслужува тоа место, бидејќи има 40 исплатни лини, а искрено и добивките се доста високи.

Arrival слот играта е наменета за тие со малку побујна фантазија. Се заснова на тема научна фантастика, па сите љубители од оваа сфера дефинитивно ќе уживаат во овој слот.

Blood Eternal е слот кој е базиран на вампирите од средниот век, а темата е на гроф Дракула. Припаѓа на фамилијата Betsoft, а тоа доволно зборува за квалитетот на оваа игра.

Charms & Clovers спаѓа во групата на слот игри кои поседуваат одлична графика и интересен дизајн. Исто така, оваа игра ја препорачуваме на сите играчи кои уживаат во бонус симболите.