100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Mozzartbet добивате 100 бесплатни спинови

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

Добиј го бонусот сега!

100% до 7500 МКД

22Bet казино ви нуди 100% бонус на првата уплата

Понудата важи само за нови корисници на 22Bet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €100

Bet365 казино ви нуди бонус за добредојде до €100.

Понудата важи само за нови корисници на Bet365 казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €120

20Bet казино ви нуди 100% бонус до €120 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 20Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Во 1xbet казино добиваш 100% бонус на уплатата до 100€!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на 1xbet

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

10Bet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 10Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Betwinner казино ви нуди 100% бонус до €100

Понудата важи само за нови корисници на Betwinner казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Gunsbet казино ви нуди 100% бонус до €100 + 100 бесплатни спинови

Понудата важи само за нови корисници на Gunsbet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €1000

King Billy казино ви нуди бонус до €1000 + 200 бесплатни спинови

Понудата за нови корисници за првите 4 депозити

Добиј го бонусот сега!

Слот игри

Marathonbet ви нуди голем избор на слот игри

Понудата важи за сите корисници на Marathonbet.

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Unibet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници за Unibet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €250

Betway казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €25 до €250.

Понудата важи само за нови корисници на Betway казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €300

William Hill казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €10 до €300

Понудата важи само за нови корисници на William Hill казиното.

Добиј го бонусот сега!

до 7 BTC

1xBit казино ви нуди бонус до 7 BTC при неколку депозити

Понудата важи само за нови корисници на 1xBit казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €200

PlayClub казино ви нуди 100% бонус до €200

Понудата важи само за нови корисници на PlayClub казиното.

Добиј го бонусот сега!

 

Сите играчи кои се љубители на казино игрите, барем еднаш додека играат помислиле на џекпот.

И џекпотот е еден вид бонус, но немате гаранција дека ќе го добиете ако направите депозит или ако исполните одредени услови. За тоа како фунцкионира џекпотот ќе ви објаснеме накратко во продолжение на овој текст.

Џекпот

Тоа е најголемата можна добивка за едно вртење на одредена слот машина. Игрите кои се квалификувани за џекпот награда му даваат шанси на играчот да освои максимален износ со минимален напор. Само едно вртење е доволно за да „падне“ износот на џекпотот. Вкупниот износ се разликува во зависност од многу фактори, почнувајќи од казиното, играта, видот на џекпот итн.  

Во продолжение на овој текст ќе дознаете повеќе за видовите на џекпотот, износот, како се добива итн.

Џекпот

Како работи џекпотот?

Постојат различни видови на џекпот, но без разлика на се, тие сите имаат една заедничка работа, а тоа е среќата, поточно за да бидете добитник ви треба да ви се посреќи. Обично џекпотот се добива по случаен избор на одредено вртење. Ова е балгодарение на генераторот за случаен број РНГ што го корситат казината. На овој начин, џекпотот не може да се предвиди или да се добие со одредена стратегија. Единствено што може да направите е да се обложувате на повеќе слотови кои се квалификувани за џекпот.

Постојат џекпоти кои имаат однапред утврдени износи, поточно фиксна сума и тоа нема врска со вашиот влог. Единствено тука што треба да проверите е кој е минималниот влог кој е квалификвуан за џекпот. Прогресивните џекпоти се зголемуваат со секој облог, бидејќи дел од парите што ги вложувате заминува кон тој износ. Исто така, постојат игри со само еден џек пот и игри со повеќе џекпоти. Најдобро е да изберете игри кои покрај џекпотот нудат и бонуси како што се слободни вртења, тикети за поголеми натпреварувања итн.

Видови џекпот

Во зависност од казиното кое сте го избрале, постојат различни видови на џекпоти, но како примарни се два типа, прогресивен и фиксен џекпот.

Прогресивен џекпот

Во моментов прогресивните џекпоти се најпопуларни. Причината е затоа што еден прогресивен џек пот може да ви го промени животот, а нивната сума многу често знае да достигне дури до вртоглави 10.000.000 евра. Прогресивните џекпоти немаат одредена сума туку целовреме се зголемуваат како што играчите играат на различни слотови. Проценот од секој облог оди за џекпотот, па така тој достигнува големи цифри.

Џекпот

Практично колку повеќе луѓе играат толку поголем е џекпотот. Што се однесува до добивањето, мора да знаете дека нема правило за тоа кој може да го добие. Поради тоа, џекпотот може и неколку месеци да се зголемува и да не го добие никој во тој временски период. Откако ќе се добие џекпотот, неговиот износ оди на почеток и повторно почнува да расте. Сите играчи кои играат на квалификуваните игрите имаат еднакви шанси за добивка на овој џекпот.

Начини за добивање на прогресивен џекпот

Постојат различни начини за да бидете добитник. Пред да играте, треба да се запознаете со тоа кои игри се квалификувани за џекпотот или што и кои симболи треба да ги  добиете во одредена линија. Друг начин е влогот. На одредени џекпоти имате поголеми шанси за добивка ако се обложувате со повеќе пари.  Исто така, случајниот прогресивен џекпот може да го добиете на било која игра со минимален влог и буквално на секое вртење.

Во многу казана, се нуди бонус игра преку која треба да го погодите џекпотот. Тоа може да бидат карти, тркало или нешто друго кое ја одредува вашата награда. Сите џекпоти мора да се активираат до однапред зададен рок.

Видови прогресивен џекпот

Постојат три различни видови на прогресивен џекпот. Во зависност од сумата која се собира тие се поделени на самоестоен, комерцијален и широко прогресивен џекпот.

Самостојниот џекпот се однесува на една игра во едно казино. Ова значи дека џекпот сумата се состои од проценти кои се остварени само на таа одредена игра во одредено казино. Комерцијален прогресивен џекпот е тип каде што повеќе игри се поврзани заедно за да се формира џекпот сумата. Ова значи дека сите кои ги користат овие игри  придонесуваат за неговата цифра и сите играчи се потенцијални добитници. Широко прогресивниот џекпот е поврзан со повеќе казина или обложувалници. Тоа значи дека секое казино придонесува за да расте џекпот сумата.

Фиксен џекпот

За разлика од прогресивниот, фиксниот џекпот, како што кажува и самото име, има фиксен износ што се исплаќа. Воопшто овој џекпот не е поврзан со износот кој сте го ставиле како облог. Без разлика колку играчи се обложуваат или колку е големо казиното, износот не се менува бидејќи е однрепд одреден. Сите фиксни џекпоти може да ги добиете како и прогресивниот џекпот, поточно на среќа. Ова обезбедува фер плеј и еднакви шанси за добивка. Обично играчите ги избираат игрите кои имаат ваков вид џекпот, бидјеќи шансите за добивка се максимизирани и се добива за многу помал рок. Сепак, нема гаранција дека токму вие ќе го освоите џекпотот.

Мистериозен џекпот

Мистериозните џекпоти се цифри што мора да бидат погодени и тие гарантираат дека ќе некој ќе ги добие. Најчесто фунцкионираа од минимална до максимална граница, па во секое време може да се активира кога ќе биде меѓу тие две цифри.

Мулти џекпот

Мулти џекпотот значи дека играта нуди повеќе од еден џекпот. Овие џекпоти се секогаш прогресивни и се зголемуваат се додека не се добие. Ако сте играле EGT игри онлајн и самите сте сведоци дека во горниот дел од слотот има четири цифри, а тоа е џекпотот. Таму може да го добиете со избор на карти, па што ќе си одберете и тоа ќе си добиете.

Џекпот

Видови игри за добивање на џекпот

Најчесто каде што се паѓа џекпотот се слот апаратите. Сепак постојат и многу варијации на класичните игри на маса кои нудат џекпот и тоа прогресивен кој гарантира супер цифра.

Слот машини

Слот мошаните се најпопуларни игри во казиното и како такви поседуваат различни видови џекпот. Постојат слотови и кои нудат фиксен џекпо, а се што треба да направите е да ја добиете вистинската комбинација и да се усреќите со огромна цифра на пари.

Прогресивен видео покер

Прогресивниот видео покер практично стандардна форма на видео покер со дополнителтен прогресивен џекпот. Цифрата се наголемува пропорционално со бројот на играчи што ја играат таа игра, а вие може да го добиете џекпотот ако ја погодите вистинската комбинација.

Прогресивен блекџек

Прогресивниот блекџек е дел од многу онлајн казина. Тоа ви дава можност да добиете џекпот играјќи ја оваа позната игра без посебни правила. Исто како и за другите игри, така и за оваа, одреден процент од облозите на блекџек се збираат во џекпот сумата.

Прогресивен рулет

Прогресивниот рулет е исто што и обичниот рулет и важат истите правила, но главната разлика е во тоа што заедно со вашите стандардни облози имате опција да додадете облог што оди во џекпот цифрата и на тој начин да станете потенцијален добитник.

Корисни совети

Иако слотовите се само игри на среќа, а и цифрата од џекпотот се добива случајно, добро е да ги прочитате нашите совети кои нема да ви одземат повеќе од една минута.

  • Прочитајте ги условите и правилата за играта која ја играте
  • Користете ја опцијата демо за подобро да се запознаете без да ризикувате
  • Изберете слот со RTP 95% и повеќе
  • Изберете слот што нуди и други бонуси
  • Секогаш играјте во рамките на вашиот буџет
  • Изберете помали џекпоти, бидејќи тие игри кои нудат помалку имаат тенденција да исплаќаат почесто.

Заклучок

Овде за крај ќе ги дефнираме работите поврзани со оваа „проблематика“. Добитник може да биде буквално секој играч кој игра игри кои ја нудат оваа опција. Се добива по случаен избор и вие никако не можете да ги зголемите или намалите шансите за добивка. Обично прогресивните џекпоти имаат вртоглави цифри, па често добивката знае да го промени и животот. Среќно!