Overall
9.4/10
9.4/10
 • Идеја - 9/10
  9/10
 • Симболи - 10/10
  10/10
 • Графика - 10/10
  10/10
 • Звук - 8/10
  8/10
 • Исплата - 10/10
  10/10
Sending
User Review
7.53/10 (847 votes)

Резиме

Ова е слот игра која ја има лидерската позиција на нашите простори. Големите шанси за добивка, квалитетот и графиката се „главни виновници“ за тоа.

Flaming Hot е казино слот игра кој е многу познат во нашата држава бидејќи е дел од скоро секоја обложувалница и секое казино.

Играј ја Flaming Hot бесплатно во Demo верзија од EGT

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Општо

Припаѓа на „фамилијата“ EGT софтвер и не случајно ја има лидерската позиција кога станува збор за слот игра. Нуди 40 лини за исплата, а располага и со многу симболи кои можат да ви донесат големи добивки.

Симболи

Овошните симболи се составени од цреши, јаболка, лубеници, грозје, банани, праски, додека останатите симболи се Бар, Wild, Скетер и најпосакуваните 7-ки.

Откако ќе притиснете старт, забавата започнува. Овошните симболи, цреши, јаболка и праски можат да ви донесат добивка до 2000 кредити. Лубениците и бананите носат добивка од 4000 кредити, додека Бар симбиолите можат да ве почестат со 6000 кредити. Најпосакувани и највредни се 7-ките кои нудат добивка дури до 20000 кредити.

Flaming Hot

Како и секој слот, исто така и оваа слот игра има скетери кои доколку ви „паднат“ сите 5 можат да ве усреќат со вртоглави 400.000 кредити. Исто така во втората, третата и четвртата колона се достапни Wild симболите кои ги заменуваат сите симболи освен скетерите.

Функции во Flaming Hot

Доколку сте љубители на адреналинот достапна ви е и Gamble фунцкијата на Flaming Hot со која имате можност да ја дуплирате вашата добивка на црно-црвено, но исто така и да останете и без неа. Автоматската опција ви е достапна, па може и да играте порелаксирано без вложување на многу напор.

Каде да играм Flaming Hot?

Овој слот може да го играте и од дома онлајн во казиното на 1xBet. Во тоа казино за почеток си добивате и бонус од 100% до 100 евра, па со еден збор започнувате со дупло повеќе пари.

Исто така тоа што треба да го напоменеме дека RTP (Return to player) е 95%, а тоа значи дека шансите за добивка ви се огромни.

Достапна на други јазици: Flaming Hot на бугарски јазик на Kazinobonus.bg и Flaming Hot на српски јазик на Casinobonus.rs.