Overall
8.5/10
8.5/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 8/10
  8/10
 • Аудио - 8/10
  8/10
 • Бонус опции - 10/10
  10/10
Sending
User Review
7.93/10 (3 votes)

Заклучок

Betsoft направиле добра работа со вклучување на експлодирачките икони и зголемување на мултипликаторите, кои гарантираат редовни победи во оваа игра.

Sin City Nights е слот игра со 5 тркала 25 добитни линии, креирана од Betsoft во 2016 година. Го претставува сето она што е одлично за Лас Вегас, кога сонцето ќе зајде и ќе се појават егзотични аспекти на ноќниот живот на Вегас.

Играј ја Sin City Nights бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Идеја

Како што ветува името, Sin City Nights е игра која ќе ви го долови чувството како е да се биде во Лас Вегас и да се игра во казино во Лас Вегас. Ова е помогнато од силните светла, фанки музика и типична танчерка од Вегас, со перја и опашка.

Sin City Nights

Графика и аудио

Експлозивниот графички дизајн е она што веројатно го очекувате од BetSoft. Дизајнoт и графикатa се многу добро направени. Можете да видите живописни и светли бои, неонски светла и големи хотели и луксузни автомобили во позадина. Сè во играта ќе ве однесе во Лас Вегас и познатите казина

Фанки музиката која свири во позадина одржува кул и фанки атмосфера, а исто така ќе слушнете и некои стандардни звучни ефекти кои помагаат да се зголеми расположението.

Симболи

Симболите со пониски вредности се стандардните 10, J, Q, K и A. можете да добиете од 250 монети до 1000 монети за комбинација со пет исти симболи.

Симболите со високи вредности се цреши, ѕвоно и златните седумки. Можете да добиете помеѓу 2500 монети и неверојатни 12.500 монети за златните седумки.

Освен овие основни симболи, Betsoft исто така се погрижиле да ви бидат доделени неколку дополнителни специјални симболи. Ова се Wild симболот, Free spins Симбол (Симболот за слободни вретења) и експлодирачки симболи.

Бонус опции во Sin City Nights

Експлодирачки икони

Ова е одлична опција и една која се појавува под разни имиња во други слотови; Секоја победничка комбинација ќе експлодира и ќе исчезне по исплатата, овозможувајќи други симболи да застанат на нивните места за повеќе потенцијални победи. Секоја последователна победа ќе го зголеми мултипликаторот за добивка – 1x, 2x, 3x, а потоа 5x.

Слободни вртења

Ова се активира со добивање на три од симболите за бесплатни вртења на тркало еден, два и три. Ќе добиете десет бесплатни вртења и Експлодирачките икони ќе доделуваат зголемени мултипликатори за победа од 3x, 6x, 9x и 15x.

Double Up

Секоја добивка можете да ја дуплирате со оваа опција. Со притискање на копчето Double Up можете да се обидете и двојно да ја зголемите добивката онолку пати колку што сакате (додека не изгубите) со погодување на петка или глава.

Заклучок за Sin City Nights 

Betsoft ретко испорачува слот што не вре4ди да се проба и можеме да кажеме дека Sin City Nights е едно од нивните подобри достигнувања. Иако изгледот е важен, поважни се шансите за добивка. Можеме да кажеме дека Betsoft направиле добра работа со вклучување на експлодирачките икони и зголемување на мултипликаторите, кои гарантираат редовни победи во оваа игра.