100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Mozzartbet добивате 100 бесплатни спинови

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

Добиј го бонусот сега!

100% до 7500 МКД

22Bet казино ви нуди 100% бонус на првата уплата

Понудата важи само за нови корисници на 22Bet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €100

Bet365 казино ви нуди бонус за добредојде до €100.

Понудата важи само за нови корисници на Bet365 казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €120

20Bet казино ви нуди 100% бонус до €120 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 20Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Во 1xbet казино добиваш 100% бонус на уплатата до 100€!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на 1xbet

Добиј го бонусот сега!

до €1850 + 500 бесплатни вртења

Во Locowin казино добиваш до 1850 евра бонус + 500 бесплатни вртења без услов!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Locowin

Добиј го бонусот сега!

до €450 + 250 бесплатни вртења

Во Nine казино добиваш бонус пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни вртења!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Nine казино

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

10Bet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 10Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Betwinner казино ви нуди 100% бонус до €100

Понудата важи само за нови корисници на Betwinner казиното.

Добиј го бонусот сега!

ДО €450 + 250 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Betonred казино добиваш пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни спинови!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Betonred казино

Земи го бонусот сега!

100% до €100

Gunsbet казино ви нуди 100% бонус до €100 + 100 бесплатни спинови

Понудата важи само за нови корисници на Gunsbet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €1000

King Billy казино ви нуди бонус до €1000 + 200 бесплатни спинови

Понудата за нови корисници за првите 4 депозити

Добиј го бонусот сега!

Слот игри

Marathonbet ви нуди голем избор на слот игри

Понудата важи за сите корисници на Marathonbet.

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Unibet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници за Unibet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €250

Betway казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €25 до €250.

Понудата важи само за нови корисници на Betway казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €300

William Hill казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €10 до €300

Понудата важи само за нови корисници на William Hill казиното.

Добиј го бонусот сега!

до 7 BTC

1xBit казино ви нуди бонус до 7 BTC при неколку депозити

Понудата важи само за нови корисници на 1xBit казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €200

PlayClub казино ви нуди 100% бонус до €200

Понудата важи само за нови корисници на PlayClub казиното.

Добиј го бонусот сега!

 

Бонус без депозит (No deposit bonus) делува на прв поглед некако нереално, бидејќи кој дава пари за ништо, односно само за регистрација. Но тоа сепак постои и најмногу е застапено во онлајн казината.

Тоа е добра работа и е омилен помеѓу играчите бидејќи благодарение на бонусот вие имате можност да играте и да добите, без притоа да не ризикувате ниту цент од вашата готовина. Одговор на прашањата кои во моментов ви се вртат во главата ќе ги дознаете откако ќе го прочитате овој текст.

Видови бонус без депозит

Ако често ги посетувате сајтовите на онлајн казината и онлајн обложувалниците ќе забележите дека постојат различни видови на бонус без депозит. Во продолжение ќе ви објаснеме накратко кое е нивното значење.

Бонус без депозит – готовина

Овој вид на бонус најчесто се сретнува во казината и може да биде во вредност од 5 до 50 евра. Вие добивате вистински пари кои се активираат на вашата сметка, но се во сопственост на казиното и за да ги добиете на вашата картичка ќе треба да ги исполните однапред утврдените услови и правила за користење. Во спротивно, ако доделените пари може да одма да се повлечат, за многу краток временски период ќе банкротираат казината, бидејќи сите ќе се реигстрираат и ќе ги повлекуваат парите.

Бесплатни вртења

Бесплатни спинови се добиваат наместо кеш. На овој начин вие имате вртења (free spins) кои може да ги играте на однапред утврдените слот игри. Понекогаш овие бесплатни вртења се добиваат еднократно, а во многу случаеви ги добивате на дневна основа, поточно со секој ден добивате по одреден број бесплатни вртења. Цифрата на овој бонус е од 20-100 бесплатни вртења со вредност од 0.10-0.20 за секое вртење.

Бонус без депозит
Бесплатни вртења

Бесплатно играње

Овој вид на бонус го добивате обично за лојалност. Ако вие сте лојални на тоа каизно и го користите подолг период, многу често може да ве известат дека сте добиле бесплатно играње на опишаните игри без разлика дали тоа е слот, рулет, блекџек итн.

Пакет бонус без депозит

Овде станува збор за кеш и бесплатни вртења. Многу често се нудат и пари и бесплатни вртења со цел да се тестира казиното.

Бонус без депозит за мобилен телефон

Овој вид на бонус е наменет само за корисниците кои ќе се регистрираат преку мобилен телефон. Значи доколку сакате да го добиете бонусот, задолжително ќе мора да го користите вашиот смартфон или таблет, поточно да пристапите на казиното преку нивната мобилна верзија.

На кои игри можам да користам бонус без депозит

Бонусот без депозит најчесто е наменет за сите игри во казиното, но сепак тоа зависи од нив. Откако ќе ви биде доделен, сигурно дека со него ќе следуваат услови и правила за користење на тој бонус, па потрудете се да ги прочитате и да сфатите каде може да го играте доделениот бонус.

Бесплатните вртења се наменети за слот апаратите, додека кешот се користи за рулетот и другите игри на маса како покер, блекџек, бакарат итн. Сепак како што и погоре кажавме, казиното го одредува тоа.

За кого е наменет бонусот без депозит

Бонусот без депозит обично е наменет за сите нови играчи кои прв пат се регистрираат на казиното. Многу често се прави отстапка од ова правило и бонусот без депозит се доделува на постоечки корисници кои ги исполнуваат условите за да бидат квалификувани за овој вид на бонус. Тие услови се создадени од казиното и не можеме однапред да ги знаеме.

Бонус без депозит

Зошто да земете бонус без депозит

Овој вид бонус треба да го земете бидејќи го намалувате ризикот за губење на вашата готовина. На тој начин вие добивате јасна слика за тоа што да очекувате таму. Ако сте нови во сферата на казино игрите, тоа е добар начин за да испробате нови игри и да утврдите дали се доволно примамливи и дали доволно уживате во нив. Исто така, можете да ги тестирате игрите преку вашиот мобилен телефон.

Како да добиете бонус без депозит

Најпрво треба да изберете онлајн казино кое во својата промоција и понуда има бонус без депозит. Откако ќе го најдете тоа казино, прочитајте рецензија и истражете дали станува збор за сигурна компанија кој нуди игри на среќа или сето тоа е измама. Откако ќе го најдете вистинското казино, регистрирајте се. Бонусот без депозит се активира сам по себе, но многу често се случува да треба да го верифицирате профилот или да им пишете на корисничката поддршка за да ви го активираат. Како и да е, тоа не одзема повеќе од неколку минути.

Дали е задолжително да имате код за бонус без депозит?

Многу често во пракса овој код не е потребен. Всушност, поголем дел од казината не користат кодови во денешно време, меѓутоа ако казиното бара код за да добиете пристап до овој бонус, не заборавајте да го внесете во спротивно може да го пропуштите бонусот.

Разлика помеѓу бонус на депозит и бонус без депозит

Во самото име е објаснета разликата помеѓу овие два типа на бонуси. Бонусот на депозит за да го добиете треба да внесете ваши пари, па потоа да го добиете, додека бонусот без депозит се активира при самата регистрација и воопшто не треба да внесувате податоци од вашата кредитна или дебитна платежна картичка.

Услови за ослободување на бонус без депозит

И погоре кажавме дека бонусот без депозит може да го повлечете на вашата картичка, но сепак треба да ги исполните условите. Во продолжение накратко ќе ви објаснеме за условите кои треба да бидат исполнети за да се добие бонусот.

Rollover (обрт) на бонусот

Rollover факторот значи обрт на бонусот. Во зависност од условите вие е претставен обртот на бонусот. Често во казиното откако ќе остварите пари со овој вид на бонус, потребно е да вложите ваши пари и заедно со бонусот да го направите потребниот обрт кој би значел влог 15 или повеќе пати на вкупната сума, но во некои обложувалници воопшто не е потребно да се внесуваат ваши лични пари.

Квалификувани игри

Прочитајте пред да го ослободите бонусот кои се квалификувани игри за ослободување. Играјте исклучително на тие игри со цел да ви биде прифатен обртот. Во спротивно тоа би значело залудно изгубено време.

Рок на траење

Сите бонуси генерално имаат рок на траење, поточно овој рок се однесува на тоа колку време ви преостанува за да ги ослободите парите кои сте ги добиле. Обично временскиот период за ослободување е повеќе од 7 дена.

Совети за избор на бонус без депозит

Продолжуваме со совети за избор на добар бонус. Многу често казино играчите се залетуваат по цифрите и се регистрираат во анонимус казина, па сето тоа знае да резултира и со фактот да бидете жртви на измама.

Реномирано казино

Не се залетувајте по рекламите за бонус без депозит. Пред да се израдувате видете го казиното, прочитајте рецензија за него и одлучете дали вреди да се регистрирате. Многу клучни се мислењата на останатите играчи.

Цифрата не е секогаш важна

Во некои казина може да сретнете дека нудат дури и 500 или 1000 евра без депозит, но притоа имаат барања за ослободување на бонусот кои математички се невозможни за исполнување.

Не пробувајте да го измамите казиното

Казината често знаат кога се пристапува од дупликат IP адреса, па доколку ги регистрирате сите членови од семејството и земете бонус за сите, многу лесно може да добиете бан.

Бонус без депозит

Задолжително читајте ги правата и условите за ослободување на бонусот

Во правата и условите е напишано буквално се што треба да знаете за тој бонус. Обртот, квалификуваните игри, рокот на траење итн. Во случај да не можете да ги исполните сите тие услови, подобро не го земајте бонусот бидејќи ако остварите добивка не може да ја повлечите, туку само ќе ви биде жал за дотогаш изгубеното време.

Заклучок

Од овој текст заклучивме дека бонусот без депозит навистина постои, но сепак не е така лесно да се повлечи. Постојат неколку видови на бонуси без депозит и ги нема во сите казина. За да го добиете овој бонус мора да внимавате на условите и правилата кои се зададени од казиното. Единствената цел на овој вид на бонус е да се привлечат нови корисници со цел да станат редовни клиенти. Погоре ви напишавме и на кои работи треба да внимавате при изборот на бонус без депозит.