Овде ќе најдете преглед на сите наши казино рецензии. Ние ги препорачуваме само казината кои се достапни и функционираат во Македонија.

Оценка на онлајн казина достапни за Македонија – Казино рецензии

Casinobonus.mk e македонски портал и затоа сите наши казино рецензии се напишани на македонски јазик. Може да има изрази кои доаѓаат од англиски, а нашиот превод неможе да биде точен во целост. Има и професионални термини кои тешко може да си го добијат значењето на македонски јазик. Меѓутоа, ако имате прашања во врска со нашето работење, секогаш сте добредојдени да не контактирате.

ТРАДИЦИОНАЛНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА
Солидни бонуси, компетитивни коефициенти
КОЈ Е ЗА РУСКИ РУЛЕТ?
Високи бонуси
ВОДЕЧКИ БРЕНД
Целосна понуда на игри
МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ
Лиценцирано во 8 држави
МЛАДИ И ФЛЕКСИБИЛНИ
Експресна исплата, квалитетни коефициенти
НЕВЕРОЈАТНИ КОЕФИЦИЕНТИ
Брза исплата, понекогаш ниски лимити
НАПРАВЕНО ВО ШВЕДСКА
Без лимит при уплата

 

Листа на казина на кои може да играте во Македонија:

Нашите проценки во казино рецензиите се објективни

Ние се потрудивме да ги направиме нашите казино рецензии и проценки што е можно пообјетивни.  Се обидуваме да ви ги доставиме сите предности и недостоци кои ги имаат онлајн казината. Вие нема да забележете дека сите казина се наведени како „неверојатни“, туку секоја проценка обезбедува доволно информации за да се постигне детална и јасна слика за онлајн казината.

Во нашите казино рецензии имаме 2 казина со доста висока оценка, потоа следат казина кои се на чекор до совршенство, но сепак недостасува нешто за тоа да биде исполнето. Како типично добро казино, го сметаме казиното кое исполнува барем 4 ѕвезди. Со тоа се трудиме да ги задоволиме потребите на сите корисници. Како и да е, ќе се најде некој недостаток, како што е малиот избор на игри, прогресивен џек пот или нешто друго, што ќе му намали на оценката за казиното. Сепак, тоа во никој случај нема да ве спречи да играте во тоа казино.

Конечно, имаме неколку онлајн казина, кои ние сме оцениле како добри, па така со тоа ќе ви помогнеме при изборот во нив. Генерално овие казина имаат добра оценка, поткрепени на добра основа и секако високи бонуси,  па затоа и нашата препорака гласи за нив. Нашиот совет би бил да изберете помеѓу 1xbet казино, bet365 казино, Coinbet24 казино и Unibet казино.

Казино рецензии

Содржината на нашите казино рецензии

Овде подетално ќе ви објаснеме за содржина на казино рецензиите кои ги правиме.

Оценки: Тоа се вредностите од 1 до 5 со кои го оценуваме казиното во поглед на игрите, бонусите, уплатата и исплатата, мобилната поддршка, корисничка поддршка, дизајнот и др.

Вовед: Во казино рецензиите објаснуваме накратко за почетоците, традицијата, основачите, понудата и одликите на казиното, односно во неколку кратки реченици за тоа што ве чека подолу напишано.

Избор на игри: За многумина изборот на игри е важен во едно казино. Во оваа секција на казино рецензиите може да се запознаете за игрите што ги нуди казиното, нивниот ранг, дали нудат игри во живо, кои игри ги нудат како рулет и блек џек, видео покер, други казино игри и слично.

Слики од казиното: Во казино рецензиите ставаме неколку скриншот слики за да имате претстава што ве очекува кога ќе влезете на нивниот веб – сајт.

Софтвер: Овој дел ни е резервиран за да знаете чие производство се игрите што ги играте, историја на компанијата и слично.

Бонус и промоции: Еден од поважниот дел за онлајн казиното. Сите ние сакаме да знаеме каков бонус ќе добиеме што ќе се зачлениме кај нив или пак каква промоција има на „менито“.

Уплата и исплата: Делот резервиран за финансиите. Тука добивате информации за тоа преку кои методи може да направите уплата или исплата, времето на процесирање и провизијата.

Корисничка поддршка: Овде се информациите спаковани за нивната грижа кон вас. Во превод значи дека сите контакт информации се наоѓаат тука како и времето во кое се достапни операторите.

Заклучок: Зошто да го одберете баш тоа казино, наше мислење во врска со казиното, сето тоа уредно спаковано во неколку реченици.

На што треба да внимавате при избор на казиното?

Се разбира, има разлика од личност до личност и нивните барања, но секое казино има и предност и недостаток. Во прилог ќе ви наведеме неколку поважни карактеристики кои ќе ви помогнат при изборот на казиното.

Корисничка поддршка на македонски или англиски јазик

Како минимум треба да очекувате дека може да најдете поддршка на англиски јазик. Уште подобро е ако најдете на матичниот одсноно на македонски јазик. Често има случаеви кога има 24 часовна поддршка но само 12 часа има на македоснки, а потоа на англиски јазик.

Интернационална лиценца

Тоа речиси сите го имаат,но не е исклучена можноста казиното да е без интернационална лиценца. Ние препорачуваме да играте само во лиценцирани казина, бидејќи безбедноста е на многу повисоко ниво во такви лиценцирани казина.

Брзи трансфери и без надоместоци

Нема ништо полошо отколку да чекаш за да си ја добиеш добивката која си ја заработил од казиното. Обично исплатите траат од 1-5 работни дена, но во одредени случаеви тоа знае да трае и од 2 до 5 месеци. Друг параметар во поглед на финасиите е порвизијата. Има многу казина кои наплаќаат провизија за вашата уплата или исплата. Потрудете се да најдете казино, каде провизијата е ниска или воопшто ја нема.

Голем избор на игри

Во најмала рака треба да имате пристап барем до 100 слот апарати и класични игри, како што се блек џек и рулет. Ако сето тоа го поседува едно казино, оценката е доста висока и може да ги задоволи вашите барања.

Бонус и промоции

Многу се ретки казината каде што нема бонус и никакви промоции. Нашата препорака според казино рецензиите е да барате бонус за „добредојде“ или бесплатни вртења. Во превод  ова значи дека вашите пари вредат повеќе во тоа казино или пак во случај кога ќе добиете бесплатни вртења, тогаш вашата готовина не е изложена на никаков ризик. Потоа треба да ги следите промоциите и понудите откако ќе почнете со игра, а тоа се депозитни бонуси, бонус за лојалност и слично.

Поддршка од различни оперативни системи

Убедени сме дека голема предност е ако може да пристапите до вашето омилено онлајн казино, било од компјутер, таблет или смартфон. Како заклучок одберете казино што нуди поддршка на сите оперативни системи.

Казина кои треба да избегнете според казино рецензиите

Избегнувајте ги сите  казина: кои наплаќаат провизии за исплата и уплата, немаат лиценца, одложуваат исплати, немаат корисничка поддршка.

Од друга страна, ние ги препорачуваме убедливо најдобрите bet365 казино, 1xbet казино, Unibet казино според казино рецензиите