• Избор на игри
 • Бонус
 • Програма за лојалност
 • Поддршка
 • Уплата и исплата
 • Дизајн
 • Сигурност
4.2

Резиме

Unibet казино нуди широк спектар на казино игри преку нивниот официјален веб-сајт. Спортското обложување е особено добро, поддржува многу разновидни игри, игри во живо и спортското обложување располага со доста конкурентни коефициенти. На сајтот на казиното добивате понуда од 400 казино игри, неколку маси за игри на среќа во живо, бинго и покер. На сите овие услуги може да пристапите и преку својот мобилен или лаптоп.

Sending
User Review
2.5 (2 votes)

Unibet казино својата кариера ја започна во уште во далечната 1999 година. Од тогаш па се до денес има развијано голема мрежа, која поконкретно може да се преведи како 5 милиони корисници низ 150 земји ширум светот.

Компанијата исто така е дел од листата на Nordic берзата, што значи доказ за финансиската моќ и кредибилитет на брендот. Првобитно Unibet беше само сајт за спортско обложување, но потоа во понудата ги вклучи казино игрите, бингото и покерот. Казиното е лиценцирано во Малта и поседува сертификат од eCogra што во превод значи дека игрите се темелно тестирани за евентуални измами.

Избор на игри во Unibet казино

Unibet казино може да кажеме дека е дом на повеќе од 200 слотови, популарни игри на маса и неколку варијации на покер, блекџек и рулет. Воглавно акцентот на ова казино јасно и децидно е нагласен на слотовите.

Во случај да се прашувате дали софтверот е обновен бидејќи казиното датира уште од пред скоро 20 децении, воопшто да не се сомневате. Софтверот постојано се ажурира и се воведуваат најновите игри, така што можете да уживате во најновата технологија на онлајн игрите на среќа кои ги нуди ова казино. Факт е дека Unibet казино е базирано на висока графика и звук со екстра квалитет кој нуди одлично искуство за еден казино играч. Сето тоа може да го почувствувате доколку се одлучите да ги пробате популарните и софистицирани видео слотови како што се Immortal Romance и Thunderstruck II.

unibet казино слотови

Како збунувачка карактеристика на Unibet казино е тоа што казино игрите се поделени во три групи и тоа:

 • Црвено казино
 • Црно казино
 • Казино во Живо

Зошто е тоа така не е дефинирано во презентацијата, па затоа доколку сте неодлучни во која група да пробате ќе ви помогнеме во тоа со што би ве посоветувале да ја искористете ја бесплатната опција без да го ризикувате вашиот буџет.

Игри на маса

Додека слотовите владеат во ова казино, играчите кои претпочитаат игри на маса може да ги употребат Американскиот Рулет, (рулет со двојна нула) и секако поповолниот за вас како играчи Европски Рулет. (рулет со една нула). Играчите на блек џек може да ги пробаат двете верзии на блек џек, односно еднократен и двоен. Овие две верзии имат различни правила за играње, па така доколку се одлучите претходно запознавање со нив би ви помогнало во максимизирање на шансите за добивка.

Казино во живо

Истотака постои и казино во живо. Тоа значи едно подруго и пософистицирано ниво, што значи дека доколку го искусите ова ќе заборавите дека сте пред компјутер и ќе мислите дека се наоѓате во елитно казино.

На сликата се прикажани игрите што може да се играат во казиното.

Unibet казино

Промоција и бонус на Unibet казино

Unibet казино преку сајтот на Cardschat.com претстави неколку неделни промоции во кои играчите може да уживаат. Проследете ги во прилог неделните промоции:

Среда Cash-Drop

Секој кој играл во казиното во последните 7 дена е внесен во цртеж. 50 имиња се избрани за да освојат бонус од 5 долари.

Четврток Thrill

Обложете се во вредност од 50 долари на казино игрите и Unibet ќе ве награди со 5 долари за спортско обложување кое може да го искористите за време на викендот.

Петок Free-Spins

Првите 200 играчи кои ќе се логираат добиваат 5 бесплатни вртења на „Starburst“

Недела FunDay

Oбложете се во вредност од 50 долари на казино игрите во недела и ќе добиете 50 бесплатни вртења на „Gonzo’s Quest“ кои може да ги искористите во понеделникот.

Што се однесува до промоциите и бонусот Unibet казино има мега понуда за новите корисници. Тоа е 200% бонус до 200 фунти и бесплатни 10 вртења на игрите од палетата на NetEnt, дури и ако не направите уплата.
Може да направите депозит од 100 фунти со што ќе добиете 200 фунти бонус и истиот мора да го репродуцирате 35 пати пред да направите исплата. Во случај на 50 фунти бонус треба да заработите 1750 фунти. Слотовите забележуваат 100% бонус, а бингото до 200%.

За да се стекнете со право на бонус мора да направите уплата во вредност од најмалку 10 фунти. Бонусот може да го користите во било која категорија на сајтот на Unibet казино, освен во категоријата покер. Имате рок од 30 дена за да го искористите бонусот, во спортивно вашиот бонус ќе биде одземен.

Износот на бонус што ќе го добиете зависи од вредноста на уплатата.

 • £ 10 – £ 49 добивате дополнителни 40 слободни вртења
 • £ 50 – £ 74 добивате екстра 90 бесплатни вртења
 • £ 75 – £ 99 добивате дополнителни 140 слободни вртења
 • £ 100 + добива дополнителни 190 бесплатни вртења

Вашите бесплатни вртења може да ги искористите на Twin $ pin, Mega Fortune Dreams, Jack & The Beanstalk, Motörhead или Quest of Gonzo.

Програма на лојалност на Unibet казино

Како и повеќето онлајн казина, така и казиното на Unibet не ги акцентира своите бонуси и промоции само на новите играчи. Вашата континуирана лојалност во ова казино не останува незабележана, односно се препознава од месец во месец. Unibet казиното има поинаква структура на програмата за лојалени играчи за разлика од другите казина.

Прво, секој пат кога ќе играте, добивате поени за лојалност. За секој долар што го играте на слотовите и некои други назначени игри, добивате 3 поени. Блек џек, рулет и видео покер, ви даваат само 1 поен за секој долар. Другите игри на маса ви даваат 2 поени за секој долар. Но запаметете, вашите добиени поени не се пренесуваат од месец во месец, туку бројчаникот се ресетира на нула.

Постојат 12 нивоа на лојалност, секој месец од првиот до последниот ден ве охрабруваат да добивате што повеќе и повеќе поени за да може да го отворите секое последователно ниво. Границата се движи помеѓу првото ниво во кое може да добиете 10 бесплатни вртења или најмалку 2 фунти на крајот на месецот и последното, односно дванаесетото ниво во кое ви следуваат фантастични 4.000 долари, но пред да бидете возбудени не заборавајте дека за последното ниво ви се потребни неверојатни 7.500.000 поени.

Уплата и исплата во Unibet казино

Unibet казино има доста развијана форма за уплата на средства, што во превод значи дека се извршуваат брзи уплати кои најчесто се завршуваат веднаш. Единствениот хендикеп на уплатата што им смета на играчите е тоа што максималниот износ на уплата изнесува 800 долари.

Уплатата може да ја извршите преку следните начини:

 • Bank Wire-време на процесирање: 2-10 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • ClickandBuy-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 5 фунти
 • Credit Card-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Debit Card-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Neteller-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • PaySafeCard-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 1 фунта
 • Skrill-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 5 фунти
 • Ukash-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 1 фунта
 • WebMoney-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти

Исплатата е доста сигурна, достапна и брза. Еве ги начините преку кои може да си ја повлечите својата добивка:

 • Bank Wire-време на процесирање: 1-3 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • ClickandBuy-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 5 фунти
 • Credit Card-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Debit Card-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Neteller-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Skrill-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 250 фунти
 • WebMoney-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти

Мобилна верзија на Unibet казино

Unibet казино располага со мобилна поддршка за своето казино. Мобилната апликација може да ја симнете на вашиот Андроид или iOS смартфон од веб-сајтот. Двете платформи се речиси идентични во својот квалитет, графика и функции, па затоа и нема да згрешите во вашиот избор. Ако сакате да ја превземете апликација ќе мора да се регистрирате на веб-сајтот, па потоа да ја превземете и инсталирате апликацијата. Единствената негативна страна на мобилната верзија е тоа што сте ограничени, односно достапноста до одредени игри преку мобилната верзија ви е забранета.

Корисничка поддршка на Unibet казино

Корисничката поддршка во оваа компанија е на многу високо ниво ви стојат на располагање 24/7. Со нив може да стапите во контакт преку следните начини:

Емаил:[email protected]
Телефонски број+44 800 028 2497
Twitterhttps://twitter.com/paddypower
Facebookhttps://www.facebook.com/paddypower

Заклучок за Unibet казино

Како еден од најголемите брендови за игри на среќа, Unibet казиното е исклучително безбедно и дискретно казино кое на своите корисници им нуди можност за добивка. Казиното има меѓународен сертификат за безбедност што влева повеќе доверба кај играчите и го прави едно посигурно место за задоволување на своите потреби во поглед на игрите на среќа. Неговиот софтвер, кој постојано се ажурира е голем заслужник што ова казино се наоѓа во група на високо рангирани онлајн казина. Поради сите овие причини Unibet казиното е казино што мора да го искусите.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за UniBet oбложувалница на Kladenje.mk