Overall
7.3/10
7.3/10
 • Графика - 9/10
  9/10
 • Идеја - 6/10
  6/10
 • Аудио - 6/10
  6/10
 • Бонуси - 8/10
  8/10
Sending
User Review
7.83/10 (83 votes)

Резиме

Book of Ra е идеален слот за почетници, кој прв пат се сретнуваат со слот игрите. На тој начин ќе добијат јасна слика за тоа што да очекуваат од слот игрите.

Играј ја Book of Ra бесплатно во Demo верзија од Novomatic

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цел екран притисни “Esc”

Овој слот може да се игра во онлајн казиното на Bet365

Идеја

Како што и името кажува, слот играта е базирана на египетската митологија. Фокусирајќќи се на тоа и симболите во играта се оние кои значат среќа во древниот Египет. Составена е од А, К, Q и J знаците, бројот 10, Индијана Џонс, фараонски лик, но и самата книга Богот Ра. Играта е лансирана во 2005 година и се сметна за една од најиграните игри на сите времиња.

Графика

Графиката на оваа игра не е нешто што вас посебно ќе ве импресионира. Дури и премногу едноставна, но сепак дофолно ефиективна за да го привлече вашето внимание. Графиката е во 2D приказ, а симболите се со мали разлики во нијансите.

Аудио

Мора да признаеме дека зувковите во играта воопшто не не импресионираа. Доколку се заиграте повеќе, може тоа да биде и иритирачки. Вртењето на слотот е пропратен од звук кој е карактеристичен за периодот од крајот на 20-от век и почетокот на 21-от век, па сигурно ќе им се допадне на оние кои сакаат да играат игри со ретро шмек.

Бонус

Оваа слот игра е најстариот тип на игри и поседува некои значајни бонус опции. Кога ќе остварите добивка, имате можност да го дуплирате добиеното. Потоа добивате понуда за земање или ризикување. Ако одлучите за ризик играте на карта – црно – црвено. Доколку ја погодите картата дуплирате, во спортивно губите.

Заклучок за Book of Ra

Book of Ra е слот игра која се препорачува за почетници. Едноставна за употреба и нема многу додатни опции што секако е вистински избор за некој кој прв пат влегува во свет со слот игри.

Достапна на други јазици: Book of Ra на бугарски јазик на Kazinobonus.bg и Book of Ra на српски јазик на Casinobonus.rs.