Бонус листа за онлајн казина во 2024

100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Mozzartbet добивате 100 бесплатни спинови

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

Добиј го бонусот сега!

100% до 7500 МКД

22Bet казино ви нуди 100% бонус на првата уплата

Понудата важи само за нови корисници на 22Bet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €100

Bet365 казино ви нуди бонус за добредојде до €100.

Понудата важи само за нови корисници на Bet365 казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €120

20Bet казино ви нуди 100% бонус до €120 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 20Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Во 1xbet казино добиваш 100% бонус на уплатата до 100€!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на 1xbet

Добиј го бонусот сега!

до €1850 + 500 бесплатни вртења

Во Locowin казино добиваш до 1850 евра бонус + 500 бесплатни вртења без услов!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Locowin

Добиј го бонусот сега!

до €450 + 250 бесплатни вртења

Во Nine казино добиваш бонус пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни вртења!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Nine казино

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

10Bet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници на 10Bet казиното

Добиј го бонусот сега!

ДО €450 + 250 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Во Betоnred казино добиваш пакет за добредојде до 450 евра на првите три депозити + 250 бесплатни спинови!

Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Betonred казино

Земи го бонусот сега!

100% до €100

Betwinner казино ви нуди 100% бонус до €100

Понудата важи само за нови корисници на Betwinner казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Gunsbet казино ви нуди 100% бонус до €100 + 100 бесплатни спинови

Понудата важи само за нови корисници на Gunsbet казиното.

Добиј го бонусот сега!

до €1000

King Billy казино ви нуди бонус до €1000 + 200 бесплатни спинови

Понудата за нови корисници за првите 4 депозити

Добиј го бонусот сега!

Слот игри

Marathonbet ви нуди голем избор на слот игри

Понудата важи за сите корисници на Marathonbet.

Добиј го бонусот сега!

100% до €100

Unibet казино ви нуди 100% бонус до €100 на првиот депозит

Бонусот важи за нови корисници за Unibet казиното

Добиј го бонусот сега!

100% до €250

Betway казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €25 до €250.

Понудата важи само за нови корисници на Betway казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €300

William Hill казино ви нуди 100% бонус на првата уплата од €10 до €300

Понудата важи само за нови корисници на William Hill казиното.

Добиј го бонусот сега!

до 7 BTC

1xBit казино ви нуди бонус до 7 BTC при неколку депозити

Понудата важи само за нови корисници на 1xBit казиното.

Добиј го бонусот сега!

100% до €200

PlayClub казино ви нуди 100% бонус до €200

Понудата важи само за нови корисници на PlayClub казиното.

Добиј го бонусот сега!

 

Казино бонус е главниот маркетинг инструмент за привлекување на нови клиенти. Тоа што мора да го напоменеме е дека бонусите навистина работат и тоа во корист на играчот. Подолу во оваа статија ќе ви напишеме неколку детали околу таа проблематика.

Бонус листата содржи казино бонуси кои се актуелни во 2024 година и ги даваат најдобрите онлајн казина. Во прилог погледнете ја целосната листа со бонуси и одберете го најдобриот.

Како работат казино бонусите?

Бонусот претставува еден вид на награда, која што ќе ја добиете за отварањето на сметката или за уплатата на вистински пари. Најчесто бонусот се добива со исполнување на на определни услови кои ги поставува казиното. Со оглед на тоа што конкуренцијата е огромна за онлајн коцкање, бонусот се доделува со цел да ве привлечи вас како играч да станете дел од нивното казино.

Видови казино бонус

Депозит бонуси – Овој вид на бонус е најзастапен во онлајн казината. Најчесто може да добиете 50%,100%,200% и во екстра случаеви и до 500%. Понудата се најдува во форма на 150% бонус до 150 евра.

Без депозит бонус – Без депозитниот бонус се кредитира на вашата сметка веднаш штом ќе биде отворена. За овој вид на бонус како што и самото име кажува не треба да депозирате ниту цент. Овој бонус се дава со цел да ги испробате игрите кои ги нуди казино, без притоа да го ризикувате вашиот џеб

Бесплатни вртења – Бесплатните вртења се доделуваат на корисникот со цел да се испробаат слот машините во едно казино. Тие може да бидат 5,10,50, па дури и 100. Секое бесплатно вретење се има своја вредност, па така може само да добиете, а не и да изгубите.

Кешбек – Кешбекот може да го сретнете во голем дел од онлајн казината. Всушност ова значи дека доколку депозирате 50 евра и истите ги изгубите, казиното на драга воља ќе ви ги врати дел, а во некои случаеви и во целост изгубените пари.

Лојална програма – Онлајн казината за разлика од локалните казина ја ценат вашата лојалност. Доколку одреден период играте кај нив, тие знаат тоа да го наградат. Можеби наградите не се големи, но сепак добро би ви дошле, 10,20 или 50 евра подарок од казиното.

Основни казино бонус правила

Значи да се разграничиме. Казино бонусот е за вас и во ваша корист, но секако вие неможете веднаш да го добиете и да го повлечите. Која би била добивката на казината? Најчесто кога ќе го добиете бонусот треба да го изиграте најмалку 15 пати на слот машините или 10 пати на покер апаратите. Пред да го добиете бонусот тоа ви е напишано и задолжително прочитајте го. Освен тоа, бонусот е достапен е еднаш од една иста IP адреса. На тој начин вие не можете да го злоупотребите.

Казино бонус без уплата

Бонус кој може да добиете без уплата, ви дава огромна предност, па така не може да изгубите од готовината. Тоа значи дека ризикот е целосно исклучен, а вие имате огормни шанси за добивка. Да резимираме, кога губите ги губите парите од бонусот, а кога добивате, парите одат на вашето салдо.

Три добри совети за игра со пари од казиното.

  • Земете ги сите средства што ви следуваат.
  • Испробајте повеќе слот апарати и повеќе игри за да бидете спремни, односно да знаете на што ќе играте кога ќе направите уплата. На тој начин добивате претстава за игрите и дилемата околу изборот ќе биде помала.
  • Проверете кое казино ви нуди најдобар бонус, некои нудат само 20 слободни вртења, додека има и великодушни казина што нудат бонус од 150% и 100 бесплатни вртења. Зошто да не ги искористите овие промоции?

Бонус во онлајн казина со мобилна поддршка

За жал, не сите провајдери го нудат бесплатниот бонус ако пристапите од мобилен телефон. Нашиот совет е да ја креирате сметката преку компјутер, да го земете бонусот, па потоа да се префрлете на вашиот смартфон и да ги играте вашите омилени игри.

Бонус без уплата за постоечките корисници

Ако веќе играте некое онлајн казино или се регистрирате како нов корисник, може да бидете сигурни дека како постоечки корисник ќе добиете многу бенефити. Така, онлајн казината што ги анализираме и ги препорачуваме тука на casinobonus.mk се многу добри во поглед на бонусите и промоциите. Обично се дава бонус за лојалност каде што истиот може да го употребите на вашите омилени игри. Често се случува да бидете нагредни со бесплатни вртења на одредени слот апарати, повраток на изгубени средства и др. Со еден збор може да очекувате заработка без да вложете ниту еден цент.

Кодови за казино бонус

Некои казина бараат одреден код за да го активира вашиот бонус. Преку овие кодови вие имате дозвола да уживате во средствата кои ќе ви бидат понудени од страна на казиното. Тој код најчесто треба да го внесете пред да депозирате пари. Еве пример при регистрација во казинотo на 10Bet, доколку го внесете промо кодот 100GOLIVE ­вие ќе си добиете 100% бонус до 100 евра кои може да го искористите за игрите во живо на ова казино.

Цел на казино бонус

Нашата цел е да ви ги претставиме бенефитите што ги нудат онлајн казината за да не мора да играте со свои пари. Со други зборови, добивате пари од казиното за да почнете со игра, но шансите за вистинска добивка се огромни. Нашиот бесплатен водич е изграден за да ви помогне и да ви ги достави информациите за тоа кои казина нудат бонуси и слободни вртења. Во некои случаи сепак мора да направите уплата.

Зошто казината даваат бонус?

Онлајн казината даваат бонус, бидејќи конкурентноста на пазарот во овој поглед е доста голема, па тие со бонусот се обидуваат да ве привлечат да ги одберете баш нив. Како и да е, статистиката покажува дека оваа мисија е успешна. Зошто да би играле во казино во кое треба да ризикувате од вашата готовина, кога има казина каде што ви нудат бонуси, па така вашите средства се вредат повеќе. Во прилог ќе ви ги преставиме бонусите од казината што ние ги препорачуваме.

  • 1xbet казиното нуди 100% бонус најмногу до 100 евра на вашиот прв депозит.
  • 10bet нуди неверојатни 100% бонус најмногу до 1010евра кога прв пат ќе извршете уплата.
  • Bet365 казиното ќе ви даде дополнителни 100% бонус до 100 евра на вашиот прв депозит.
  • Betway казино ќе ве „почести“ со 100% зголемување на салдото најмногу до 250 евра на првата уплата.
  • Marathonbet казиното е малку „скржаво“ во поглед на бонусите, а тоа значи дека ќе добиете 100% бонус до 20 евра.
  • Unibet казино е во конкурентна позиција и нуди исто како повеќето, односно 100% бонус до 100 евра на првата уплата.

Предности на бесплатното играње

Се подразбира дека најголемата предност во оваа ситуација е тоа што може да играте во казиното без воопшто да уплатите пари, без да ја „жртвувате“ вашата кредитна картичка, а сепак да имате можност да остварите добивка.

Бесплатното играње ви озвозможува бесплатно тестирање на казиното. Денес постојат многу онлајн казина достапни во нашата земја. Генерално тие имаат некоја стандард форма, но секако некои се подобри, а некои полоши. За да го направите вистинскиот избор на казино искористете ја можноста за да го тестирате казиното.

Кога ќе почнете да играте бесплатно имате чувство на сигурност и испробувате повеќе игри на поголем влог и слично. Со ова всушност ја разгледувате понудата на провајдерите, па така вие кога ќе посакате да играте со ваши пари, дилемата ќе ви биде помала во поглед на изборот на игра и стратегија.

Недостатоци на бесплатното играње

Со цел да се избегне злоупотребата на бесплатните средства кои ги нудат онлајн казината, воведени се посебни услови за нив. Доколку вас ви дојдат на сметка средствата кои што ви ги нуди казиното и вие одма сте ги повлекле, казиното нема причина да ви ги дава. Затоа правилата обично значат дека кога ќе го добиете бонусот, па ќе добиете одредена сума на пари, тие истите пари треба да ги поткрепете со ваш депозит, па потоа сите да ги изиграте неколку пати и на крајот да ги повлечете. Бидете свесни дека за овие бесплатни средства постојат посебни права и услови кои што мора да се почитуваат.

Како што погоре е наведено посебните услови важат и за џек потот. Штета е да добиеш џек пот, а да играш со бесплатни средства или за забава. Во превод тоа значи дека џек потот нема да ти биде исплатен. Забавата и адреналинот се загарантирани, но чувството да добиете џек пот, а да неможе да го исплатите не е баш убаво. Нашата препорака во тој поглед би била да играте со ваши пари, па макар и на мал влог. Денес има слот апарати на кои што може да играте и за 10 центи, па така ќе бидете во игра за вртоглава сума пари со мал влог.

Услови и правила за користење на бонусот

Пред да земете било каков бонус, ние ви препорачуваме добро да ги прочитате правила и условите за користење на тој бонус. Доколку нешто не ви е јасно, препораката наша е да ја контактирате службата за корисничка поддршка, а тие со задоволство ќе ви помогнат и ќе ви разјаснат. Освен тоа, не само што ќе ги прочитате условите и правилата за користење на бонусот, туку обидете се максимално да ги разберете. Добар бонус кој е вреден за да го земете не би требало да бара обрт повеќе од 15 пати на сумата, бидејќи ако бара 80 или 100 пати обрт, тоа е тешко да се направи.

Потоа внимавајте исто така да имате добар рок за исполнување на тие услови. Со помал рок вие треба да играте на големо и на тој начин да ги изгубите парите побрзо. Добар рок за обрт на бонусот е над 7 дена. Исто така, најважно е да знаете на кои игри уплатите ви се квалификувани за обртот. Што ако направите обрт на некоја игра од многу пари, а таа не е квалификувана. Во тој случај вие сте изгубиле доста од вашето драгоцено време.

Наша препорака за казино бонус

Нашата препорака е користење на неколку казина кои имаат реноме и се познати ширум светот. Тие се казината на 1xBet, Bet365 и 10Bet казиното. Ние го препорачуваме ова казино, бидејќи располага со доста огромни бонуси и константно создавање на нови промоции. Исто така, казиното располага со најновите и најзабавните казино игри кои гарантираат возбуда. Доколку не ви е нешто јасно, на располагање ви стои 24 часовната корисничка поддршка која секогаш љубезно ќе ви го отстрани вашиот проблем, а вие целосно ќе може да уживате во играте. Регистрирајте се на 10Bet казиното на копчето подолу.