Overall
7.8/10
7.8/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 8/10
  8/10
 • Аудио - 7/10
  7/10
 • Бонус опции - 8/10
  8/10
Sending
User Review
6.86/10 (7 votes)

Заклучок

Играта ќе ве однесе во свет полн со 3D анимации и одлични бонус опции.

Пинокио е слот игра од BetSoft, која е базирана на истоимената приказна. Играта има 5 тркала кои нудат до максимум 15 добитни линии.

Играј ја Пинокио (Pinocchio) бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Идеја

Betsoft ќе ве однесе во прекрасниот 3D анимиран свет на Пинокио со својот онлајн слот. Играта се базира на популарната детска книга и уште попопуларниот филм на Дизни, со графика и анимации на Betsoft, кои ги надминуваат оние на филмот.

Графика

Дизајнот на играта е повеќе од неверојатен и прекрасен, 3D графиката и ликови изгледаат одлично. На интерфејсот ги има Џепето и Пинокио, кои стојат на двете страни на тркалата, со самовила што лета околу од време на време. Сите ликови се толку добро анимирани, што нема да верувате дека ова е само онлајн казино слот.

пинокио слот игра

Аудио

Пријателската и весела музика што свири во позадина најверојатно е под влијание на филмот на Дизни. Сепак, таа е автентична за оваа игра и претставува совршен саундтрак за оваа онлајн слот игра, која ќе ве однесе во светот на Пинокио и Џепето. Дури и контролите на интерфејсот функционираат беспрекорно и си имаат свои звуци.

Симболи

Симболи со висока вредност се часовник со кукавица, дрвен авион, постер од Стромболи, Пинокио во кафез и две верзии на Пинокио – дрвен и вистинско момче.

Симболите со ниска вредност се 10, J, Q, K и A.

Посебни симболи го вклучуваат Џепето, куп книги, традиционален караван и Пинокио.

Бонус опции во Пинокио (Pinocchio)

Пинокио има неколку бонус симболи, кои ги вклучуваат Џепето, Пинокио, караван и куп книги. Играта, исто така, ги има овие бонус опции:

 • Режимот “Real boy” ги вклучува симболите кои во аголот имаат помали сликички од Пинокио. Со собирање на пет вакви симболи, Пинокио станува вистинско момче и секој симбол „полудува” за време на кругот. Овој круг ќе трае додека не соберете 5 мали икони на Пинокио за повторно да се претвори во дрвено момче.
 • Функцијата за “Fairy respins” се активира кога имате шанса да добиете комбинација од 5 симболи, но ви недостасува еден симбол на тркалото 1, 2 или 3. Ќе се појави вилата и ќе ви понуди едно слободно вртење за да се обидете да ја добиете комбинацијата од 5 симболи.

Бонусот „Different worlds” го добивате со собирањето Scatter симболи кои може да ве однесат во друг свет, каде ќе добиете слободни вртења.

 • Работилницата на Џепето е основниот свет, каде ако го добиете симболот на Џепето на тркало 3, симболот „ќе полуди“. По секое вртење, симболот ќе се движи кон лево додека не исчезне на левата страна.
 • Во училницата треба да го добиете симболот на Scatter на тркалата 2 или 4 и собирајте десет од нив за да го наполните мерачот на десната страна. Откако ќе се наполни, ќе добиете 8 бесплатни вртења. Ако добиете симбол книга на тркалата 1, 3 или 5, симболот „ќе полуди“. Откако ќе завршат бесплатните вртења, ќе се вратите во работилницата.
 • Сцената е местото каде што треба да добиете симбол караван и да соберете десет за да го наполните мерачот на левата страна. Сега одите во друга област каде имате 8 бесплатни вртења. Доколку симболот на караванот го добиете на тркалата 1, 3 и 5, симболот „полудува“ и ќе остане така уште 5 вртења.

Заклучок за Пинокио

Пинокио онлајн казино слотот ви овозможува одлична авантура и вие ќе бидете во можност да уживате во овој фантастично дизајниран онлајн слот. Играта ќе ве однесе во свет полн со 3D анимации и одлични бонус опции.