Overall
9.5/10
9.5/10
 • Идеја - 9/10
  9/10
 • Графика - 10/10
  10/10
 • Аудио - 9/10
  9/10
 • Бонус - 10/10
  10/10
Sending
User Review
8.29/10 (59 votes)

Резиме

Сите елементи за богата слот игра се собрани во Book of Dead. Ова е најдобриот слот кој сме го испробале.

Играј ја Book of Dead бесплатно во Demo верзија од Play’n GO

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Oваа слот игра може да се игра во 1xBet, Bet365 и Unibet онлајн казино

Идеја

Оваа слот игра е развиена од страна на Play`n GO уште во 2014 година, а тематиката е староегипетска митологија. Некои сметаат дека е реплика на играта Book of Ра, но и да е така, ова е супермоќна верзија на таа игра. Вистина е дека овие две игри се слични, од темата до изгледот, па дури и до самото име. Меѓутоа, Book of Dead слот играта е многу подобра не само од гореспоменатата, туку и од многу други.

Играта е доста едноставна и базирана е по принципот по кој функционираат многу модерни слотови. Секој пат кога ќе играте, имате шанса да добиете 5000 пати повеќе од тоа што сте вложиле.

Слот играта содржи симбол на карти од 10 до А, маска на фараон, Анубис, „книгата на мртвите“ и др.

Графика

Book of Dead има перфектна графика. Скоро и да не може да се најде замерка за интерфејсот, симболите и севкупното решение за оваа игра. Play`n GO направи фантастична работа кога го креираше овој слот. Веќе на прв поглед се гледа дека многу внимание посветиле додека да се изработи оваа игра.

Графички интерфејс – Book of Dead

Аудио

Баш како и графиката и звучните ефекти се одлични и далеку пред конкуренцијата. Додека поголем број од слот игрите има ретро звук, овде малку е поразлично. Играта во позадина има интересна мелодија, а звуците кои се слушаат додека врти слотот се исто така интересни.

Бонус

Book of Dead не би била тоа што е, ако немаше добри бонуси. Опцијата „бесплатни спинови“ e најпопуларна помеѓу играчите на овој слот, а и многу често се добива.

Проширен симбол е дополнителна функција која може да ја добиете додека играте. Кога ќе го добиете ова, може да имате и добивка од 250.000 кредити. При секоја добивка имате можност да ја дуплирате добивката, односно да играте на црно-црвено.

Заклучок за Book of Dead

Book of Dead е најдобра слот игра која досега сме ја пробале. Има се што играчот може да посака. Треба да напоменеме дека RTP е преку 96%, a тоа не се начекува лесно.