Overall
8.5/10
8.5/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 9/10
  9/10
 • Звук - 7/10
  7/10
 • Исплата - 10/10
  10/10
Sending
User Review
7.94/10 (885 votes)

Резиме

Класичен овошен слот произведен од EGT софтверот кој има потенцијал за големи добивки


Доколку сте фан на EGT слотовите, поточно на 20 Super Hot слот играта, тогаш без сомнеж, 40 Super Hot слотот ќе го задрже вашето внимание.

Играј ја 40 Super Hot бесплатно во Demo верзија од EGT

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Произведен е од познататата фирма EGT и поседува голема репутација кај играчите, па затоа има и висока оценка.

40 Super Hot е класична слот игра составена од 5 колони со по 4 симбили икоја има потенцијал за големи исплати, па комбинацијата на овошјето може да ви донесе голема добивка.

Симболи

Како што и погоре кажавме, 40 Super Hot спаѓа во групата на овошни слотови. Тоа подразбира дека симболите воглавно се овошни. Освен нив има и 7-ки и златни ѕвезди кои можат да значат голема добивка.

Најниска вредност од овошните симболи имаат црешите, лимоните и портокалите, односно за 1 кредит вие имате можност за добивка од 10 до 100 кредити.

На второ место се лубениците и сливите кои нудат за 1 вложен кредит добивка од 20 до 200 кредити.

На третото место е грозјето, па доколку се појави на таблата вашата исплата ќе биде од минимални 20 до максимални 400 кредити за вложен еден кредит.

7-ките ја имаат улогата на Wild и ги заменуваат сите симболи, освен скетерот. Освен тоа што заменуваат, нудат и добивка од 40 до 1000 кредити.

Најпосакувани се скетерите бидејќи нудат дефинитивно најголема исплата. За 1 кредит може да добиете минимум 200 кредити, односно максимум 20.000 кредити, а искрено тоа не е мала добивка.

40 Super Hot

Функции

Функциите на 40 Super Hot се буквални исти како и на останатите слотови од EGT. Располага со основната Auto Play функција која нуди релакс  играње без вложување на напор, а тука е и „хазардерската“ Gamble функција со која можете да ја дуплирате добивката или пак да останите и без неа во најлош случај.

Каде да играте 40 Super Hot?

Можеби по локалните обложувалници сте ја забележале оваа игра, но зошто да одите таму кога истото може да го правите од дома. Овој слот го има во повеќе онлајн казина, но сепак најдобро е да играте од дома. Eдинственото достапно казино на нашите простори кое ја нуди оваа игра е казиното на 1xBet.

Со отворањето на вашата сметка таму, вие за почеток добивате бонус дури д 100 евра, што да бидеме искрени и не е мала работа.

Достапна на други јазици: 40 Super Hot на бугарски јазик на Kazinobonus.bg и 40 Super Hot на српски јазик на Casinobonus.rs