Overall
8.3/10
8.3/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 8/10
  8/10
 • Аудио - 7/10
  7/10
 • Бонус опции - 10/10
  10/10
Sending
User Review
5.2/10 (5 votes)

Резиме

Charms & Clovers е еден од ретките слот апарати кои располага со многу бонусни симболи и кои на играчот му нудат големи шанси за добивка. Исто така забавата и возбудата се гарантирани додека го играте овој слот.

Кога ќе се направи комбинација на добра идеја со квалитетна графика и аудио, поддржана од многу бонус симболи, се добива слотот наречен Charms & Clovers.

Играј ја Charms & Clovers бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Идеја

Во овој текст ќе ви го преставиме патувањето низ Ирското Море, односно искуството на островот Емералд. Оваа слот игра е создадена од познатата компанија Betsoft и е наречена Charms & Clovers и тоаѓа со шест бонус ролни и многу други дополнителни функции.

Графика

Што се однесува до графика та на овој слото, одговорно тврдиме дека тоа е на највисоко ниво.  За да ја отворите преку вашиот уред и треба повеќе време да се вчита и повеќе меморија, но тоа е поради врвната графика.

Звук

За звукот нема што многу да се каже, освен дека потполно е соодветен со приказната и идејата за оваа слот игра. Освен тоа, музиката во позадина нуди чувство на релаксација, па така додека го играте овој слот ќе можете комплетно да уживате.

Симболи во Charms & Clovers

Charms & Clovers е слот игра со пет, односно шест ролни со четири реда кои нуди 40 фикнси исплати. Постојат пет стандард ролни, а потоа шестата е одделна бонус ролна. Тука може да најдете многу симболи како што се виножито, злато, седумка златна, четири детелини, потковица, кригла и тројни барови ; J, Q, K и A кои ги сочинуваат пониските вредности.

Има големи вилдови, а тие се симболи кои имаат значење како џокер, односно ги заменуваат симболите, освен на шестата ролна.

Бонус карактеристики

Овој слот има четири бонус карактеристики кои се активираат со пополнување на шестата ролна, односно со четири соодветни симболи.

Charms & Clovers

Велосипед – Тука треба да го вртите тркалото на среќата за да освоите 15х од вкупниот влез, а потоа имате и мега тркало кое може да ви донесе огромна цифра на пари. Џекпотот може да се освои само кога се обложувате на максимален влог.

Leprechaun Mega Symbol – ќе добиете 8 бесплатни вртења.

Pots Of Gold –  во овој случај добивате 8 бесплатни вртења и со секое вртење се добиваат уште три вилдови.

Златен бонус – тука автоматски ќе бидете пренасочени кон второто ниво и ќе имате обид да изберете еден од петте златни садови за награда до х20 од вкупниот влог.

Гембл функција – со оваа функција имате екслузивна можност да изберете да ја дуплирате добивката или пак да ја изгубите.

Заклучок за Charms & Clovers

Charms & Clovers e една од подобрите слот игри кои ги има создадено Betsoft. Опцијата со шестата ролна на играчот му дава екстра шанси за големи добивки. Исто така квалитетната графика во комбинација со квалитетниот звук, создадаваат кај играчот едно одлично чувство додека игра. Што се однесува до нас, ние топло препорачуваме да го изиграте овој слот.