Overall
8/10
8/10
 • Идеја - 6/10
  6/10
 • Графика - 8/10
  8/10
 • Аудио - 10/10
  10/10
 • Бонус опции - 8/10
  8/10
Sending
User Review
5/10 (2 votes)

Резиме

 • Одлични бонуси
 • Добри можности за добивка
 • Квалитетно изработена

Betsoft ја претставува „Blood Eternal“ базирана на вампирите од среден век во Европа. Темата на оваа слот машина е озогласениот гроф Дракула.

Играј ја Blood Eternal бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Blood Eternal нуди 6 линии, и многу добри бонус карактеристики со што сигурно ќе ви се допадне.

Играта е базирана на познатиот модел „Slots3“ кој нуди спектакуларен интерфејс, добро визуелно мени, и квалитетна позадинска музика. И најдобро од се е што нуди 16 слободни вртења.

Знаците во оваа игра се: машки и женски крвави вампири, лилјаци, средновековни замоци, пакети со света вода и сето тоа е претставено во готски стил.

Минимален влог за едно вртење е 60 центи, а максимум влогот може да биде до 50 евра.

Blood Eternal има 6 линии, 30 комбинации и има голем непрогресивен џекпот од 965,620 евра. Оваа игра има просечен процент на исплата од 95,03%, и може да се игра на кое било Betsoft казино.

Blood Eternal

Играње на Blood Eternal

На оваа игра се добива на два начини: од лево кон десно и обратно. А дополнителна линија проследена со една од претходните начини резултира со огромни добивки. Со 30 можни комбинации вие имате големи шанси за добивка. Имате и опција доколку играте на долги сесии од вртења тоа да биде автоматски. Оваа опција ви нуди автоматски вртења на одреден број пати.

„Gamble Game“ ви дава можност да ја дуплирате вашата добивка доколку ја погодите точната страна на паричката (глава или писмо). Доколку погрешите ве враќа на основната игра.

Двојни лилјаци

Може да се забележи дека постојат „лилјаци“ и „двојни лилјаци“, двојните се бројат како 2 лилјаци. Двојните лилјаци двојно ја зголемуваат вашата добивка.

Слободни вртења

Слободни вртења добивате кога машки или женски вампири ќе бидат на иста страна со човек, тогаш добивате 8 слободни вртења. А ако се повтори истата ситуација човек со вампир, тогаш ќе добиете уште 8 додатни вртења, што значи вкупно 16 вртења.

Заклучок за Blood Eternal

Слот машините базирани на „вампирски“ теми во никој случај не претставуваат нешто ново на пазарот. Постојат и други софтверски компании кои нудат игри базирани на такви теми. Она што ја прави оваа игра уникатна е тоа што Betsoft во оваа игра нуди 6 линии, слободни профитабилни вртења и уникатни симболи за играње.