• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Дизајн
 • Корисничка поддршка
 • Казино во живо
4.7

Резиме

Одлично казино кое има потенцијал да биде помеѓу најдобрите онлајн казина. Благодарение на одличната функцоналност и довербата ова казино е наменето за сите видови на играчи.

Pros

 • Функционален вебсајт
 • Добра корисничка поддршка
 • Одлични бонуси и промоции

Cons

 • Слаб избор на игри на маса

Mozzart е едно од најпопуларните казина на Балканот, вклучувајќи ја и Македонија. Компанијата е основана во 2001 година во Србија, и од тогаш се развива како лидер во областа на онлајн забавата. Во текот на овие 20+ години, Mozzart Bet има доживеано значителен раст и се утврдил како еден од најуспешните оператори во Србија, Романија, Република Српска и Македонија.

Mozzartbet Malta Limited, освен што има лиценци во наведените земји, исто така поседува B2C лиценца издадена од Malta Gaming Authority. Тоа значи дека дејноста ја прошириле и во голем број други држави надвор од Балканот.

Покрај тоа, Mozzart Bet се гордее со тоа што е основач и член на Европската Организација за Закони за Игри. Оваа организација промовира кодекс на однесување кој нагласува безбедни и одговорни практики за онлајн обложување.

Почетоците на Mozzart се во спортското обложување, и моментално можат да се пофалат со над 10,000 облози на повеќе од 500 настани дневно. Освен своите познати услуги за спортско обложување, Mozzart денес е познат по широката понуда на квалитетни казино игри, слот игри, казино во живо и лотарија. Во оваа рецензија, можете да прочитате повеќе за онјлан казиното на Mozzart, видовите на казино игри, казино бонусите кои ги нуди и многу повеќе.

Вебсајт на Mozzart казино

Веб-страницата на Mozzart е има одличен дизајн, и е навистина лесна за користење. На почетната страница, големи банери ги прикажуваат активните понуди и промоции. Во главното мени ќе ги најдете сите категории кои ги има на страната, како спортско облоќување, казино игри, промоции, казино во живо итн. Тоа дополнително го олеснува користењето, при што играчите многу лесно можат да пристапат до категоријата која ја бараат.

Во ова онлајн казино имате можност да пребарувате по типови на игра во зависност од тоа што барате. Дали сте заинтересирани за видео слот, џекпот игри, видео покер итн. Посебно можете да изберете игрите од вашиот омилен провајдер што е навистина лесно за пребарување.

Mozzart казино

Јазици

За во едно казино да се чуствувате пријатно и „удобно“ многу важно е да го разбирате јазикот на кој е преведено. Во овој случај, казиното на Mozzart веруваме дека ќе ја задоволи таа потреба бидејќи се достапни и комплетно на македонски јазик. Освен македонски, на располагање имате уште 8 јазици, односно Моzzart може да го смените и на англиски, германски, српски, албански, хрватски, шпански и фински јазик.

Избор на игри во Mozzart казино

Со богата понуда на слот игри, игри на маса, видео покер и казино во живо, Mozzart онлајн казиното нуди се што му е потребно на играчите. Како најпопуларни, слот игрите ги има во најголем број. За секоја игра се јасно обележани минималните и максималните облози потребни за игра, како и бројот на линии, што дополнително им го олеснува пребарувањето на оние играчи кои знаат точно каква игра бараат. Исто така, постои можност да играте казино игри бесплатно затоа што Mozzart нуди демо верзија од голем број игри. Така, играчите можат да видат дали одредена игра им одговара, пред да се започнат со вложување вистински пари.

Mozzart слот игри

Слот игрите на Mozzart казиното се поделени во две основни категории, видео-слотови и класични слотови. Моментално на страната на Mozzart ќе најдете преку 2000 слот игри, и постојано ја збогатуваат колекцијата со нови слот игри од најпопуларноте провајдери во индустријата. Со тоа, Mozzart им овозможува на играчите да избираат помеѓу разновидност на теми, вклучувајќи ги класичните слотови со овошја, хорор, научно-фантастични, спортски, празнични итн. Скоро сите слотови вклучуваат дополнителни бонуси како бесплатни вртења, мини-игри, мултипликатори и други изненадувања за дополнителна возбуда и добивки.

Меѓу најпопуларните ретро слотови се игрите на провајдерот EGT(сега Amusnet) како 20 Super Hot, 40 Super Hot, Flaming Hot.

Mozzart Casino исто така има и друг вид интересни игри во својата понуда, игрите Drops & Wins создадени од Pragmatic Play, еден од најголемите провајдери на софтвер во индустријата. Овие игри се дел од поголем концепт кој вклучува награди и турнири. Играјќи ги овие игри, можете да учествувате во неделни и дневни турнири и да освоите различни награди со само едно среќно вртење. Ако сакате да ги испробате овие слотови, ви ги препорачуваме Sweet Bonanza, Wolf Gold, Chilly Heat, Heart of Rio.

На нашиот сајт можете да играте казино игри бесплатно доколку сакате да ги испробате популарните слотови пред да заиграте во онлајн казиното на Mozzart.

Игри на маса

Јасно е дека Mozzart се фокусира претежно на слот игрите, затоа што бројот на игри на маса е значително помал, со околу 10тина игри во нивното портфолио. Но тоа е и повеќе од доволно, земајќи во предвид дека поголем број од играчите бараат слотови, па затоа казината не ги ставаат овие игри во прв план.

Од игрите на маса, најпопуларни се рулет, бакарат, покер и блекџек а во Mozzart има разни варијанти од овие игри кои можете да ги испробате. Во понудата, рулетот е најзастапен со тоа што има рулет од различни провајдери, вклучувајќи и Европски рулет. Ако сакате пак да играте блекџек, можете да изберете помеѓу American Blackjack и Multihand Blackjack. Играта бакарат ја има во обична верзија, и американска.

Видео покер

Видео покерот е многу стара традиционална игра. Има многу љубители на овој вид на покер, па доколку се одлучат тоа да го испробаат во казиното на Mozzart ќе имаат можност да одберат една од понудените четири варијации.

Казино во живо

За разлика од казино игрите на маса, игрите во казино во живо се навистина популарни, и поради тоа понудата на Mozzart e огромна. На нивната страна има преку 80 игри во живо, кои се поделени во четири категории: Blackjack, Roulette, Show Games, Other Games. Најголемиот дел од игрите во оваа секција се креирани од Pragmatic Play, а останатиот дел од Authentic Gaming.

Pragmatic Play има најголемо студио за казино игри во живо, со повеќе од 40 игри достапни во секое време. Достапните казино игри се со највисок квалитет, со дилери во живо кои ќе ви обезбедат неверојатно искуство.

Блекџек во живо е најзастапен на страната на Mozzart онлајн казино, со голем број варијации , со различни дилери и игри во кои висината на минималниот и максималниот облог е различна. Така, секој има можност да избере маса со висина на облог која му одговара. Иста е ситуацијата и со рулет во живо, каде можете да бирате од преку триесетина различни маси со различни облози. Во делот со Други игри, всушност можете да најдете различни варијанти на Бакарат, додека пак во делот Show Games, има игри како Sweet Bonanza CandyLand, Mega Wheel, Spaceman, Boom City etc.

Mozzart казино

Софтвер

За едно казино да биде богато во поглед на изборот на игрите треба да поседува игри од повеќе провајдери. Во казиното на Mozzart можете да најдете игри од осум провајдери на казино игри кои важат за квалитетни компании.

Станува збор за провајдерите на: Playson, EGT (Аmusnet), Pragmatic Play, Greentube, Endorphina, Spinometal, Habanero и Spribe.

Бонус и промоции во Mozzart казино

Како што може да замислите, бонусите се главен маркетинг на сите онлајн обложувалници и онлајн казина, па колку што е подобра промоцијата, толку повеќе се привлекуваат нови корисници. Поради тоа, понудата на бонуси и промоции во Mozzart е секогаш богата. Освен бонус за добредојде, можете да најдете разни неделни и месечни промоции, турнири и сл.

Mozzart Бонус – 100% бонус на депозит до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Овој бонус за добредојде е наменет за сите нови корисници или за постоечки корисници кои се уште немаат направено депозит. За да го добиете овој казино бонус потребно е да направите депозит од минимум 10 евра, и да го внесете бонус кодот BONUS400. Во зависност од тоа колку сте уплатиле, добивате 100% бонус на вашиот депозит до €300 за казино, 100% бонус до €100 за спортско обложување и 100 бесплатни спинови.

Бесплатните вртења ги добивате без разлика на висината на вашиот депозит, а вредноста на секое вртење е €0.20. Пред да можете да ги искористите, треба да изберете на која слот игра сакате да ги добиете, Sweet Bonanza или The Dog House.

Како што знаете, секој бонус има одредени правила и услови кои мора да се исполнат. Во овој случај, за да го добиете бонусот за слот игри, потребно е да одиграте x35 од депонираната сума, во рок од 30 дена.

За обрт на бонусот за спортско кладење, ппотребно е да одиграте x4 од депонираната сума на тикети со минимален коефициент од 1.35 по настан и минимум 4 настани на тикет.

100 Бесплатни вртења БЕЗ ДЕПОЗИТ

Најатрактивната понуда на казината е секако кога нудат бонус без депозит. Во овој случај, Mozzart нудат 100 бесплатни спинови без депозит на играта Sweet Bonanza од Pragmatic Play. Со оваа промоција вие имате можност да остварите добивка, а притоа да не ризикувате ниту цент од вашата готивина. За да го добиете овој бонус, се што треба да направите е да отворите корисничка сметка на Mozzartbet и да ја верификувате вашата корисничка сметка. Бесплатните спинови автоматски ќе бидат додадени на вашата сметка.

Mozzart & Pragmatic Play нудат секојдневни награди

Комбинацијата од онлајн казиното Mozzart со провајдерот Pragmatic Play нуди ексклузивна можност за сите корисници во Mozzart.

Станува збор за 25.480.000 евра награден фонд кој ќе се подели во форма на:

 • 364 дневни турнири со награда од 40.000 евра
 • 365 дневни награди со вредност од 30.000 евра

Овој вид на промоција нуди бесплатни спинови, инстант бонуси на сите корисници кои ќе ги користат игрите од Pramatic Play.

Бонус правилата и активните промоции се достапни на сајтот на онлајн казиното на Mozzart.

Уплата на средства во Mozzart казино

Доколку сакате да започнете со играње во казиното на Mozzart, потребно е да извршите уплата на средства на вашата корисничка сметка. За играчи од Македонија, има неколку различни начини за уплата на Mozzart. Ваќно е да знаете дека без разлика кој метод ќе го изберете, уплатата се врши инстантно, така што нема потреба да чекате за да започенте со игра. Исто така, не постојат дополнителни трошоци за уплата на вашата сметка на Mozzart онлајн казино. Поточно, колку што ќе депонирате, толку ќе ви бидат повлечени од сметка и толку средства ќе имате на располагање за игра.

Најкористениот метод е уплата со Visa или Master кредитна или дебитна картичка. Доколку го изберете овој метод, минималмниот износ за уплата е 10 евра, а максималниот износ за уплата е 5000 евра.

Останатите достапни методи за уплата на Mozzart се дигиталните новчаници Skrill и Neteller, како и банкарскиот систем Trustly, за кои минималната уплата е исто така 10 EUR.

Исплата на средства во Mozzart казино

Исплтата е еден од најважните елементи, а можеби и најважен во секое онлајн казино. Зошто би играле и зошто би ризикувале пари ако исплатата не им е регулирана или пак ако исплaтата има високи провизии. Случајот со Mozzart казино не е таков. Имено, овде доколку остварите добивка вие без никаков проблем ќе може да си ги повлечeте вашите пари на ист начин како што сте ги уплатиле, освен доколку сте ги уплатиле преку Neteller, затоа што исплата преку Neteller моментално не е возможна.

Доколку повлекувате пари преку кредитна или дебитна картичка, минималната сума за повлекување е 20 евра, а максималната сума е 50000 EUR. Провизија и во овој случај не плаќате, а трансакцијата се обратува и се процесира за најмногу 48 часа. Доколку повлекувате пари преку Skrill или Trustly, минималната сума на изплата е 20 евра, и не пости провизија.

Мобилна верзија на Mozzart казино

Во денешно време кога буквално се ни е на брзање, ретко кој има време да издвои да седне на компјутер и да изигра некоја казино игра. Затоа скоро сите онлајн казина работат максимално на развивање на мобилна верзија која нуди флексибилност на играчите. Тие може да играат преку својот мобилен телефон без разлика дали се дома или се некаде во движење.

Моzzart казино може да се пофали со одлична мобилна верзија на своето казино. Играчите имаат можност да уживаат во исклучително добар интерфејс и функцонален веб сајт кој ги има истите функции како и десктоп верзијата.

Mozzart казино- мобилна верзија
Mozzart казино- мобилна верзија

Корисничка поддршка

Доколку имате прашања, или ви е потребно дополнително објаснување, можете да побарате одговор во секцијата Помош на Mozzart Bet. Тука можете да најдете детални информации кои често помагаат при наоѓање на одговори на општи прашања.

Доколку пак имате потреба да ја контактирате корисничката поддршка, Mozzart Bet нуди повеќе начини за контакт, вклучувајќи чет во живо (live chat), е-пошта и телефон. Опцијата за чет во живо е достапна 24/7 и е препорачан метод за повеќето корисници, затоа што најчесто е најбрзиот начин да добиете одговори. Без разлика дали избирате чет, е-пошта или повик, можете да бидете сигурни дека тимот за корисничка поддршка на Mozzart Bet е достапен за да ви помогне со сите прашања кои можеби ги имате.

Заклучок

Доколку се уште немате одлучено каде да се регистрирате и да играте дел од познатите слотови на интернет, тогаш дефинитивно Mozzart казино е вистинскиот избор. Зошто Mozzart? Располагаат со одличен и квалитетен дизајн на нивниот сајт. Имаат многу добра прегледност, а македонскиот јазик дополнително ќе ви го олесни функционирањето. Ги имаат достапни најпознатите методи за уплата и исплата, па без проблеми ќе направите депозит, а парите ќе ви бидат достапни за игра веднаш. Доколку се соочите со проблем со задоволство ќе ви помогнат. Одличната понуда за добредојде, функционалниот сајт, како и одличниот избор на игри нема да ве разочараат во ова казино.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Mozzart oбложувалница на Kladenje.mk или рецензија на англиски на https://casinobonus.co.ke