Overall
9/10
9/10
 • Идеја - 9/10
  9/10
 • Графика - 10/10
  10/10
 • Звук - 7/10
  7/10
 • Исплата - 10/10
  10/10
Sending
User Review
7.71/10 (785 votes)

Резиме

20 Super Hot е една од попознатите слот игри на нашите простори. Класиката во комбинација со ултра добра графика придонесуваат за да биде овој слот на висока позиција.

Ако сте љубител на ретро моментите, тогаш слотот 20 Super Hot е вистинскиот избор за вас.

Играј ја 20 Super Hot бесплатно во Demo верзија од EGT

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Припаѓа на EGT софтверот и нуди огромни шанси за добивка.

20 Super Hot е составен од 20 линии, а со тоа има и доволно комбинации за исплата кои можат играчот да го усреќат, па поради тоа е еден од попознатите слотови кој е произведен од EGT.

Симболи

Како што и погоре кажавме, овој слот спаѓа во групата на овошни слотови, бидејќи е составен од воглавно овошни симболи, а освен нив тука се и Wild симболите и скетерите.

Најниската вредност на овој слот ја имаат симболите на портокал, лимон и цреша, па за 1 кредит вие може да добиете од 10 до 100 кредити.

Потоа следуваат сливите и лубениците кои можат да ве усреќат со добивка од 20 до 200 кредити.

Нешто повисока вредност има грозјето, односно за вложен 1 кредит вие сте потенцијален добитник на 20, 80 или 400 кредити.

Скетерите имаат најголема вредност, па вашиот 1 кредит може да се претрвори во добивка од 100 до 10.000 кредити.

Wild функцијата ја имаат 7-ките, па тие ги заменуваат сите симболи освен скетерите. Може да се појават во секоја лента, а со тоа ги зголемуваат шансите за добивка.

20 Super Hot

Функции на 20 Super Hot

20 Super Hot како и останатите слот игри од EGT имаат функција на Auto Play. Со притискање на тоа копче вие може релаксирано да седите и да гледате. Ниту Gamble функцијата не е изоставена, па вашата добивка може да ја дуплирате на црно – црвено, но и да останете без неа.

Каде може да играте 20 Super Hot?

20 Super Hot слот играта која нуди високи исплати ја има во премногу онлајн казина. Доколку пристапувате од Македонија вие во овој слот може да уживате во казиното на 1xBet.

Доколку се одлучите да се регистрирате таму, 1xBet за добредојде ќе ви понуди бонус до 100 евра. Тоа би било одлична можност за големи добивки.

Достапна на други јазици: 20 Super Hot на бугарски јазик на Kazinobonus.bg и 20 Super Hot на српски јазик на Casinobonus.rs