• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Мобилна верзија
 • Корисничка поддрка
4.3

Резиме

1xBet казино е квалитетно онлајн казино кое нуди многу во однос на избор на игри, бонуси и промоции за играчите.

Sending
User Review
3 (2 votes)

1xBet казино е онлајн казино кое започнало со работа во 2011 година и кое постојано расте. Има одличен рејтинг од страна на корисниците и користи лиценца од Curacao Gaming.

Општо за 1xBet казино

1xBet казино нуди широк спектар на казино игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, видео покер, казино во живо, овозможени од голем број провајдери, вклучувајќи ги NetEnt, Playtech, Microgaming, Playson и други.

Исто така вреди да се напомене дека биткоинот е дел од методите за плаќање на 1xBet. Ова казино е едно од првите онлајн казина кои го прифатиле биткоинот како метод за плаќање, и се очекува многу повеќе казина и онлајн обложувалници да го направат истото во иднина.

1XBET алтернативен линк

1XBET сè уште нема лиценца во МК и затоа играчите не можат да влезат преку официјалната страница на 1XBET. Затоа постои алтернативна веб адреса (алтернативен линк) за влез во ова казино. Не мора да користите прокси за пристап до 1XBET со алтернативен линк. Секој корисник може лесно да пристапи до 1XBET користејќи го алтернативниот линк.

Кога ќе пристапите на 1XBET со мирор линк, ќе добиете целосен пристап до сите услуги на казиното. Немојте да мислите дека нешто нема да ви биде достапно откако ќе ја користите алтернативна страница 1XBET со мирор линк.

Алтернативен линк (мирор линк) за 1XBET

Дизајн и навигација

Дизајнот искрено може да го пофалиме во 1xBet казиното. Составен е од комбинација на модерно и лесно за управување. Најгоре во мени барот се понудени категориите за спорт, казино, казино во живо итн. Десно делот е за поставките, логин и регистрација формата. Централниот дел е украсен со слајдер кој ги промовира моменталните активни промоции, а веќе надолу имате избор на казино игри. Левата страна е резервирана за „филтрите“, поточно тука имате можност да изберете која категорија на игра ја сакате и од кој провајдер, додека во продолжение може да ги најдете најпопуларните и најексклузивните казино игри.

Јазици

Посебно е чуството кога онлајн казиното го нуди вашиот мајчин јазик, па сите опции ви се претставени на тој јазик. За среќа 1ХBet казиното го поддржува македонскиот јазик, па играчите немаат потешкотии во однос на функционирањето. Исто така може да ги пофалиме дека вкупниот број на јазици е 69, што не е бројка за потценување.

Избор на игри во 1xbet казино

1xBet казино нуди голем број на казино игри од некои од најголемите и најдобрите имиња во индустријата, како и од некои нови компании. Ова е добро бидејќи тоа значи дека ќе можете да уживате во најдобрите игри на интернет, но исто така ќе имате можност да пробате нови игри кои можеби не сте ги играле претходно.

1xbet казино слотови

Слот игри

Најпопуларни слот игри на 1xBet се:

 • Mysteries of Egypt,
 • Gemix,
 • Queens and Diamonds,
 • Neon Reels,
 • Illusions 2,
 • Giovanni’s Gems,
 • Elven Princesses,
 • 4 Seasons,
 • Aztec Treasures,
 • Weekend In Vegas,
 • The Glam Life и други.

Слот игрите во 1xBet казино ги вклучуваат и класиците како Starburst, Jack Hammer и Fruit Shop од Netent, додека слот игрите од провајдерот Microgaming што сигурно ќе ги препознаете се Thunderstruck, 300 Shields и Irish Eyes. Исто така може да ги споменеме и прогресивните џекпоти на Mega Moolah и Major Millions, каде навистина можете да освоите многу пари. Со бројот на слот игри кои ги нуди 1xBet, никогаш нема да ви биде здодевно.

Игри на маса

Доколку игрите на маса се вашиот избор, тогаш нема да бидете разочарани. Можете да играте:

 • Roulette,
 • Blackjack,
 • Baccarat,
 • Three Card Poker,
 • Caribbean Stud,
 • Pontoon,
 • Pai Gow Poker, и многу други.

Видео покер

Сите вообичаени игри можете да ги најдете и на 1xBet казино, како:

 • Aces & Faces,
 • All American,
 • Deuces Wild,
 • Jacks or Better,
 • Joker Poker.

1xBet казино во живо

Исто како и вистинско казино, казиното во живо на 1xbet нуди вистинско искуство за коцкање исто како да сте во Вегас, но од вашиот дом. Казиното во живо нуди игри исто како и казино во Вегас. Некои од игрите вклучуваат вообичаени слотови, руски рулет, игри со карти и многу повеќе. Достапни се и Baccarat, blackjack, roulette, sic bo, Caribbean stud и Texas hold ‘em. За сите што пробале знаат дека овој вид на игра нуди огромно задоволство и супер чувство и тоа додека сте во движење или пак додека сте дома и лежите на кревет.

1xbet казино во живо

Други игри на 1xBet

Во делот на Games во казинот на 1xBet можете да сретнете најразлични игри на среќа. Овој дел е наменет за сите играчи кои не уживаат толку многу во класичните слот игри. Во овој дел можете да сретнете тркало на среќата, квизот „се или нешто“, бинго, кено и слични такви игри. Влоговите обично и тука се мали, па забавата е гарантирана без да вложувате премногу средства и без да правите голем ризик.

1xBet Бонус и промоции

Ова е делот каде 1xBet казино добиваше негативните коментари, затоа што за корисниците на казино не нудеа бонуси и промоции. Ситуацијата е доста променета и сега можете да уживате во голем избор на промоции и бонуси за нови и за постоечки корисници.

Бонус пакет за добредојде

Овој пакет е навистина импресивен. За почеток на новите корисници им е понудено бонус до максимални 81.000 МКД, како и 150 бесплатни вртења. Да бидеме искрени, овие пари не се добиваат лесно, бидејќи треба да депозирате неколку пати, но како и да е сумата е импресивна. Исто така сметаме дека треба да се нагласи за минималната цифра за да учествувате во оваа промоција е 10 евра.

100% бонус на вашиот прв депозит

Ова е бонус класика. На вашата прва уплата вие си добивате 100% бонус и тоа најмногу до 6000 денари. На пример, депонирате 3.000 денари, добивате исто толку и бонус, а доколку депонирате повеќе од 6.000 денари, на пример 8.000 денари, вие ќе си добиете само 6.000 денари бонус. Минималниот квалифкуван депозит е 1 денар, а бонусот пред да го повлечете треба да исполните одредени услови и правила.

Лојална програма

Ретко се случува некое казино да има ваква ВИП лојална програма. Станува збор за тоа дека колку повеќе играте, толку добивате повеќе поени и кревате повисоки левели. Највисокиот левел е 8, а секој играч започнува од левел 1. Во зависност од тоа кој левел сте и колку пари сте направиле обрт ви се одредува сумата на кешбек. Ова не се некои големи пари, но зошто да не ги добиете.

Уплата и исплата во 1xBet казино

1xbet казино нуди разни методи со кои може да извршите уплата, во зависат од државата во која се наоѓате. Добро познатата уплата со картички како Visa и MasterCard се едни од методите на 1xbet казино. Електронските новчаници како Neteller, Skrill, WebMoney, Bitcoin, OK Pay, ecoPayz се исто така достапни. Банкарски трансфер, како и услугите ePay.bg и PaySafeCard се едни од можните методи. 1хBet е едно од поретките казина на интернет просторот кое нуди депозит и игра со најразлични видови на криптовалути како Bitcoin, Ethereum, Ripple, Dogecoin, Solana, Litecoin, Monero и многу други.

Со секој метод уплатата се извршува веднаш, освен преку банкарски трансфер што најчесто се извршува за 5 дена.

Најчесто минималната сума на уплата во 1xBet казино е 1 евро, освен преку банкарски трансфер каде минимлната сум на уплата е 10 евра.

Исплатата исто така може да се изврши на неколку начини. Можно е повлекување со користење на картичка, и тоа трае од 2-5 дена. Трансакциите најчесто од операторите се одобруваат во најкус можен рок од само неколку часа, а исто така во зависност од банката и вашите пари во истиот момент можат да бидат достапни на вашата кредитна или дебитна картичка. Провизија за овој вид на повлекување не постои.

Поинаква е ситуацијата со електронските новчаници. Трансферот во 1xBet казино се извршува во рок од 15 минути. Можете да ги користите Neteller, Skrill, WebMoney, Bitcoin, OK Pay, ecoPayz. Можете да повлекувате пари преку банкарски трансфер, за кое ќе треба да чекате 5 дена.

Мобилна верзија

Апликацијата на 1xBet казино е достапна за преземање на неколку видови уреди, вклучувајќи iPad и iPhone телефони, Windows телефони и Android телефони и таблети. Корисниците на iOS и Android, исто така, имаат пристап до казиното од својот мобилен пребарувач преку 11xsport.mobi. Со ова, вие ќе бидете во можност да играте додека сте во движење и да имате пристап до вашите омилени игри во казино, спортски облози и промоции. Сакаме да нагласиме дека апликацијата нема никакви огрничувања, поточно истите работи кои се достапни на десктоп верзијата ќе ви бидат достапни и преку апликацијата. Едноставно со тоа вие добивате само поголема флексибилност и поголемо ужување.

Корисничка поддршка

Ако сакате да стапите во контакт со тимот за поддршка на корисниците на 1xBet казино, можете да го направите тоа на следниве начини:

 • Е-пошта: Можете да испратите емаил на [email protected] или да ја пополните специјалната форма за контакт дадена на страната на 1xBet, во делот ‘контактирај не’.
 • Чет во живо: операторите за чет во живо се достапни нон-стоп и ова е одличен начин да стапите во контакт со тимот за поддршка доколку итно ви е потребна помош.

Четот во живо функцонира одлично и многу брзо можете да остварите контакт со службата за корисничка поддршка, а единствен недостаток е тоа што тие немаат толку големи ингеренции за да ги решаваат вашите проблеми директно тие, туку мора да бидете препратени до другиот сектор, па да добиете одговор. Сепак и тоа не е голем проблем бидејќи одговорот најчесто се добива за неколку часа.

Емаил:[email protected]
Телефонски број+44-127-325-6987

Заклучок за 1xbet казино

1xBet казино е квалитетно онлајн казино кое не нуди многу во однос на бонуси и промоции за играчите.

Има огромен спектар на квалитетни игри, и ако квалитетот и разновидноста на игрите е ваш главен приоритет, тогаш вреди да го пробате казиното на 1xBet.

Ако барате финансиски стимулации како бесплатни вртења, бонуси во кеш и други понуди што го прават играњето во казино малку повозбудливо, истите ќе ги најдете овде.

Би ви препорачале да се регистрирате и да ги пробате некои од игрите. На тој начин, ќе можете да ги играте некои од најдобрите слотови и игри во живо.

Мора да ги пофалиме во однос на тоа дека имаат модерен дизајн и многу често знаат да ги изненадат своите корисници со најразлични атрактивни промоции. Исто така имаат и разновидна понуда, па ние сме убедени дека секој можен вкус ќе биде задоволен.

Уплатата и исплатата се проверени и се процесираат веднаш. Иако често имаат проблеми од типот на тоа уплатата да не е достапна, многу брзо успеваат да ја решат.

Како и да е, казиното на 1xBet ги содржи сите елементи на квалитетно онлајн казино.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за 1xBet oбложувалница на Kladenje.mk