Казиното во живо е врв на возбудата која може да ја доживее секој коцкар. Поради тоа Лас Вегас е толку популарен, поради тоа постана дел од поп култураата. Тоа е сон на скоро секој маж, но и многу жени би изиграле на тие игри, би ставиле нешто ситно на рулетот, би завртиле неколку вртења на слот апаратите или би седнале на покер масата.

Најголемиот недостаток на онлајн игрите до сега брзо беше недостаток на можноста да игра во живо против други играчи. Сето тоа функционираше преку однапред создаден софтвер. Тоа беше најголем аргумент на оние кои се старомодни и кои по сопствено убедување, локалните, односно физичките казина за ништо не би ги промениле.

Но денес, на сето тоа му дојде крајот. Сега можете од удобноста на вашиот дом, додека седете на омилената фотеља со вашиот личен компјутер. Дури и додека лежете на својот кревет и рацете ги држете на својот мобилен телефон, имате можност да играте казино во живо. Може да играте против играчи од целиот свет, или против преубави девојки кои се ваш дилер на масата.

казино во живо

Софтверот е толку напреднат, што неговите ефекти можат достојно да ја емитираат атмосферата од вашето локлано казино. Разликата е во тоа што овде нема да имате пречки од другите играчи кои знаат да бидат многу досадни и непристајно, а во неки случаеви и опасни. Нема повеќе да ве нервираат, па така може да се препуштете и фокусирате исклучиво на вашата омилена игра од удобноста на вашиот сопствен дом.

Kaзино во живо преку интернет

Овој вид на забава за вистински пари е добро познат на играчите кој посетуваат казина преку интернет и кои се свесни за предностите кои им ги пружи онлајн играњето, наспроти играњето игри на среќа во локалното казино. Благодарение на високата технологија, денес е овозможено да играме преку интернет многу игри како:

  • рулет,
  • блекџек,
  • бакарат,
  • слот апарати,
  • покер

и многу други популарни казино игри во живо, против вистински дилер и со други вистински играчи. Со еден збор ова може да го опишеме како Лас Вегас во вашиот дом, на само неколку кликови.

блекџек казино во живо со крупие

Иако може да ги играме сите класични казино игри во онлајн казината, знаеме дека не е истото чувство кога играте блекџек во живо, против вистнски дилер, вистински играч со вистински карти. Казината затоа се погрижиле и голем број онлајн казина овозможуваат играње во живо на вашите омилени казино игри против дилерот. За играчите кои сакаат да играат во вистински локални, односно физички казина, ова е дефинитивно вистинска работа, а чет функцијата овозможува контакт со дилерот и со другите играчи, а самото тоа создава една поинаква и повозбудлива друштвена атмосфера.

Како функционира казиното во живо ( Live Casino) со вистински крупие?

Казиното во живо функционира на начин така што онлајн казиното поставило директен пренос (live stream) од физичкото казино или специјално дизајнирани камери се поставени така што имате можност да го гледате дилерот и цела маса околу него. Изборот на опции кои ги имате, ги гледате директно на вашиот екран, а таа која ќе ја изберете ја гледа крупието на својот екран. Играта, текот и опциите, односно изборот, ги пратите директно, а исто така гледате каде ќе паден топката на рулетот или дали картата која ја повлекол дилерот е регуларно извлечена. Казиното во живо преку интернет е најдобар начин да добиете чувство како да играте во вистинско казино со други играчи од цел свет, каде што противниците се вистински крупиеа.

Игри за онлајн казино во живо

Казино игрите кои може да ги играте во живо се главно најпопуларните казино игри како што се:

Во последно време, често се појавуваат слот игри во живо и тексас холдем покер, каде што исто така играте со други играчи и вистински покер дилери.

Предности на онлајн казиното во живо

Како што може да заклучеме, има многу. Казино дилерите се професионални. Графиката звукот и музиката се подесени баш како што треба за да се добие една пријатна атмосфера. Изборот на игри и маси е за секој џеб, односно за секој буџет има соодветно место.

казино во живо

Доколку се одлучите да испробате некоја од блекџек стратегиите или ситемите, казиното во живо е создадено за тоа. Зошто? Затоа што може да вежбате броење на карти (card counting) стратегија бидејќи го гледате шпилот со карти. Во симулираниот блекџек, картите не се гледаат и оваа стратегија да се примени е малку потешко.

Казино крупиета се исто така тука да ве забавуваат на четот вас и вашите играчи, а генерално тоа се млади и убави девојки. Со сето тоа се дава комплетната атсмофера и оној прав „шмек“.

Друга најважна предност на казиното во живо е бонусот. Многу онлајн казина ви нудат екстра бонус, дури и до 200% само за да станете нивни корисник. Всушност поради големата конкуренција која ја има на пазарот се случува ова со бонусите. Постојат голем број на компании кои се занимаваат со оваа проблематика, па така секоја компанија сака да бидете нивни корисник. Бонусот им е алатка за привлекување на нови корисници.

На Casinobonus.mk можете да ги погледнете сите активни бонуси од најголемите онлајн казина!