Aviator е новиот поим кој се почесто го сретнуваме на интернет особено кога се во прашање игрите на среќа.

Играј Aviator бесплатно!

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цел екран притисни “Esc”

Општо

Aviator е еден понов стил на друштвена мултиплеер игра која предизвикува дефинитивно големо чувство на возбуда и го зголемува адреналинот.

Авиатор казино играта е многу едноставна. Се работи за симулација на авион кој полетува. Вие пред да полета авионот ставате облог, а сами одлучувате кога ќе го затворите облогот. Ако облогот го затворите пред да падне авионот, тогаш вие сте добитни, но доколку не го затворите, тогаш ги губите парите. Вредноста на добивката е во зависност од множителот до самото паѓање на авионот.

Како што и погоре кажавме, секојдневно бројот на играчи на Авиатор казино играта драстично се зголемува. Според нашето искуство сето тоа се должи на едноставноста, високиот процент на ROI (Return of Investment) кој изнесува 97%, како и можноста за минимален влог од само 0.10 центи.

Софтвер

Aviator казино играта припаѓа на софтверската компанија Spribe. Ова е компанија која постои од 2018 година, а воглавно се насочени кон создадавање на едноставни и поспецифични казино игри. Дефинитивно за нив Авиатор е најголемата иновација создадена од самото нивно постоење.

Опции за обложување на Aviator

Кога ќе ви се отвори Aviator казино играта вие имате можност да одбрете една од понудените две опции. Станува збор за мануелна и автоматска опција. На мануелната опција вие ставате облог колку што сакате и сами одлучувате кога ќе направите кешаут, поточно кога ќе го затворите облогот. На автоматската опција имате можност однапред да ги поставите парамтерите на влог и затворање на облогот. На пример избирате 100 последователни облози автоматски да се става облог од 10 евра, а исто така избирате и на колку множител да се затвори облогот. На тој начин вие имате можност само да гледате, уживате и да заработувате.

Aviator
Aviator

Достапност во онлајн казина

Според испробаните и тестираните онлајн казина, ние Aviator казино играта ја пронајдовме во онлајн казината на Mozzart, 22Bet и 20Bet. Исто така сакаме да нагласиме дека е достапна за играчите од Македонија.

На сите три онлајн казина имате бонус за добредојде, па ако се уште немате сметка во нив може да си креирате и да си добиете дополнителни средства за обложување.

Исто така, во онлајн казиното на Mozzart, активен е и турнир, па сите што ќе ја играат оваа игра се квалификувани за да добијат дополнителни награди. Повеќе инфо за оваа промоција може да прочитете ТУКА, a на казиното на Mozzart може да се регистрирате ТУКА и да си добиете одличен бонус за добредојде.

Заклучок за Aviator

Едноставноста, минималните влогови, како и големите шанси за добивка, придонесоа Aviator да стане мегапопуларна казино игра. Нуди голема забава, а притоа ризикот е минимизиран, додека шансите за добивка се максимизирани.

Топло препорачуваме да ја пробате оваа казино игра.