Pragmatic Play датира уште од 2015 година и е еден од подобрите производители на казино игри на среќа. Бројните партнерства со најдобрите онлајн казино сајтови, ни потврдуваат дека станува збор за сериозна компанија.

Исто така треба да нагласиме дека поседуваат Гибралтар лиценца, поточно имаат одобрение од комисијата за коцкање која е заведена под бројот 56015.

Казина со игри од Pragmatic Play

И погоре кажавме дека оваа компанија има партнерство со многу онлајн казина. Како најдобри ќе ги издвоиме онлајн казината на Bet365 и 22Bet.

Доколку се одлучите да направите регистрација во некое од овие казина не заборавајте дека вас како нови корисници ви следуваат и одлични бонуси за добредојде.

Видови на игри од Pragmatic Play

За разлика од некои други софтвери, оваа компанија нуди комплетна понуда за едно онлајн казино.

Во нивна сопственост има многу казино игри, поточно видео слотови, џекпот слотови, казино во живо (Live Casino), спортско обложување, бинго и виртуелни спортови.

Pragmatic Play

Најпознати казино игри од Pragmatic Play се:

  • Chilli Heat
  • Great Rhino
  • Safari King

Oд казиното во живо ги издвојуваме:

  • Рулет
  • Блекџек

Мобилна поддршка

За да се вбројувате во подобрите производители на софтвер за казино игри, треба дефинитивно да се потрудите околу мобилната поддршка. Тие совршено го имаат совладано тој дел, па скоро сите игри им се достапни на играчите да ги играат преку нивните смартфони и таблети. Со тоа флексибилноста е на највисоко нив, па така вие може да играте од каде и да сте, а се што ви е потребно е само интернет конекција.

Заклучок

Општо земено, Pragmatic Play може да ги пофалиме во секој поглед. Освен тоа што нудат различни видови на игри на среќа, тие поседуваат и лиценца, а максимално се фоксуирани и на мобилниот гејмплеј што дава флексибилност на корисниците. Со еден збор, игрите произведени од оваа компанија дефинитивно нема да ве разочараат.