Overall
8/10
8/10
 • Идеја - 7/10
  7/10
 • Графика - 9/10
  9/10
 • Аудио - 8/10
  8/10
 • Бонус опции - 8/10
  8/10
Sending
User Review
7.9/10 (8 votes)

Заклучок

Оваа игра обезбедува доволно забава за секого

Fa-Fa Twins е слот игра со 5 тркала која нуди 243 начини за победа. Врз основа на приказната за две близначки, играта ќе ве однесе на Далечниот Исток, каде што ќе можете да креирате добитни линии со симболи кои претставуваат среќа, богатство и благосостојба. Овој симпатичен и возбудлив видео слот беше издаден од Betsoft во февруари 2017 година како дел од серијата Slot3.

Играј ја Fa-Fa Twins бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Идеја

Земајќи инспирација од јапонските анимирани филмови, Betsoft создаде онлајн казино слот што ќе ве однесе во нивниот дом, исполнет со традиционални јапонски симболи и цреши. Овој слот успешно ги комбинира јапонските симболи на цветови на цреша, златните риби и црвените фенери, заедно со торбички полни со злато и златни мачки, кои служат како среќни симболи во оваа онлајн игра. Влијанието на Далечниот Исток е повеќе од очигледно, почнувајќи од дизајнот на симболите, па сè до изгледот и чувството.

Fa-Fa Twins

Графика

Графички, новиот видео-слот Fa-Fa Twins може да биде малку интензивен на постарите компјутери. Потребна е доста голема меморија за да се игра, но тоа е поради фактот дека графиката е врвна. Инспирирана од ориенталната култура, Fa-Fa Twins е дизајнирана во нијанси на црвено со златни акценти и има 3D графика и цртани анимации.

Аудио

Релаксирачката музика во позадина го надополнува интерфејсот на играта и бидете сигурни дека ќе уживате додека играте игра поставена во земјата на изгрејсонцето. Сите визуелни и аудио функции во играта се креирани за да го направат вашето искуство и да ве натера да се вратите повторно.

Симболи во Fa-Fa Twins

Симболите во играта се поделени во две групи – стандардна и висока вредност. Стандардните симболи се 10, J, Q, K и A во различни бои. Исто така вклучен во стандардни симболи е црвен фенер.
Од друга страна, иконите со висока вредност имаат свое уникатно уметничко дело, што ги прави привлечни. Розов цвет, вреќа со златни монети, риба, рачно изработена статуетка на мачка и близначките кои се појавуваат само на 2, 3, 4, 5 и случат како Wild симбол, односно можат да го заменат секој друг симбол.

Fa-Fa Twins

Бонус опции

Главната бонус опција е Dual Syncing Reels. Оваа специјална опција ви нуди 2 или повеќе тркала со идентични симболи со секое ново вртење. На почетокот од секое ново вртење добивате најмалку два исти симболи, што го олеснува добивањето на победничката комбинација.

Друга бонус опција е Fa Fa Twins симболот. Овој симбол е најпосакуван симбол во играта и може да ви додели 5.000 монети, ако добиете 5 исти симболи во еден круг. Со мечката и римскиот симбол добивате малку помалку, со 2500 и 2.000 монети, соодветно.
Најпознатата опција од BetSoft e Double up копчето. Оваа опција ви овозможува да ја дуплирате вашата добивка онолку пати колку што сакате, со избирање на петка или глава. Внимавајте, доколку не погодите, може да изгубите се.

Заклучок за Fa-Fa Twins

Fa Fa Twins е многу симпатична игра и BetSoft се потрудиле да креираат игра која ќе ги задоволи повеќето играчи. Единственото нешто што недостасува е дополнителна бонус опција, како бесплатни вртења, за да добиете дополнителна шанса да освоите повеќе монети. Но, со сите други елементи, оваа игра обезбедува доволно забава за секого.