Overall
8.3/10
8.3/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 10/10
  10/10
 • Аудио - 7/10
  7/10
 • Бонус опции - 8/10
  8/10
Sending
User Review
7/10 (3 votes)

Заклучок

На BetSoft игрите никогаш не недостасува детална анимација и квалитетен звук, па така Good Girl, Bad Girl е совршен онлајн казино слот за оние кои сакаат да пробаат широк спектар на игри и кои уживаат во бонусите кои се толку добри како оние во модерните видео-игри.

Good girl, Bad Girl е новиот 3D прогресивен слот на Betsoft, кој ви нуди можност да се справите со доброто или лошото, рајот или пеколот. Има 5 тркала со 15 добитни линии. Можете да одберете да играте до 15 линии на страната на доброто, страната на лошото или двете, што значи дека ќе играте вкупно до 30 добитни линии.

Играј ја Good girl, Bad Girl бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBet казино.

Идеја

За оние кои се заинтересирани да видат дали доброто е подобро од злото или обратно, Good Girl, Bad Girl ви дава шанса да го сторите токму тоа. Можете да одберете дали да бидете добри или лоши и да се борите против другата страна.

Оваа игра ќе ви овозможи да играте на 2 начини. Можете да играте како “Добра девојка”, нудејќи повеќе постојани награди, но помали добивки со комбинации од лево кон десно. Или, изберете ја страната на “Лошата девојка”, која нуди поголеми добивки, но не постојани награди, со комбинации од десно кон лево. Има дури и опција да се игра со двете девојки и двојно да ги зголемите вашите линии за поголема шанса да победите.

Дизајн

Она што веднаш може да го забележите е дека постои тркало што е придружено со ангел и ѓавол, и двете од женски пол, и двете неверојатно добро дизајнирани. Целиот интерфејс е поделен на две страни, доброто и злото, секој со свои посебни карактеристики. Добрата страна е полна со светли и живи бои, додека лошата е исполнета со темни и мрачни.

Good girl, Bad Girl

Аудио

На Good Girl, Bad Girl и недостасува постојан звук во позадина. Сепак, секој пат кога ќе го притиснете копчето за вртење и во зависност од кој лик го користите за да играте, ќе слушнете некои небесни мелодии и прекрасна музика. Се појавуваат и повремени сола на харфа и гитара. Има и пеколни крикови и гитарски рифови кои секогаш се поврзани со злото и пеколот.

Симболи

Симболите со висока вредност се поврзани со темата. Има добра девојка, лоша девојкa, зајак и мачка.
Симболите со пониска вредност се состојат од симболите на стандардните карти за играње од 10 до А.

Постојат два “Wild” симболи, ореол што можат да се појави на тркалата 1, 2 и 3 и вила која може да се појави на тркалата 3, 4 и 5. Исто така, има и симбол за Money Wheel Bonus кој го активира тркалото за бонус.

Бонус опции во Good girl, Bad Girl

Wild симбол: Постојат два симболи и тоа, Вила и Ореол. Секогаш кога ќе добиете еден од овие симболи, тие ќе се претворат во црвен и плав симбол, соодветно и покажуваат мултипликаторска вредност. Симболот на Вила се појавуваат само на 3,4 и 5 тркало и откриваат множители од x 1 – x 4. Симболот на Ореол се појавува на 1,2 и 3 тркало и ги откриваат множители од x 1 или x 2. Ако добиете пет сини симболи или пет црвени симболи во линија, ќе освоите 500 монети или 1000 монети, соодветно.

The ‘Double Up’: Оваа опција се нуди по секоја победа во главната игра и ви дава шанса да ги дуплирате вашите добивки. Едноставно изберете дали паричката ќе застане на лошата или на добрата страна. Ако погодите двојно ќе ги зголемите вашите пари.

Click Me Bonus: Ако симболот на ореолот и вилата ги добиете заедно, ќе ве одведат на друг екран со кутии со награди. Имате 4 кутии со награди каде се кријат мали, големи и средни добивки. Имате можност да избирате 4 пати. Во зависност од која страна ќе ја изберете (добра девојка или лоша девојка), ќе бидат обележани кутиите за да ги покажат “безбедните”, при што лошата девојка има дополнителен елемент на ризик.

Money Wheel Bonus: ако добиете три од овие симболи, се отвара тркало за бонус. Овде можете да освоите слободни вртења, инстант парични награди и прогресивен џекпот. Ако го одберете режимот лоша девојка, исто така, ќе имате неколку “нули” на тркалото, но инстант паричните награди се повисоки.

Заклучок за Good girl, Bad Girl

На BetSoft игрите никогаш не недостасува детална анимација и квалитетен звук, па така Good Girl, Bad Girl е совршен онлајн казино слот за оние кои сакаат да пробаат широк спектар на игри и кои уживаат во бонусите кои се толку добри како оние во модерните видео-игри.