• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Дизајн
 • Корисничка поддршка
 • Казино во живо
4.6

Резиме

Казиното на Locowin е класично онлајн казино кое располага со најразлични видови на онлајн казино игри. Тука лесно може да се снајдете и да изберете некоја игра од најпознатите софтверски провајдери.

Pros

 • Широк спектар на игри
 • Одлична 24 часовна корисничка поддршка
 • Одлична мобилна верзија

Cons

 • Уплатата и исплатата во Македонија се врши само на два начини
 • Дизајнот може да се подобри
Sending
User Review
1 (1 vote)

Locowin е уште едно онлајн казино кое нуди најразлични видови на онлајн игри на среќа. Се уште не е толку познато бидејќи функционира од 2018 година, но се на пат да стекнат голема популарност.

Што е најважно, мора да напомнеме дека поседуваат лиценца, па со тоа можете да бидете сигурни во вашите податоци, како и во уплатата и исплатата.

Поседуваат лиценца во Кипар која е заведена под број HE 443351.

Вебсајт

На прв поглед сајтот изгледа многу едноставно и не може да се пофалат со некој кој знае каков атрактивен дизајн.

На самата почетна страна минималистички се рекламира бонусот за добредојде, а во централниот дел е формата за регистрација.

Кога ќе скролнете надолу се наоѓаат најпопуларните игри во ова казино, а веднаш под нив е тотал цифрата за џекпотите.

Во футерот ни се претставени информациите за сајтот како што се лиценците, името на компанијата итн, а како поткатегории се условите и правилата, корисничката поддршка, информации за плаќањето итн.

Лево делот е резервиран за логото кое се наоѓа во левиот горен агол, а веднаш под него е логин и регистрација формата.

Основните категории се наоѓаат во продолжение, а најдолу е опцијата за јазиците. Се на се, сајтот е многу едноставен и воопшто не е привлечен на прв поглед.

Сепак предност на тој дизајн е што е многу едноставен за користење, па сите љубители на казино игри кои не се толку вешти во технологијата ќе можат многу лесно да се снајдат на него.

Locowin
Locowin вебсајт

Јазици

Во поглед на преводот на сајтот може да дадеме прелазна оценка. Locowin e онлајн казино кое може да го најдете на седум различни јазици.

Достапни се англиски, германски, норвешки, шведски, шпански, канадски и француски јазик, а искрено за жал не се достапни на македонски или на некој друг балкански јазик. Доколку имате потешкотии со странските јазици, не се плашете, бидејќи едноставноста нема да ви дозволи да се збуните.

Избор на игри во Locowin

Locowin добар избор на игри. Тука можете да ги најдете најпознатите слотови од мегапопуларните провајдери, да најдете најразлични игри на маса, како и игри од казино во живо кое нуди едно поинакво искуство за казино играчите.

Locowin слот игри

Онлајн казиното на Locowin располага со одличен спектар на слот игри. Тука можете да најдете најразлични слотови од популарните производители, како и слот игри кои нудат најразлични теми од овошни и свежи, до трилери, хорор слотови итн.

Слот игрите во Locowin се поделени во неколку категории и тоа сите игри, нови игри, популарни, класични, џекпот итн. Интересно е тоа што во зависност од кој период во годината пристапувате има и посебна категорија за тоа. На пример доколку на сајтот играте во периодот околу Нова Година, тогаш новогдишните слотови ви се прикажани во една категорија или пак доколку играте во лето, тогаш на располагање ви се слотовите кои летото им е главна тема.

Во категоријата популарни слотови се наоѓаат игрите кои се најпопуларни во тој момент, па доколку не сте одлучени за тоа, ова е вистинска категорија за вас.

Џек пот категоријата пак ги нуди сите слотови кои имаат активен џекпот. Намената на оваа категорија е да играте слот кој ќе ве стави во категорија на потенцијални добитници на огромни џекпот суми.

Исто така мора да се нагласи дека имате опција да си ставите некој слот во категорија „Омилени“. Па со тоа на едно место ќе ви бидат сите ваши омилени слотови, па нема да потреба да пребарувате и да губите дополнително време.

Игри на маса

Во игрите на маса веруваме дека знаете дека спаѓаат покерот, блекџек, рулетот како и многу други казино игри.

Во Locowin вие можете најдете најралзични варијации на блекџек, покер и рулет.

Доколку сте љубител на овој вид на казино игри, ве уверуваме дека од овој дел нема да биде разочарани, туку напротив ќе бидете комплетно задоволни од нивната понуда.

Казино во живо

Оваа категорија стана составен дел од секое онлајн казино. Тоа е оправдано и има популарност помеѓу играчите бидејќи станува збор за игри од поинаква димензија.

Практично вие со изборот на некој казино игра од казиното во живо, вие можете да добиете чувство како да сте дел од некое елитно казино, а притоа да бидете удобно сместени во вашиот дом.

Овие игри се одржуваат преку Live Stream, а пред вас се симпатични крупиеа кои си ја вршат својата работа.

Во овој дел достапни се многу видови на игри како рулет, блекџек, бакарат итн. Доколку се уште немате испробано ваков вид игри на среќа, топло препорачуваме да се стекнете со едно поинакво искуство.

Locowin
Locowin казино во живо

Софтвер

Казиното на Locowin има успешно партнерство со 34 провајдери, поточно компании за производство на казино игри.

Во моментов Locowin има достапни игри од NetEnt, No Limit, Play`n Go, Blue Print, Evolution Gaming, Pragmatic Play, Quick Spin, Reel Play, Felt, Bet Soft, Playson итн.

Овие се едни од попознатите софтверски провајдери за казино игри, па дефнитивно тие можат да понудат игра за сечиј вкус.

Бонус и промоции во Locowin

Категоријата со бонуси и промоции во Locowin е солидна. Таму можат да се најдат најразлични бонус за добредојде, промоции за кешбек, за бесплатни спинови итн.

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде е со вртоглава цифра од максимални 1850 евра и 500 бесплатни спинови.

Сепак тоа се случува во пет циклуси, поточно во првите пет депозити.

Распоредот на бонусот е по следниот редослед:

 • 1 депозит 100% до 350 ЕУ
 • 2 депозит 85% до 350 ЕУ
 • 3 депозит 75% до 400 ЕУ
 • 4 депозит 50% до 400 ЕУ
 • 5 депозит 100% до 350 ЕУ

Распоредот на бесплатните спинови е следен:

 • Депозит од 20-50 евра 35 бесплатни спинови
 • Депозит од 100 евра 70 бесплатни спинови
 • Депозит над 100 евра 100 бесплатни спинови

Доделените бесплатни бонус спинови можете да ги изиграте на следните слот игри The Legend of Shangri-La: Cluster Pays, Lights, Starburst, Joker Pro, Gonzos Quest.

Бесплатни спинови во петок

Исто така и оваа промоција е доста атрактивна. Имено, на сите играчи кои ќе направат депозит во петок од минимални 20 евра им следуваат до 100 бесплатни спинови.

Ова е понуда која не смеете да ја пропуштите бидејќи овие спинови се комплетно Wager Free поточно не треба да им се прави обрт.

Ниво погоре

Колку играте повеќе, толку побрзо ќе „крените“ ново ниво. Со секој нов левел ќе си добивате бесплатни спинови на одредени игри.

За секој левел добивате бесплатни спинови на различни игри и тоа по следниот редослед:

 • Level 1:  Бесплатни спинови на слотот Dead Riders Trail
 • Level 2:  Бесплатни спинови на слотот Net Gains
 • Level 3:  Бесплатни спинови на слотот Huntress Wild Vengeance
 • Level 4:  Бесплатни спинови на слотот Book of Destiny
 • Level 5:  Бесплатни спинови на слотот Book of 99

Целосната бонус понуда можете да ја погледнете директно на сајтот на Locowin.

Уплата на средства во Locowin

За да започнете со игра во било кое онлајн казино мора да го направите вашиот прв депозит, поточно да уплатите пари на вашата сметка.

Во казиното на Locowin уплатата се извршува на неколку најразлични начини и тоа:

 • Кредитни и дебитни картички
 • Банкарски трансфер
 • Кешлиб
 • Флекспин
 • Криптовлаути
 • MiFinity
 • PaySafeCard

Мора да нагласиме дека во Mакедонија се достапни само три начини за уплата во казиното на Locowin, поточно MiFinity, Кредитни и дебитни картички, како и уплата со криптовалути.

Locowin
Locowin уплата на средства

Исплата во Locowin

Исплтата по некое непишано правило во секое онлајн казино оди на ист начин како што и уплатата, но работите овде се малку поразлични.

За сите кои ќе направат депозит преку кредитна и дебитна картичка, своите пари ќе треба да ги извадат преку MiFinity или преку криптовалути бидејќи исплатата на кредитна картичка во Македонија е за жал недостапна.

Сепак, доколку се оствари добивка, воопшто не е тешко да се употреби некој од горенаведените начини за исплата.

Мобилна верзија

За едно казино да биде прифатено од казино играчите, мора да има одлична мобилна верзија. Тоа значи дека со тоа ќе имате голема флексибилност, па вашите омилени игри можете да ги играте додека сте во вашиот дом, додека се возите во јавен превоз итн.

Конкретно за Locowin може да кажеме дека мобилниот сајт им е одличен. Функционира одлично и е многу лесен за навигација, па играчите ќе се снајдат без поголеми потешкотии.

Корисничка поддршка

Секое онлајн казино може многу често да се случи да има некои потешкотии во функционирањето. Поради тоа е важно онлајн казиното кое ќе го изберете да има добра корисничка поддршка.

Во Locowin нив можете да ги добиете преку е-маил [email protected] или преку Live Chat формата која се наоѓа десно во долниот агол на овој сајт. Од нашето искуство може да ги пофалиме дека се комплетно спремни, но немаат ингеренции за да решаваат директно проблеми, па доколку се работи за нешто посериозно ќе мора да ве препратат до соодветионт оддел, па вашето решени за проблемот ќе мора да го чекате на е-маил за околу 48 часа.

Заклучок

Казиното на Locowin може да го категоризираме како просечно. Добро е тоа што е многу лесно и едноставно за употреба, а како голем недостаток го издвојуваме фактот што сите методи за уплата и исплата не работат во сите земји, па конкретно во Македонија немаме исплата на картица и вашата добивка ќе мора да ја вадите преку MiFinity или преку криповалути. Исто така мора да нагласиме дека имаат 24 часовна корисничка поддршка и солидна мобилна верзија која функционира беспрекорно.