• Игри
 • Бонус и промоции
 • Вебсајт
 • Корисничка поддршка
 • Мобилна Верзија
 • Уплата и исплата
3.6

Резиме

Одличено онлајн казино кое го заслужува вашето внимание. Од големиот спектар на игри и лесната навигација, дефинитивно нема да бидете разочарани.

Pros

 • Широк спектар на игри
 • 24 часовна корисничка поддршка
 • Одличен вебсајт

Cons

 • Бонус понудата може да биде подобра
 • Нема исплата на Visa Card

Ivibet е дефиниција за модерно онлајн казино кое располага со широк спектар на игри, фантастични промоции и сигурна и навремена исплата.

Општо

Каизното на Ivibet е релативно ново, поточно започнува со работа во 2020 година, а и ден денес функционира беспрекорно. Ги поседува сите елементи за да може да биде во конкуренција со најдобрите онлајн казина на интернет просторот.

Вебсајт

Вебсајтот дефинитивно заслужува висока оценка. При самото отворање ве пречекува огромен банер во централниот дел кој ги промовира најдобрите понуди кои се активни во моментот. Горниот дел е резервиран за категориите на сајтот, логото како и формата за најава и регистрација.

Веднаш под банерот се наоѓаат категориите на казино игри кои се поделени во неколку групи како популарни, нови, опција за купување на бонус, брзи игри итн.

Најдолниот дел, поточно футерот, како и во сите казина, така и во Ivibet е резервиран за корисните информации за сајтот како, бонус правила, правила за приватност, најчесто постауввани прашања итн.

Ivibet казино
Ivibet казино вебсајт

Јазици и навигација

Кога ќе пристапите на сајтот на казиното на Ivibet вие имате можност да оберете на кој јазик сакате да ви се прикажува. Во моментов располагаат со 20 јазици во кои за жал го нема македонскиот, но секако тука е англискиот кој е многу познат. Други понудени јазици се Германски, Португалски, Шпански, Полски, Индиски итн.

Само што ќе започнете со пребарување, лесно ќе сфатите дека овој сајт е фантастичен и се што ќе барате многу лесно може да најдете благодарение на добрата поставеност и функционалност на самиот сајт, поточно и во оваа категорија може да дадеме пролазна оценка.

Избор на игри во Ivibet казино

И погоре кажавме дека изборот на игри на овој сајт е солиден, па пред се тие може да ги категоризираме како казино игри, слот игри,  казино во живо, трки.

Казино игри во Ivibet

Казино игрите во секое онлајн казино се малку поразлично од слотовите. За приемер на најдобра казино игра може да ја земеме Aviator. Покрај тоа можете да се обложувате на милионер, тркало на среќата и слични такви интересни казино игри. Исто така, во оваа категорија можете да најдете бебзрој други интересни класични казино игри како рулет, бакарат, блекџек итн.

Слот игри

Категоријата на слот игри им е пребогата и фантастична. Веруваме дека љубителите на слотовите ќе бидат максимално задоволни бидејќи има што да изберат. Оваа бројка надминува дури 8000 различни слот игри со различен стил, како многу линиски, класични, овошни итн.

Казино во живо

Категоријата казино во живо е една поинаква димензија. Имено, тука станува збор за класични казино игри кои се одвиваат во живо, поточно на „Live Stream“, па со самото тоа добивате чувство како да сте дел од некое елитно казино. Вие на мониторот имате можност да ги гледате убавите крупиеа во живо и да го избирате вашиот облог. Покрај класичните рулет, блекџек, бакарат, можете да изберете игра каде што ќе сакате да го завртите тркалото на среќата, монопол и многу други. Испробајте го овој вид на забава и дефинитивно ве убедуваме дека возбудата е гарантирана.

Софтвер

Во однос на софтверот, поточно производителите на казино игри, овој сајт може да се пофали со голема соработка. Вкупно има 115 производители на софтвер, а секако дел од таа бројка се најпознатите, Amusnet (EGT), Playtech, NetEnt, Onetouch, MG Games и многу други.

Уплата на средства во Ivibet казино

Многу важно да имате достапен начин за да ги уплатите вашите средства во било кое онлајн казино. Во конкретниов случај, Ivibet нуди најразлични можност за уплата на вашите средства. Најважно е тоа што уплатата се извршува веднаш, а притоа нема да ви биде наплатена никаква провизија.

Достапни начини за уплата на средства во Ivibet казино:

 • Кредитни и дебитни картички – Visa, MasterCard
 • Е-новчаници – Skrill,  Neteller, Jeton, MiFinity, Sticpay, Muchbetter, Payz, Perfect Money, Luxonpay
 • Kриптовалути – USDT, BTC, ETH, Monero, Dogecoin, Shibainu, VeChain, XRP и многу други

Исплата на средства во Ivibet казино

Дефинтивно сите ние казината ги користиме за да оствариме дополнителна добивка и да си ја пробаме среќата, но што ако исплатата не е како што треба? За среќа, во Ivibet овој дел функционира одлично, а единствен хендикеп е што во моментов немаат исплата на Visa Card, па вашите пари ќе мора да ги барате преку банкарска сметка или MasterCard. Исто како и за уплатата, исплатата се процесира релативно брзо за неколку часа, па веднаш после тоа, парите ви се достапни за употреба. Најчесто исплатата се врши на истиот метод како и уплатата, а треба да нагласиме дека провизија нема ниту за исплата.

Бонус во Ivibet казино

Бонус категоријата во ова казино е солидна. Секако дека тоа е најважна алатка за придобивање на нови корисници, но и за задржување на постоечките.

Во овој дел може да кажеме дека се активни бонусите за добредојде, бонус на втор депозит, петочен бонус и други дневни понуди.

Ivibet казино
Ivibet бонус и промоции

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде во Ivibet е класика. Се нудат 100% до 100 евра на вашиот прв депозит, но и 120 бесплатни спинови на слотот Aztec Magic Megaways. Како и секој бонус за добредојде, така и овој има одредени услови и правила за корситење, па слободно може да ги прочитате директно на сајтот.

Бонус на втор депозит

Ретко каде има бонус на вториот депозит. За среќа, Ivibet го нуди тоа и вам ви следуваат 50% до 200 евра на вашиот втор депозит, како и 50 бесплатни спинови на слотот Dig Dig Digger.

Петочен бонус

Исто така и ова е одлична промоција и самото име кажува дека ова е бонус кој важи само во петок. Имено, сите кои ќе направат депозит во петок, добиваат 50% бонус до најмногу 150 евра како и 50 бесплатни спинови на слотот Elvis Frog in Vegas.

Мобилна верзија

За едно казино да биде беспрекорно треба да има и одлична мобилна верзија на својот сајт. Ivibet казиното може да се пофали со одличен сајт кој функционира беспрекорно на мобилен телефон без разлика дали е iOS или Android.

Буквално ви се достапни истите функции како и десктоп сајтот, само што мобилниот ви нуди повеќе флексибилност, па вашите омилени слот игри може да ги играте додека лежите, додека се возите во автобус, додека чекате на ред итн.

Ivibet мобилна верзија
Ivibet казино мобилна верзија

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка е важен елемент посебно во онлајн казината, бидејќи некогаш се создава проблем кој не можете сами да го отстраните, па секогаш би било добро да прашате како да го отстраните.

Луѓето кои го работат тоа во Ivibet казино може да ги добиете директно преку сајтот, поточно преку Live Chat, преку контакт формата или преку е-маил [email protected].

Ќе ви одговорат час поскоро и ве уверуваме дека во најголем дел од случаевите проблемите се отстрануваат во најкус можен рок, поточно во истиот момент.

Заклучок за Ivibet казино

Казиното на Ivibet ги содржи сите елементи за одлично казино. Во однос на вебсајтот функционира беспрекорно, бонус категоријата е богата и атрактивна, а изборот на игри е перфектен. Погоре кажавме дека имаат и одлична корисничка поддршка, како и доста функционален мобилен сајт. Со еден збор, слободно изберете го Ivibet казиното и нема воопшто да зажалите за тој избор.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Ivibet обложувалница на Kladenje.mk