• Игри
  • Уплата и исплата
  • Мобилна верзија
  • Корисничка поддршка
  • Сигурност
  • Дизајн
4.3

Резиме

  • 100% до 300 евра бонус
  • Модерен дизајн
  • Широк спектар на слот игри и казино во живо
Sending
User Review
1 (1 vote)

Betwinner казино е дел од обложувачкиот бренд Betwinner и според нашето тестирање би му дале средно-добра оценка.

Општо

Betwinner е прилично ново на пазарот, но многу брзо стекнува голема популарност помеѓу играчите, а за тоа да биде така придонесоа широкиот спектар на игри и различните начини за уплата и исплата. Исто така може во предности да го спомнеме и фактот дека нема воопшто провизија за уплата и исплата, бидејќи таа провизија скоро секогаш резултира со доста незадоволно корисници.

Дизајн и навигација

Дефинитвно дизајнот би го оцениле со висока оценка. Одличниот склад на бои на почетната страна придонесува за корисникот да добие чувство на задоволство. Откако ќе пристапите на почетната страна, имате мени бар во кој може да изберете што сакате да играте и мора да нагласиме дека тоа е доста едноставно. Нешто што треба да го напоменеме околу дизајнот е фактот дека ова казино е скоро исто со казиното на 1xBet.

Betwinner казино
Betwinner казино почетна страна

Лиценца

Betwinner казино поседува Курасао лиценца која е заведна под бр. . 8048/JAZ. Искрено во Курсао се лиценцирани и многу други познати казина, па тоа докажува дека намерите на Betwinner се сериозни.

Јазици

Казиното на Betwinner, за разлика од обложувалницата располага со нешто повеќе јазици, односно тие се вкупно 59 на број, вклучувајќи го и нашиот македонски јазик.

Избор на игри во Betwinner казино

Слотови

Казиното на Betwinner располага со голем број на слотови, вклучувајќи ги и најновите 3Д слотови. Овој дел од секое казино во светот е најпопуларен, па доколку сакате да се пробиете на пазарот треба посебно да се внимава на овој дел.Тука се добро познатите овошни слотови, а исто така се најдуваат и нови анимирани слот игри кои нудат беспрекорно добра графика и фантастично добар звук. Со тоа корисниците се чувствуваат доста задоволни.

Казино во живо

Казиното во живо е составено од повеќе игри кои се произведени од околу десетина провајдери. Се разбира дека тука може да го играте добро познатиот рулет, блек џек како и најразлични варијации на покер. Кога ќе отворите некоја игра, ве пречекува женски дилер кој ви дава чувство исто како да сте во некое луксузно казино.  Исто така овде уште една специфична работа се слотовите во живо.

Блек Џек

Betwinner воопшто не ги заборави љубителите на блек џек. Така да, тука можете да најдете најразлични варијации на добро познатата игра, а исто така ваш противник да биде симпатична девојка.

Бинго

Генерално во онлајн казината, категоријата Бинго е изоставена, но во Betwinner тоа не е случај. Тука може да најдете неколку интересни варијации на оваа позната игра, па да си ја пробате среќата и на тоа.

Покер

Ниту љубителите на покер не се заборавени во ова казино, бидејќи имаат можност да уживаат и во оваа позната игра. Има доста играчи, па ви ветуваме квалитетно поминато време.

Софтвер

Казиното на Betwinner функционира со игри од повеќе познати софтверски компании за игри на среќа. Во слот игрите и игрите на маса може да ги најдете игрите од Microgaming, BetSoft, Play ‘n Go и многу други, одека казиното во живо е составено од игри во сопственост на компаниите PortomasoHO, GamingBingo, BoomGame, PlayEvolution, GamingPragmatic, PlayVivo, GamingAuthentic Gaming.

Betwinner казино бонуси и промоции

Бонус за добредојде

Betwinner казино нуди фантастична промоција за новите играчи. Тие за почеток добиваат 100% бонус, но до максимални верувале или не 300 евра. Практично депозирате 300 евра и добивате уште 300 гратис, па за играте имате вкупно вртоглави 600 евра. Ова искрено е понуда за која не треба да се двоумите.

Уплата

Вашите средства во Betwinner казиното можат да стигнат на многу различни начини. Минималната сума за депозит е 1 евро, а провизијата ја немаа воопшто. Исто така во ова казино може да се обложувате со Bitcoin.

Исплата

Исплатата најчесто се реализира на истиот начин како уплатата. Времето на процесирање е во просек од околу 72 часа, а напорно работат за скратување на тоа време. Исто како и за уплата, провизијата во исплатата не постои, па колку што ќе си остварите добивка, толку ќе си добиете и на вашата сметка.

Мобилна верзија

Воопшто не грижете за тоа ако не користите компјутер. Во Betwinner задоволството е еднакво без разлика дали пристапувате од компјутер или мобилен телефон. Тие имаат одлична мобилна казино верзија, па ваше е само да се регистрирате и да уживате. Освен тоа, не морате директно да пристапувате на веб сајтот, бидејќи Betwinner казиното поседува апликација за мобилен телефон. Таа е достапна во две варијанти и тоа едната е наменета за Android мобилен оперативен систем, а другата е специјално за корисници на iOS. На овој начин вие се највувате и преку апликацијата имате избор за казино, спортско обложување, покер итн.

betwinner casino live games
betwinner casino

Корисничка поддрша

Корисничката поддршка официјално е достапна 24/7 во казиното на Betwinner преку нивната Live Chat форма, но некогаш знаат да бидат доста спори, па тоа да ви предизвика чувство на нервоза. Нашето искуство вели дека не се кој знае колку спремни, па доколку имате одреден проблем можеби ќе треба и во неколку наврати да се обратите со цел да ви го остранат и решат проблемот.

Заклучок за Betwinner казино

Казиното на Betwinner може да го дефинираме како казино кое се труди да создаде што повеќе задоволни корисници. Со оглед на тоа што се нови на пазарот им треба уште некој период да се подобрат во одредени сегменти. Освен тоа, со оглед на тоа што имаат добра добредојде бонус понуда, може да заклучиме и дека станува збор за доста амбициозно казино кое сака да се пробие на пазарот да сткне голема репутација помеѓу казино играчите.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Betwinner обложувалница на Kladenje.mk