• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Дизајн
 • Корисничка поддршка
 • Казино во живо
4.4

Резиме

Nine Casino е лиценцирано онлајн казино на кое можете да уживате во широкиот спектар на игри, а и одличните бонус понуди и промоции кои не се за потценување.

Pros

 • Live Chat поддршка
 • Одлична бонус понуда
 • Широк спектар на казино игри

Cons

 • Депозитот и исплатата не функционираат во сите земји
 • Казино игрите се недостапни во одредени региони
Sending
User Review
1 (1 vote)

Nine казино e онлајн казино кое во кое може да уживате во најразлични и најнови казино игри како видео слотови, игри на маса, а нудат и возбудливо портфолио на казино игри во живо.

Станува збор за сериозно онлајн казино, а најдобар доказ за тоа ни е лиценцата која ја имаат одобрена од комисијата за игри на среќа во Курасао и се заведени под број B2C-AK2QPM3H-1668JAZ.

Вебсајт

Слободно може да констатираме дека Nine Casino има модерен вебсајт кој нуди одлично искуство за своите корисници. На самата почетна страна во централниот дел е претставен банер со понудата за добредојде. Кога ќе започнете да скролате веднаш подолу се најпопуларните игри во ова казино од различни софтверски провајдери, а во футерот се наоѓаат информациите поврзани со оваа компанија.

Левиот дел на сајтот е за категориите и опциите кои се достапни на овој сајт. Имате опција за класично казино, казино во живо, спортско обложување, е-спорт како и вритуелни спортови.

Доколку сте љубители на спортското обложување исто така на овој сајт можете да најдете спортски настани и да се обложувате на нив.

Како заклучок за вебсајтот може да кажеме дека е модерен, но исто така и лесен за навигација, па доколку немате посебни компјутерски вештини, тоа нема воопшто да ви биде проблем за да пристапите на ова казино.

Nine казино
Веб сајт Nine Casino

Јазици

Во поглед на достапноста на сајтот на различни јазици и тука може да дадеме пофална оценка. Менито во Nine казино може да функционира на 23 различни јазици. Тука е вклучен англискиот, шпанскиот, францускиот, италијанскиот јазик како и многу други. Достапено е исто така на бугарски јазик, а за жал македонскиот се уште не постои.

Избор на игри во Nine казино

Многу е важно едно онлајн казино да има различен вид на игри, а со тоа и ќе се задоволат различните потреби на казино играчите. Овде како што и погоре кажавме може да најдете најразлични видови на слот игри, игри на маса, но и казино во живо.

Nine казино слот игри

Слот понудата во ова казино е составена од 6507 слот игри. Тоа е бројка која дефинитивно не е за потценување, поточно во Nine казиното се достапни слот игри од мегапопуларните софтверски провајдери, но и од многу помалку познати производители. Исто така, овие слот игри може да ги најдете во многу категории, поточно во топ игри, нови, брза добивка, купување на бонус, слот со џекпотови итн.

Во Instant Win категоријата можете да ги најдете најпознатите казино игри како Aviator, Spaceman и таков вид на игри со слична тематика, поточно со сличен начин на функционирање.

Исто така важно е што има категорија Bonus Buy. Тука се казино игрите во кои е достапна опцијата за да си купите бонус. Тоа значи дека за одредена сума вас ви се „паѓаат“ бонус симболите и добивате бесплатни спинови или мултипликатор. Како и да е, оваа опција многу често знае да донесе вртоглава добивка.

Nine казино
Слот игри во Nine Casino

Казино во живо

Казиното во живо ги вклучува исто така и игрите на маса. Вие можете да играте рулет, покер, блекџек со дилери во живо, па тоа придонесува чуство како да сте дел од некое луксузно казино. Покрај тие игри, вие можете да уживате во тркалата на среќа и најразлични други казино игри.

Софтвер

Софтверот во едно казино значи колку производители на казино игри имаат склучено партнерство, а во Nine Casino таа бројка е солидна.

Овде можете да најдете казино игрите од провајдерите на Ainsworth, Alchemy Gaming, ALL41 STUDIOS, Amatic, Aurum, Bang Bang Games, Belatra Games, Bet Solutions, Betsoft, BGAMING, Big Time Gaming, Booming Games, Booongo, Elk Studios, Endorphina, Evolution Gaming, Evoplay Entertainment, Felix Gaming, Fortune Factory, Foxium, FUGASO, Gamebeat, Gameburger Studios, Gamevy, Gamzix, Gold Coin Studios, Gong Gaming, Habanero, Hacksaw Gaming, Just for the Win, KA Gaming, Mancala Gaming, Mascot Gaming, Microgaming, MrSlotty, Neon Valley Studios, NetEnt, Nolimit City, Northern Lights Gaming, Old Skool Studios, Onlyplay, PearFiction Studios, Peter and Sons, Platipus, Playson, Pragmatic Play, Pulse 8 Studios, QuickSpin, Rabcat, Red Tiger Gaming, ReelPlay, Relax Gaming, Retro Gaming, RTG, Ruby Play, Slingshot Studios, Slotmill, SmartSoft Gaming, Snowborn Games, SpadeGaming, Spinomenal, SpinPlay Games, Spribe, Stormcraft Studios, Swintt, Switch Studios, SYNOT Games, Thunderkick, Tom Horn Gaming, Triple Edge Studios, Turbo Games, Wazdan, Zillion Games.

Бонус и промоции во Nine казино

Секое онлајн казино се труди да создаде што поатрактивна бонус понуда се со цел да привлечи што повеќе корисници да се регистрираат на нивниот сајт. Како што и самите може да претпоставите, бонусот е главно „оружје“ на онлајн казината за да привлечат нови корисници.

Nine казино
Бонуси во Nine казино

Бонус за добредојде во Nine казино

Бонусот за добредојде во Nine Casino е фантстичен. Тие за почеток нудат пакет бонус од 100% до 150 евра, како и 250 бесплатни вртења.

Се што треба да направите е да се регистрирате и да направите минимален депозит од 15 евра, и во рок од 7 дена да направите обрт од х35 пати.

Бонус на втор депозит

Овој бонус е сличен како овој за добредојде, но разликата е во што се активира на вториот депозит и изнесува 55% до 150 евра.

Бонус на трет депозит

Ретко кој дава бонус и на третиот депозит. За среќа во Nine казино вие можете да си добиете 100% до 150 евра бонус.

Кешбек бонус

Ова се однесува на дневен кешбек, поточно на сите изиграни пари ви следуваат 25% повраток на средствата.

Дневни и времени понуди

Исто така може да ги пофалиме слободно за овој вид на промоции. Тие најчесто се однесуваат само за одреден ден или пак некој пократок временски период.

Во секој случај за да ги видите промоциите во Nine казино постете го директно нивниот сајт.

Уплата на средства во Nine Casino

За да започнете да играте во било кое онлајн казино ви е потребно најпрво да го направите вашиот прв депозит. Тоа треба да биде лесно и да не ви одзема ниту време, а ниту енергија.

Во Nine Casino можете да направите уплата на следните начини:

 • Кредитни и дебитни картички
 • Skrill
 • Крипто валути
 • eZeeWallet
 • Jeton
 • Mifinity
 • Neteller
 • Paysafecard

Минималниот износ за сите методи е ист и изнесува 15 евра.

Исплата на средства

Досега сме биле сведоци каде што исплатата не била воопшто регулирана. Некогаш е целосно оневозможена, некогаш е делумно, додека некогаш провизиите се огромни. Веруваме дека не би сакале вашата добивка да биде предмет на манипулација.

Во Nine Casino овој дел е комплетно регулиран и нема да имате потешкотии за да ги повлечите вашите средства.

Исплтата се врши скоро секогаш на ист начин како што и уплатата, освен исклучок се прави кога тоа не е поддржано, како на пример Paysafecard.

Во Nine Casino вие можете да ги исплатите вашите средства на следните начини:

 • Критпо валути
 • Skrill
 • Mifinity
 • Neteller
 • Pay4fun

Мобилна верзија во Nine казино

Мобилната верзија е многу битен детал во едно казино. Со тоа им се овозможува на корисниците пристап од секаде користејќи го мобилниот или таблет уредот.

Сајтот на мобилен им функцонира беспрекорно и е изграден по најсовремени стандарди, па сите опции кои се достапни на десктоп верзијата, ги има и на мобилниот сајт.

Исто така треба да нагласиме дека Nine Casino има и мобилна апликација која дополнително го олеснува функционирањето и на играчите им дава максимална флексибилност. Во моментов апликацијата е достапна за уредите на iOS и Аndroid. Исто така апликацијата е достапна и за Windows уредите.

Nine казино
Nine Casino мобилна верзија

Корисничка поддршка

Секој кој ќе се соочи со потреба од помош во Nine Casino, на располагање му стои 24 часовната корисничка поддршка 7 дена во неделата. Тие ќе се потрудат на доста љубезен начин да ви одговорат на вашите барања и да во решат евентуалниот проблем. Можете да ги добиете директно на сајтот преку Live Chat формата или да им испратите е-маил и да почекате да добиете одговор на вашето барање. Чекањето е релативно кратко, па може да кажеме дека овој дел им е одличен.

Заклучок за Nine казино

После оваа рецензија дојдовме до заклучок дека времето поминато во Nine Casino е време поминато во уживање. Благодарение на бонусите за добредојде и бесплатните спинови вие ја зголемувате шансата за добивка, а потоа започнувате и да ги користите предностите на кешбек.

Во понудата имаат повеќе од 6000 игра што значи дека е бројка која не смее да ја потцениме. Исто така имате и корисничка поддршка која ќе даде се од себе за да ви го реши евентуалниот проблем.

За крај мора да нагласиме дека овој сајт функционира беспрекорно и на било кој мобилен уред.