• Игри
  • Бонус и промоции
  • Уплата и исплата
  • Мобилна верзија
  • Корисничка поддршка
  • Сигурност
  • Дизајн
4.1

Резиме

  • Широк спектар на игри
  • Повеќе акаунти на едно име со различни валути
  • Брза исплата
  • Ниски провизии
Sending
User Review
1 (1 vote)

Кога ќе се спојат крипто валутите и игрите на среќа се добива 1xBit казино. Ова казино постои од 2016 година и е едно од ретките кое нуди уплата и исплата со крипто валути, а што да очекувате од него ќе ви пренесеме накратко подолу во нашиот текст.

Вебсајт

Кога ќе го посетите вебсајтот на 1xBit ќе наидете на еден модерен дизајн кој дава чувство на задоволство. Сајтот е направен според најновите и најмодерните методи, а исто така е и лесен за навигација. Што се однесува до јазиците, сајтот може да биде преведен на 62 јазици, па така вие нема да се соочите со проблеми при користењето на ова онлајн казино.

1xBit

Избор на игри во 1xBit казино

1xBit располага со голема понуда на игри, односно бројката е нешто повеќе од 4000 игри. Веруваме дека љубителите на игрите на среќа ќе бидат импресионирани од широкиот спектар на слот-апарати, игри на маса, игри во живо и сл. Од традиционалните игри на маса, тука се европскиот и американскиот рулет, неколкуте варијации на бакарат и покер.

Казино во живо

Казиното во живо е посебно затоа што има одлична графика. Тоа дополнително придонесува за ова да биде вашето онлајн казино. Тука може да се коцкате на покер, бакарат, рулет итн.

Софтвер

Како што погоре напишавме изборот во 1xBit е огромен, а тука може да се најдат производите на реномираните софтерски компании за игри на среќа како Playson, Pragmatic play, Concept Gaming, BetSoft Gaming, Evolution, XPG, Lucky Streak, Twentyone, Extreme Live Gaming, EGT, Play’nGo, Endorphina итн.

Бонус и промоции во 1xBit казино

Ова казино секојдневно прави различни промоции со цел да добија што повеќе и повеќе корисници на нивниот сајт. Моментално за казиното имаат две активни понуди, а тоа се турнир на неделата во Блек Џек и игра на денот. Турнирот во Блек џек се одржува секој четврток, а искрено наградите им се огромни. Што се однесува на играта на денот, секој ден имаат утврдено по еден слот, а во тој ден вие доколку играте имате зголемени шанси за добивка, а исто така и бесплатни вртења.

Уплата на средства

Уплатата на средствата во ова казино како што кажавме погоре се извршува во крипто валути. Поддржани крипто валути се Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum, ZCash, GameCredits, NEM, Bytecoin, Sibcoin, Digibyte, Bitcoin gold, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, BitShares, Verge, QTUM, Monero, STRATIS, Ripple, Tron. Средствата на сметката може да ги уплатите преку 63 методи за тоа, додека во Македонија уплатата се врши на 13 различни методи. Најважно е тоа што провизијата за уплатата е минимална или воопшто ја нема.

1xBit

Исплата на средства

Исплатата им е точна и коректна, а времето за процесирање е само неколку часа. Најчесто, како и во сите останати онлајн казина, исплатата се врши на истиот метод како и уплатата. Мора да напоменеме дека провизии и лимити за исплата немате воопшто, односно колку што ќе повлечете толку ќе си добиете.

Корисничка поддршка

Практично, казиното на 1xBit функционира беспрекорно, но сепак не толку често корисниците се соочувате со одреден проблем или пак имаат потреба од некаква информација. Се разбира, на располагање тука ви стои корисничка поддршка кој за жал не е 24 часовна, а може да ја добиете преку формуларот на нивниот сајт или директно на е-маил [email protected]

Мобилна верзија

Мобилната верзија на 1xBit е многу модерна. На тој начин вие може да играте каде и да сте, а се што ви треба е интернет конекција. Доколку пристапите преку мобилен или табелт, вие имате можност да ги користите истите услуги како и на десктоп верзијата.

Заклучок

Доколку и вие сакате да се обложувате со крипто валути, тогаш 1xBit казино е вистински избор за вас. Широкиот спектар на игри сигурно ќе ви даде насмевка на лицето и големо задоволство.