• Игри
 • Бонуси и промоции
 • Дизајн
 • Корисничка поддршка
 • Казино во живо
3.6

Резиме

Онлајн казиното на Rizk не располага со кој знае колку богата понуда во однос на казино игрите, па затоа сметаме дека е соодветно за класичните казино играчи.

Pros

 • Лесно за навигација
 • Одлична корисничка поддршка

Cons

 • Слаба бонус понуда
 • Недоволен број на казино игри

Општо

Rizk казиното нема кој знае колкава популарност помеѓу казино играчите, но мора да признаеме дека имаат амбиции да се искачат помеѓу најпознатите онлајн казина. Најважно е што станува збор за лиценцирано казино, поточно поседуваат лиценца од комсијата за онлајн коцкање во Малта од 2020 година и се заведени под број MGA/CRP/108/2004-05.

Вебсајт

Само што ќе го отворите онлајн казиното на Rizik пред да се регистрирате или најавите ве пречекува огромен банер со активната бонус промоција. Левиот дел е наменет за логото, формата за регистрација и најава, а веднаш под нив се категориите каде што може да изберете слот игри, казино во живо, спортско обложување, корисничка поддршка итн. Во футер делот се наведени информациите за лиценците, а како заклучок може да кажеме дека сајтот треба да претрпи извесни промени и малку да се внесе иновација.

Rizk
Rizk вебсајт

Јазици

Овој дел може да го наречеме како недостаток. Вкупниот број на јазици достапни во онлајн казиното на Rizk е шест, а тоа е навистина премалку за играчи кои не разбираат толку добро англиски јазик. Достапно е на англиски, исландски, канадски, нов зеландски и норвешки. Засега се достапни само овие јазици во Rizk казино.

Избор на игри во Rizk казино

Изборот на игри не е преголем во ова казино, а имате опција да изберете помеѓу класичните слот игри и казино во живо. Тоа значи дека не сте во можност да пребирате многу, но доколку спаѓате во категоријата на класични онлајн играчи, дефинитивно нема да се соочите со недостаток на казино игри.

Слот игри

Слот игрите на казиното на Rizk се поделени во повеќе групи и тоа нови игри, џекпот игри, популарни игри итн. Воглавно акцентот е ставен на мегапопуларнтие казино слот игри кои ги има скоро ви сите казина, па доколку не барате нешто ново, тогаш ова казино е квалификувано за вас.

Софтвер

Со самиот факт дека во ова казино има мал број на казино игри, тоа значи дека има и мал број на провајдери. Во овој момент, додека ја пишуваме оваа рецензија забележавме дека се достапни казино игри од 18 провајдери, па во однос на другите казина ова е доста мал број. Достапни се провајдерите на Play N Go, Blueprint, Microgaming, Pragmatic play, Netent и други помалку познати казино провајдери.

Уплата на средства во Rizk казино

Додека го тестиравме Rizk казиното забележавме дека се достапни само најпознатите методи за уплата и тоа:

 • Visa
 • Mastercard
 • Neteller
 • Skrill
 • Paysafecard
 • EcoPayz

Исплата на средства во Rizk казино

Многу важно е едно онлајн казино да има регулирана исплата. Rizk може да се пофали со беспрекорност во тој сегмент бидејќи исплатата се врши експресно и што е најважно провизија нема. Методот на исплата е ист како и методот на уплата, поточно треба да се искористи методот исто како што влегле парите освен во случај на Paysafecard, па исплатата во тој случај се врши преку Bank Transfer.

Казино во живо

Казиното во живо е доста „шарено“. Постојат најкласичните рулет, блек-џек, бакарат и покер игри, но можат да понудат и некои други понесекојдневни игри како монополи, игри со топчиња, кено итн.  Во секој случај и овој дел може да го категоризираме како просечен бидејќи имаат голем недостаток во однос на другите казина.

Rizk
Rizk казино во живо

Бонуси и промоции во Rizk казино

Категоријата со бонуси и промоции во казиното на Rizk е дефинитивно очајна и мора да се промени. Факт е дека бонусите се „главно оружје“ за привлекување на нови клиенти, а со овие промоции, тешко дека ќе успеат да направат голем успех. Постојат неколку видови бонуси и промоции, поточно бонус за добредојде, а другите промоции се во вид на турнири кои не се баш толку атрактивни.

Мобилна верзија

Мобилната верзија во казиното на Rizk е одлична. Ништо подобра и ништо полоша од десктоп верзијата. Мобилниот сајт работи доста брзо, а има и доста голема прегледност, па доколку одлучите да пристапите од мобилен во казиното на Rizk нема да имате апсолутно никакви проблеми.

Rizk мобилна верзија

Корисничка поддршка

Е во овој дел може да дадеме солидна оценка. Станува збор за тим составен од професионалци кои екстра брзо ќе се потрудат да го детектираат и да го отстранат вашиот проблем. Најважно е што оваа корисничка поддршка е активна 24/7 преку Live Chat формата која е достапна само на англиски јазик, а исто така може да ги побарате и на е-маил [email protected] за што ќе добиете одговор во временски период од 30-60 минути. Мора да признаеме дека одговорот на е-маил за тоа време важи за релативно брз.

Заклучок

Rizk казиното е за просечни и класични казино играчи. Располага со умерен број на казино игри, но предност е тоа што е едноставно за користење. Уплатата и исплатата функционираат беспрекорно, а исто така имаат и професионална корисничка поддршка. Вебсајтот дефинитивно треба да претрпи „реновирање„ и да се внесе одредена доза на „свежина“.