• Вебсајт
  • Софтвер
  • Избор на игри
  • Уплата и исплата
  • Корисничка поддршка
  • Бонус и промоции
3.5

Резиме

Класично онлајн казино кое се уште е во фаза на развивање и со голем потенцијал да се издигне помеѓу најдобрите.

На интернет има голем број на казина, но за жал не се сите веродостојни и вредни за да се отвори сметка таму. Ние во листата на рецензии ви додаваме уште еден опис за одлично казино, насловено како Meridianbet казино.

Вебсајт

Вебсајтот искрено на казиното на Meridianbet не е ништо посебно, а искрено според нашиот вкус не заслужува висока оценка. Изгледот им е чиста класика, а и нема многу опции за избор. Во горниот дел се категориите, додека во футерот, односно долниот дел од сајтот се поставени имињата на сите слот игри кои се достапни тука. Во почетниот дел ги имате промоциите и тоа е тоа.

Meridianbet казино
Meridianbet казино – вебсајт

Лиценца

Лиценцата е многу важен дел од секое онлајн казино. Нашите совети се секогаш да ги избегнувате казината кои немаат лицената. Казиното на Meridianbet е лиценцирано во Малта со број MGA/B2C/134/2007.

Избор на игри

Штом ќе го отворите сајтот во горниот дел имате категории за избор на игри. Има многу казино игри и се поделени во популарни игри, нови игри, слот апарати, казино во живо, видео покер, џек пот игри, игри на маса и други игри.

Во рамките на популарните игри можете да пронјадете што е најатрактивно на нивниот сајт, додека џек пот категоријата се сите игри кои нудат вртоглави цифри на џек пот.

Слот игрите веруваме дека на сите ви се познати, додека казиното во живо е нешто посебно и дава едно поинакво чувство.

Во категоријата на игри на маса имате достапни неколку варијации на блек-џек, покер итн.

Meridianbet казино
Meridianbet казино – избор на игри

Софтвер

Искрено има доволно игри за да ги задоволи потребите на играчите, но далеку се од другите онлајн казина кои нудат вртоглав број на игри. Тоа е поради софтвер компаниите кои се присутни на овој сајт. Моментално, достапни игри на Meridianbet казино имате од софтверските провајдери на Microgaming и Habanero.

Уплата на средства во Meridianbet казино

Уплатата е битен елемент во секое онлајн казина. Доколку отворите сметка вашите пари ќе може да ги депонирате преку Bank Wire Transfer, Maestro, MasterCard, Visa, Nordea, Diners Club International, Skrill, Mobile Deposit, Neteller, Meridian Betshop, E-banking, iPay.

Уплатата најчесто се процесира без никакви провизии и најчесто парите кои сте ги уплатиле ви се достапни на сајтот веднаш.

Исплата на средства во Meridianbet казино

Зашто би се регистрирале и зашто би играле доколку не можеме да си ги подигнеме средствата. Да, има и такви казина, но за наша среќа казиното на Meridianbet не е такво, па доколку остварите добивка, одговорно тврдиме дека ќе си ја повлечете. Обично исплатата се прави на ист начин како и уплатата како што е правило скоро во секое казино, а времетрањето на процесирањето зависи од методот на исплата. Тоа се движи од 1 час, па најмногу до 5 работни дена. Лимитот за исплата е 15.000 евра неделно.

Бонус и промоции во Meridianbet казино

Слободно може да кажеме дека во овој дел Meridianbet казино може да се пофали. За новите корисници нудат за почеток 20 бесплатни спинови со минимална уплата од 10 евра. Исто така, за сите нови корисници кои ќе направат депозит нудат и казино бонус во вредност од неверојатни 300%.  Како и да е, доколку сте нов корисник, веруваме дека ќе бидете задоволни од почетната понуда.

*Бонус понудата е точна за време на пишување на овој текст

Корисничка поддршка

За жал казиното на Meridianbet нема 24/7 корисничка поддршка во живо. Доколку се соочите со проблем, вие ќе мора да ги контактирате преку контакт формата која е достапна на нивниот сајт, а во најскоро време да очекувате одговор и решение за вашиот проблем.

Мобилна верзија на Meridianbet казино

Ако ова казино не може да се пофали со кој знае каков веб сајт, тоа не важи и за мобилната верзија. Тие имаат одлична мобилна вебсајт верзија, а исто така имаат и апликации за смарт телефон. Слободно може да кажеме дека оваа верзија е далеку попрегледна за разлика од десктоп верзијата.

Meridianbet казино
Meridianbet казино – Мобилна верзија

Заклучок

Доколку сакате да излезете од лавиринтот на онлајн казина кои ви создаваат притисок со шиокиот спектар на игри, тогаш Meridianbet казино е вистински избор за вас.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Meridianbet oбложувалница на Kladenje.mk