• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Корисничка поддршка
 • Сигурност
 • Дизајн
4.3

Резиме

 • Огромни бонус понуди
 • Широк спектар на игри
 • Високи џек пот добивки
Sending
User Review
1 (1 vote)

King Billy казино е член на фамилијата Direx N.V и започна со работа во Април 2017 година. Од тогаш прераснува во еден бренд за онлајн казино кое се одликува со многу задоволни корисници.

Општо

Ова онлајн казино располага со многу видови на слот игри, игри на маса, казино во живо, односно располага со сите ресурси кои се потребни за едно онлајн казино да го добие епитетот одлично. Како што и погоре кажавме, ова казино е прилично ново на пазараот, но досега се покажало како одлично, а посебно одлично е кога станува збор за казино бонус и промоции.

King Billy рецензија

Избор на игри во King Billy казино

King Billy казиното има широк спектар на игри. Тука најпрво може да ги најдете слот апаратите кои ги има околу 4000, а љубителите на игри на маса можат да уживаат во повеќе варијации од Блек Џек, рулет, покер, бакарат и слично.

Посебна категорија имаат игрите кои имаат активен прогресивен џекпот. Тоа значи дека вие можете да бидете еден од потенцијалните добитници на вртоглава сума на пари која достигнува вредност дури и до повеќе одо 1.000.000 евра.

Сите што сакаат казино во живо, имаат можност својот облог да го стават на рулет, блек џек, холдем покер итн. и тоа 24/7 секој ден од неделата.

King Billy рецензија

Софтвер

Со самото претставување на софтверот вие ќе добиете слика за тоа колку ова казино е богато со игри. Постојат многу провајдери, а искрено ние сме зачудени од бројот со кој располага ова казино.

Во казиното на King Billy може да најдете игри од следните софтверски провајдери:

 • Betsoft
 • Bgaming
 • Blueprint
 • Booming Games
 • Booongo
 • Endorphina
 • Evolution Gaming
 • Ezugi
 • Felix Gaming
 • GameArt
 • Habanero
 • ISoftBet
 • Microgaming
 • NetEnt
 • NoLimit
 • Play ‘N Go
 • Playtech
 • Playson
 • Pragmatic Play
 • Quickfire
 • Quickspin
 • Spinomenal
 • Thunderkick
 • Vivo Gaming
 • Wazdan
 • Yggdrasil

Уплата на средства во King Billy казино

Во другите казина, праксата „вели“ дека вашите пари можат да стигнат до казиното на само неколку начини, а во King Billy имате можност да уплатите преку најразлични начини и тоа без провизија. Покрај тоа што немате провизија вашиот депозит се процесира веднаш и парите ви се достапни за игра.

Средствата во King Billy казино можат да стигнат преку:

 • Alpha-Click
 • AstroPay
 • CashtoCode
 • Ecopayz
 • iDebit
 • Instadebit
 • Interac
 • MasterCard
 • Neosurf
 • Neteller
 • Paysafecard
 • QIWI
 • Skrill
 • UpayCard
 • VISA
 • WebMoney
 • Yandex Money
 • Zimpler
 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Tether

Исплата на средства во King Billy казино

Во овој текст, стигнавме и до најважната работа за едно онлајн казино, а тоа е исплатата. Зошто би правеле депозит и зошто би играле ако парите не можете да си ги подигнете. Овде освен тоа што има лимит за подигнување, нема други посебни ограничувања и најважно повлекувањето е без провизија.

Лимитот за повлекување е:

 • EUR 16.000 месечно
 • EUR 8.000 неделно
 • EUR 4.000 по трансакција

Корисничка поддршка

Доколку корисничката поддршка не е на највисоко ниво, тогаш за тоа казино колку и да е добро не се дава голема оценка. Овде немаме таков случај, бидејќи овој оддел е навистина професионален и брз, па доколку се соочите со одреден проблем, тој ќе биде веднаш отстранет. Ова казино располага со Live Chat кој е достапен на нивниот веб сајт.

Бонус и промоции во King Billy казино

Бонусот е главното оружје на секое онлајн казино, а особено високи се понудите на новите онлајн казино. Така е и случајот со King Billy.

За почеток вие имате можност за добредојде бонус и тоа на првите четири депозити:

 • King Billy “Big 4” Добредојде понуда на прв депозит: 100% бонус до €200 + 200 бесплатни вртења
 • King Billy “Big 4” Добредојде понуда на втор депозит: 50% бонус до €200
 • King Billy “Big 4” Добредојде понуда на трет депозит: 25% бонус до €300
 • King Billy “Big 4” Добредојде понуда на четврт депозит: 25% бонус до €300

Бесплатните спинови може да ги користите на слот игрите Starburst и Fruit Zen

Освен добредојде понудата, овде имате понудата наречена „Слот на месецот“. Кога станвуа збор за тоа, може да објаснеме дека секој месец се избира еден слот, а на него шансите за добивка ви се значително поголеми, односно се нудат бесплатни спинови.

Заклучок за King Billy казино

Дефинитивно King Billy е казино кое ќе ги задоволи потребите на секој играч. Широкиот спектар на игри, сигурно ќе го задрже вашето внимание подолго од планиранато на ова казино. Исто така добредојде понудата нема да ви дозволи да го одминете и занемарите King Billy казино. Дефинитивно го препорачуваме!