• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Мобилна верзија
 • Корисничка поддршка
 • Сигурност
 • Дизајн
3.5

Резиме

Доколку сте во потрага по ново и модерно казино кое располага со голем број на игри, широк спектар на промоции како за нови така и за постоечки играчи, тогаш ова казино е вистинско место за вас. Комбинацијата од добар звук, графика и мобилна поддршка го прават ова казино да стане дел од вашето секојдневие.

Sending
User Review
1 (1 vote)

Доколку ви се допаѓа идејата за играње на казино игри од удобноста на вашиот дом, тогаш онлајн казиното Bonanzagame е вистинското место за вас. Играте како да сте во вистинско казино додека седете на вашата удобна фотеља.

Сето тоа за да го постигнете потребен ви е компјутер, таблет или телефон и интернет врска. Bonanzagame е едно од новите казина кои своите квалитети ги насочува кон потребите на модерните играчи. Доколку одлучите да играте во ова казино ви следува атрактивен бонус за добредеојде.

Bonanzagame казино е во сопственост на Limesco Limited, компанија со седиште во кипарскиот град Никозија. Веб-страницата работи под лиценца издадена од владата на Холандски Антили во Курасао. Веб-страницата е достапна на два јазика: англиски и руски.

Избор на игри

Bonanzagame има игри произведени од најголемите производители на софтвер за онлајн казина, односно од NetEnt, Microgaming и Igrosoft. Игрите се поделени во категории според слотови, видео покер и игри на маса.

Исто така постои и дел за Топ Игри, Најнови игри, Препорачани и Игра на месецот. Еден од најпопуларните слотови е Изгубениот Вегас, имагинативен слот кој го гледа апокалиптично општество каде што зомбите и луѓето се претставени во поинаква верзија. Ако џекпотот е вашата главна цел, тогаш Bonanzagame е вистинското место за вас. Скоро секој слот располага со огромен прогресивен џекпот.

bonanzagame избор на игри

Софтвер

Листата на софтверски провајдери на сајтот ги вклучува како што погоре напишавме NetEnt, Microgaming, Nyx, Playson и Pragmatic Play. Овие се едни од најпознатите софтвери и слободно може да кажеме дека нивните игри нудат неверојатна забава, возбуда и се разбира огромни добивки.

Бонус и промоции во Bonanzagame казино

Кога станува збор за бонусите и прмоциите, може да кажеме дека ова казино е доста богато во тој поглед. Постојат бројни прмоции кои можат да ви го зголемат салдото од самиот почеток. Почнувајќи од вашиот прв депозит, казиното на Bonanzagame ќе ви додели бонус од 150% во висина до 150 евра на вашата прва уплата. Освен тоа ќе си добиете и 50 бесплатни вртења за вашиот омилен слот.

Кога станува збор за втората уплата, сепак нема да бидете оставени така. Во тој случај активната понуда нуди 100% бонус до 200 евра. Со вашиот трет депозит, повторно ќе си добиете 100% бонус до 300 евра и вашите 50 бесплатни вртења.

Оваа е само почетната понуда која ја нуди казиното на Bonanzagame, а со тек на време вие ќе добивате и поголеми бонуси за вашата лојалност и слично.

bonanzagame

Уплата на средства

Bonanzagame казино нуди можност за уплата на средства со Visa, MasterCard, Skrill, Neteller,Qiwi. Генерално процесирањето е веднаш, а провизијата за уплата е минимална или воопшто ја нема.

 • Дебитна картичка-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 евра
 • Кредитна картичка-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 евра
 • Neteller-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 евра
 • Skrill-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 евра
 • Qiwi-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти

Исплата на средства

Средствата може да се повлечат на ист начин со максимален лимит за повлекување од 1.000 долари дневно. Повлекувањата до 1000 долари ќе се реализираат за максимално 12 часа додека се обработат, а тоа време се зголемува на  24 часа за време на викендот. За повлекување на сума поголема од 1.000 долари, ќе бидат потребни документи за идентификација.

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одредени технички проблеми при користење на сајтот на Bonanzagame казино, на располагање ви стои љубезната 24 часовна корисничка поддршка во форма на разговор во живо (Live Chat). Не се двоумете да ги контактирате, а ти со радост ќе ви помогнат во решавање на вашиот проблем.

Заклучок

Bonanzagame казиното е лиценцирано казино кое располага со 24 часовна корисничка поддршка. Квалитетот на звукот, добрата графика, високите бонуси и брзиот и ефикасен метод на уплата и исплата го прават ова казино да биде едно од најмодерните казина. Мобилната поддршка е таа која што ви пружа флексибилност, односно пристапувате било од каде и да сте.