• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Мобилна верзија
 • Корисничка поддрка
4.3

Резиме

Betway казино: Одличен избор на преку 400 слот игри, добри бонуси и промоции како за нови така и за лојални корисници, одлична корисничка поддршка, сето ова го прави Betway казиното прв избор за голем број играчи. Вреди да се проба!

Sending
User Review
2 (2 votes)

Betway казино е основано кон крајот на 2006 година и оттогаш успешно работи во индустријата на онлајн казина и обложување.

Брендот е управуван од Betway Limited, која е компанија регистрирана во Малта. Има лиценца од Малта и моментално е регулирана од страна на Gambling Commission in the U.K., и од Malta Gaming Authority.

Избор на игри во Betway казино

Слот игри

Ниту едно казино не е комплетно без добар избор на висококвалитетни слотови. Овде Betway казино навистина се истакнува. Betway казино им нуди на корисниците повеќе од 400 слот игри. Секој виртуелен слот е уникатен, но сепак сите имаат нешто заедничко – врвна графика и реалистични звуци. Можете да најдете слот игри како Tarzan, Gold Factory, Thunderstruck, Immortal Romance, Jurassic World, Game of Thrones и др.

betway казино избор на слот игри

Блекџек

Како една од безвременските класични казино игри, Блек Џек дава шанса и на почетниците и искусните играчи да ја тестираат својата стратегија и среќа. Играта е исто така позната под името “21” или “Pontoon”, а целта е добро позната, бидејќи играта не се разликува од стандардната игра на Блек Џек.

Фановите на Блек Џек можат да избираат помеѓу неколку варијанти на оваа традиционална игра на среќа, вклучувајќи Multi-hand, Atlantic City, Vegas Downtown, High Streak и Spanish blackjack.

Рулет

Рулет е познат како една од најпознатите игри што се играат казино. Betway казино гарантира навистина одлично искуство во казиното и ги привлекува играчите со одличната графика и амбиентални звуци кои ќе ја направат играта буквално уникатна. Оваа игра на среќа, исто така, привлекува играчи од сите возрасти со едноставни правила и високи исплати, така што сите кои играат може да се обидат да го победат тркалото.

Betway казино треба да се заблагодари на Microgaming за извонредните, јасни визуелни елементи, кориснички интерфејс и без проблеми во играта. Опциите се бројни, но најзабележливи наслови се Multi-wheel, French, American, European, Multi-player и Premier roulette.

betway казино рулет

Бакарат

Baccarat е исто така класична игра, позната уште од 14 век. Нејзината безвременска популарност се базира на големиот потенцијал за заработка обезбеден за играчите. Со избирање на играта Baccarat понудена од Betway казино, играчите можат да си ја пробаат сречата и да уживаат во оваа игра благодарение на прекрасната графика и одличниот дизајн.

Оние кои се заинтересирани да ја играат играта, треба да одат во делот “Игри на маса” на Betway казино, каде што ќе можат да изберат од трите варијанти на бакарат, имено Classic, High Limit и Gold Series baccarat.

Видео покер

Немојте да бидете измамени од името на оваа игра, бидејќи современата верзија на класичното казино главно наликува повеќе на виртуелен слот отколку игра со карти. За разлика од слотовите, сепак, каде играчите всушност се потпираат на нивната среќа, видео покерот бара вештина и искуство. Фановите на оваа игра можат да избираат од околу дваесет различни варијанти, но повеќето луѓе претпочитаат Jacks or Better, Deuces Wild, Aces&Faces и Joker Poker.

Казино во живо

Betway казино содржи дел за казино во живо со пренос на игри во реално време. Интересно, казиното во живо е исто така од софтверскиот гигант Microgaming. Секоја игра која е понудена во казиното во живо на Betway се емитува директно од студијата на Microgaming.
Крупиеата се вистински експерти и дефинитивно знаат како да добијат предност. Што се однесува до понудените игри, можете да одберете помеѓу три типа на рулет, три варијации на baccarat, blackjack и Casino Hold ’em.

Џекпоти

Играчите добиваат шанса да освојат висока сума на пари, бидејќи многу од слот игрите имаат високи џекпоти, како Mega Moolah, Major Millions 5 Reels, Treasure Nile.

Betway бонус и промоции

За корисниците од Македонија, Betway не нуди бонус за прва уплата, но има други промоции кои можете да ги користите и кои се менуваат дневно, неделно или месечно.

Betway плус

Betway Плус е програма за лојалност на Betway. Со користење на казиното, покерот, бингото или спортската обложувалница, вие собирате поени и токени. Собраните поени можете да ги користите како бонуси или бесплатни облози или игри во казиното.

Моментални промоции

Betway Live Raffle- секоја прва среда од месецот, со уплата од 10 фунти и поставување 50 фунти на игра во казиното или казиното во живо, можете да станете добитник на парична награда.

Уплата и исплата

Betway нуди неколку методи за уплата, каде минималниот износ на уплата е 10GBP/USD/AUD/EUR/CAD, а времето на процесирање е во рок од 2-3 минути.

Методи за уплата на Betway се:

 • Картички (Visa, Maestro, MasterCard),
 • Skrill,
 • Neteller,
 • Entropay VISA,
 • Ecopayz,
 • Skril 1-Tap

За исплата можат да се користат истите методи, со исклучок на Maestro картичка и времето на процесирање најчесто е од 5-7 дена.

Мобилна верзија

Казиното на Betway може да користи преку разни уреди. Секако, ако сте дома, претпочитате да ги играте игрите директно од вашиот десктоп компјутер. Платформата на казиното ги поддржува сите широко распространети оперативни системи, па затоа не е важно дали имате инсталирано Windows, Mac или Linux. Исто така, не е важен ни пребарувачот кој го користите, односно, казиното на Betway може да се вчита преку Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera. Платформата функционира беспрекорно дури и со постарите верзии на Windows како Vista и XP, но имајте на ум дека треба да го инсталирате Adobe Flash Player и Java Script за да започнете.

Повеќето играчи сакаат да бидат во можност да играат додека се во движење. Добрата вест е дека платформата на Betway казино е компатибилна со широк спектар на преносни уреди. Ако не сакате да инсталирате апликации на вашиот уред, секогаш можете да го вчитате казиното директно од пребарувачот на вашиот телефон или таблет. Единствениот услов е да имате стабилна интернет конекција.

Секако, Betway нуди и апликации кои може да се преземат и компатибилни со најпопуларните преносливи уреди како што се iPhone, iPads, Android и Windows-базирани паметни телефони и таблети. Апликациите што може да се превземаат работат беспрекорно и се имаат многу стилски и пријатен дизајн. Што е уште поважно, интерфејсот повторно е многу лесен за користење и играчите нема да се борат долго пред да успеат да ја најдат својата омилена игра во широкото портфолио.

Корисничка поддршка

Тимот за поддршка на корисници е буквално достапен 24 часа. Играчите на кои им е потребна каква било помош можат да изберат од неколку различни начини да го контактираат тимот за поддршка на корисниците на Betway казино. Прво, постои телефонска линија која е бесплатна за клиенти кои се јавуваат од Велика Британија, Холандија, Франција, Канада и голем број други земји.

Друг начин да се стигне до претставниците за поддршка во Betway казино е преку емаил. Сепак, несомнено најсоодветниот и најефикасен начин е преку чет во живо, услуга која е достапна на веб-страницата. Она што дополнително додава на практичноста е фактот дека услугата за поддршка на корисниците преку емаил е понудена на неколку различни јазици. Некои од јазиците се:

 • Англиски,
 • Чешки,
 • Германски,
 • Шпански,
 • Француски,
 • Италијански,
 • Полски,
 • Португалски,
 • Руски,
 • Дански и др.
Емаил:[email protected]
Телефонски број (24/7)+44-808-238-9841

Заклучок за Betway казино

Одличен избор на преку 400 слот игри, добри бонуси и промоции како за нови така и за лојални корисници, одлична корисничка поддршка, сето ова го прави Betway казиното прв избор за голем број играчи. Вреди да се проба!

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Betway oбложувалница на Kladenje.mk