• Бонуси и промоции
  • Софтвер и веб сајт
  • Игри
  • Исплата/уплата
  • Мобилна верзија
4.4

Резиме

William Hill казино е познато и докажано онлајн казино. Компанијата нуди бројни производи, но за ова казино безбедноста и заштитата на корисниците е приоритет. Во оваа рецензија казиното ќе биде детално и објективно разгледано. Во следните 10 клучни поднаслови може да ги добиете сите потребни информации во врска со William Hill казиното.

Sending
User Review
1 (1 vote)

Детален преглед за изборот на игри во William Hill казино

Кај сите онлајн казина многу важен фактор е со колкав избор на игри располага тоа казино. Тука не се вклучени само бројот на игри, туку и тоа со колку различни типови на игри нуди казиното. А исто доста важно е колкави се џекпотите, како и квалитетот и квантитетот на достапни игри. Ова е една од предностите на William Hill казино.

Колку игри се достапни?

William Hill казино вкупно нуди повеќе од 700 игри, располага со голем број на игри со карти, видео покер, игри на маса како и голем број игри на слот машини. Под насловот слот игри може да се најдат дури 548 игри. Исто така има и игри базирани врз познати серии и филмови како на пример филмот furious 4. Како добра карактеристика може да се каже дека овие игри располагаат со големи џекпотови. Исто така на играчите му нуди и врвен квалитет на овие игри. Подолу на сликата може да ги видите најпопуларните игри кои ги нуди William Hill казино.

William Hill казино

Игри за мобилни уреди

Ова казино на корисниците им нуди доста квалитетни и добро изработени игри во кои може да уживаат на мобилните уреди. Нуди доста игри од типот онлајн казина, тие се достапни и лесно се спушатат и инсталираат на смарт телефоните и таблетите.

Ограничувања на влогот

Ограничувањата на максимален и минимален влог зависат од типот на игра. William Hill казиното располага со разновидни игри и влогот варира во зависност од играта. Така на пример на рулет игрите минимален влог е 10 евра, додека кај слот машините се прифаќаат влогови и од 1 евро. Максимален влог на игрите се движи од 1.000 до 3.000 евра.

Исплата на добивките

William Hill казиното нуди два начини на исплата, тука се достапни и операторите кои може да ви помогнат при исплата, како и при избор на начинот на исплата. Најновиот извештај на исплати во претходниот месец е многу добар. Ова казино на глобално ниво во сите игри има висок процент на исплати и тоа 96.05% успешни исплати.

Веб сајт и софтвер на William Hill казино

William Hill казино

Веб страницата на казиното е многу јасна, чиста и нуди добра навигација на корисникот. Постојат кратки линкови до омилените игри, лесно се менаџира со влогот. Софтверот го обезбедува Playtech кои се една од водечките компании во производство на ваков тип на софтвер. Игрите се добро оптимизирани и се вклучуваат многу брзо, исто така тие и многу лесно се симнуваат, со само неколку кликови на означените линкови. Достапни за симнување се само игрите кои се обезбедени од Playtech, останатите може да ги играте само онлајн на веб сајтот.

Интересни факти за компанијата

William Hill компанијата е формирана во 1934 година, и од тогаш до ден денес тие ја градат нивната репутација како доверлив и препознатлив бренд. Компанијата на лондонската берза се експлоатира од 2002 година, најраспространета е во Велика Британија каде има 2.350 казина. William Hill онлајн казиното е со седиште во Гибралтар, и со него управува WHG Limited. Покрај онлајн казиното William Hill нуди и спортско обложување, бинго и онлајн покер. Компанијата исто така спонзорира и спортски клубови, спонзор е на шкотски фудбалски клуб, и еден шкотски куп го носи незиното име т.е William Hill Scottish Cup.

Корисничка поддршка на William Hill казино

Поддршката на корисниците ова казино им ја нуди на неколку начини и во неколку форми. Постои страница со најчесто поставувани прашања и одговори за истите. Исто така постои и онлајн центар за помош каде има изобилство од информации, кои може да ги пребарувате по клучни зборови. Нудат и 24/7 корисничка поддршка каде може директно да разговарате преку бесплатен телефонски повик или во живо со оператор.

Клучни детали за безбедност, лиценцирање и одговорно коцкање

Како реномирана и докажана компанија William Hill безбедноста и заштитата ја има подигнато на многу високо ниво. Компанијата располага со интернационална важечка лиценца, која ја гарантира заштитата на корисниците и е во согласност со законските регулативи. Оваа компанија користи генератор за случајни броеви (RNG). Генераторот на случајни броеви е строго контролиран од интернационални организации кои гарантираат заштита на корисниците. Исто така безбедноста на сајтот и сите информации се заштитени со SSL технологија, која овозможува беспрекорна заштита и енкрипција на податоците. На сајтот на William Hill казиното постојат и бројни врски до непрофитабилни организации кои помагаат да се спречи неконтролирано коцкање, што значи дека ова казино се грижи и за корисниците одговорно да се коцкаат. Одговорното коцкање е спроведено на неколку начини, почнувајќи од заштитата на малолетни корисници, поставување на дневни лимити на депозит како и само-исклучување на одреден период.

william

William Hill бонуси и бонус поени

Ова казино има освоено бројни награди кои се доделуваат на годиншно ниво, во зависност од тоа какви промоции и бонуси нуди. Во 2014 ова казино ги има освоено 3 од можни 3 награди кои се доделуваат на интернационално ниво. William Hill има освоено 5 бонус поени, делот каде што заостанува е делот со бонус, каде нема често високи бонуси.

Заклучок за William Hill казино

Јасно може да заклучиме дека разновидноста и големината на листата со игри која ја нуди ова казино е главен белег. Но сепак функционира беспрекорно и во другите области. Софтверот е одлично изработен, и нудат за сечиј вкус по нешто. Мобилните апликации се компатибилни со широк опсег на уреди. Тука мора да се напомене и безбедноста и заштитата која е спроведена. Но и менаџирањето со банкарскиот дел, и депозитите се одвива флуидно и без застој. Во глобала кажано кога ќе се земат во обзир сите карактеристики на ова казино, ние добиваме одлично казино кое нема да ги разочара корисниците и им гарантира супер искуство. Негативни страни на ова казино е тешко да се најдат, но објективно гледано ова казино заостанува малку во понудата на бонуси и промоции. Генерално без двоумење би го препорачале ова казино.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за William Hill oбложувалница на Kladenje.mk