• Вебсајт
  • Софтвер
  • Избор на игри
  • Уплата и исплата
  • Корисничка поддршка
  • Бонус понуда
4.1

Резиме

1xSlots дефинитивно ќе стане ваше омилено место доколку сте љубител на казино игрите во живо. Одличниот сајт во комбинација со големиот избор на игри и одличните бонуси ќе ви го задржат вниманието.

Доколку сте љубител на казино игрите, а притоа истите сакате да ги играте од дома во лежарна позиција, тогаш дефинитивно, 1xSlots е вистинскиот избор за вас.

Вебсајт

Само што ќе накуцате 1xSlot ќе ве пречека еден лендинг пејџ во црно-златна комбинација која веднаш ќе ве привлечe и ќе ви го задржи вниманието. Сајтот е направен во ултра модерен дизајн, а исто така може да се пофали и со фантастична прегледност. Освен тоа, достапен е на 49 различни јазици, па веруваме дека нема да имате проблем од кај и да пристапувате.

1xSlots главна страница

Лиценца на 1xSlots

Многу е важно вие да направите избор на лиценцирано казино. Со тоа ќе бидете сигурни за вашите подотаци, но и за вашата евентуална добивка. Токму казиното на 1xSlots има лиценца во Курасао која е заведена под број 8048/JAZ2016-083.

Избор на игри во 1xSlots казино

Сајтот е поделен на четири категории и тоа лоби категорија, слот игри, казино во живо и игри.

Во категоријата слот игри можете да најдете безброј слотови, односно најпопуларните слот игри на пазарот од најразлични софтвери.

Казиното во живо е исто така составено од исклучително добри провајдери, па доколку одлучите да изиграте таму ќе добиете чувство како да сте во некое луксузно казино.

Во категоријата игри имате голем избор. Почнуваќи од тркало на среќа, покер и многу други.

1xSlots избор на игри

Софтвер

Верувале или не, ова казино располага со слот игри од нешто повеќе од 100 софтверски провајдери. Тука се најпознатите, Netent, EGT, Betsoft, Playson и многу други. Тоа значи дека огромна бројка на слот игри ви е достапна на овој сајт.

Уплата на средства во 1xSlots казино

Уплатата на средства во ова онлајн казино е возможна на 110 различни начини. Прифатени се сите банкарски картички како Visa, Master, потоа сервисите за интернет плаќање Skrill и Ecopayz и многу други. Уплатата генерално се процесира веднаш, а провизија не се наплаќа.

Исплата на средства во 1xSlots казино

Исплтата е еден од најважните елементи во секое онлајн казино. Зошто би играле ако исплатата не е овозможена и ако не можеме да си ја подигнеме добивката. Обично уплатата се врши на начин како што и уплатата, а процесирањето е од 1 час до максимални 3 дена. Тоа значи дека по најмногу 3 дена вашите пари ќе бидат достапни на вашата сметка.

Бонус и промоции во 1xSlots

Бонус понудата на 1xSlots не им е воопшто за потценување. Тие располагаат со бонус за добредојде до 1500 евра и 150 бесплатни вртења. Бонусот е наменет само за нови корисници и при првиот депозит. Најмалиот квалификуван депозит за бонус понудата е 10 евра и бара 35 пати вртење на бонус сумата.

Корисничка поддршка

И погоре кажавме дека сајтот им е беспрекорен, но не е воопшто чудно да треба да се соочите со корисничка поддршка. Нив може да ги добиете 24 часа секој ден од неделата преку Live Chat платформата која е достапна на самиот сајт. Искрено, тие не се многу љубезни, а навидум не изгледаат и многу стручни. Сепак во поголем дел од ситуациите знаат да бидат од корист.

Мобилна верзија на 1xSlots казино

Со оглед на тоа што живееме динамично и сме нон-стоп во движење добро би било да има казиното и мобилна верзија. Освен што располагаат со одличен мобилен сајт, тие исто така имаат и апликациja кои е достапнa во моментов само за Android платформата.

1xSlots мобилна верзија

Мобилна апликација на 1xSlots

Оние кои се заинтересирани да играат на 1xSlot преку своите паметни телефони ќе утврдат дека апликацијата на ова казино која е наменетa за Android и iOS ќе ги исоплни компллетно нивните очекувања. Предноста е е во тоа што имате брзина, прегледност и тоа со истите карактеристики како и декстоп верзијата.

Содржи пакет игри, навигациски квалитети и можност за уплата и исплати.

Исто така е многу лесна за инсталација и нема да ви одземе повеќе од една минутка.

Заклучок

Заклучокот е едноставен. Барате исклучително само онлајн казино со многу игри, многу опции, многу бонуси. 1xSlots e вистинскиот избор за вас.