• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Мобилна верзија
 • Корисничка поддршка
 • Сигурност
 • Дизајн
4.1

Резиме

Marathonbet казино се одликува со голема сигурност, добар дизајн и долгогодишна традиција. Како недостаток се смета тоа што нема ниту една активна промоција или било каков бонус. Корисничката поддршка ви стои 24 часа 7 дена неделно на располагање. Доколку се одлучите да ги играте само најдобрите казино игри тогаш Marathonbet казино е вистинскиот избор кој треба да го направите.

Sending
User Review
1 (1 vote)

Marathonbet казино припаѓа на групата Marathonbet Gambling. Marathonbet е водено од компанијата Panbet Curacao N.V со седиште во Курасао и неговите почетоци датираат уште од 1997 год. Како управител е назначен Маратон Алдерни Лимитинг и работи со лиценци добиени од комисија за контрола на обложување на Велика Британија.

Постарите обложувачи ќе се сетат кога „Marathonbet“ се викаше „Snickersbet“. Marathonbet има долгогодишна традиција, а тоа значи дека нивното присуство е забележано уште пред 2 децении. Неодамна Marathonbet ја прошири својата понуда со онлајн-казино.

Избор на игри во Marathonbet казино

Казиното не располага со широка понуда на игри, иако слотовите се произведени од Microgaming компанијата која во тоа време направила стотици слотови.

Ова казино располага само со 25 слот игри, но како и да е тука се неколку познатите слот игри како Hot as Hades и класичната Immortal Romance.

Kога станува збор за казино игрите во листата на понуди може да се најдат две варијации на блекџек, рулет, baccarat и три верзии на видео-покер.Тоа се седум казино игри или вкупно 32 игри на ова казино.
Кога прашавме зошто ова казино има само толку малку игри, добивме одговор дека тука се наоѓаат само најпопуларните игри на среќа.

Во ова казино нема достапни Live Casino Games .

Marathonbet казино

Слики од Marathonbet казино

Некои казина користат лавиринт шема, но во ова казино тоа не е забележано. Со самото листање на игрите може да одберите игра без некоја посебна потешкотија. Сите други функции како што се банкарската секција и корисничката поддршка се лесно достапни.

Трансфер од казино страната во страната за спортско обложување може да направите многу лесно и во секое време.

Marathonbet казино
Marathonbet казино
Marathonbet казино

Софтвер

Листата на софтверски провајдери на сајтот ги вклучува Microgaming, NextGen Gaming, Genesis Gaming и Leander Games.

Мобилната верзија е достапна за спортското обложување, но не и за казиното.

Бонус и промоции на Marathonbet казино

Marathonbet казино немаат никакви промоции. Ниту една не е наведена на нивна страна, па затоа ние побаравме информација од нивната поддршка за помош на корисници и како одговор го добивме следното:
“Жалам, но во моментов немаме никаква промоција”

Тоа значи дека веќе го имаме казиното кое не нуди ниту една единствена промоција. Добро би било кога казиното би можело да ви понуди барем бесплатни средства за да можете да започнете, но во овој случај ќе мора да ја искористите својата готовина.

Многу казино играчи не веруваат во бонус, но како и да е со самото зачленување вие станувате одговорни за својата готовина.

Ова казино не нуди ниту ВИП шема.

Ако имате интерес за спортско обложување тогаш ви следува бонус од 20 фунти за нови корисници.Треба да уплатите најмалку 10 фунти за да ја искрористите оваа фантастична понуда, а потоа да се обложите четири пати во вредност од вашиот депозит за да ја активирате оваа промоција. Според правилата за бонусот, треба да се обложувате на коефициент поголем од 1,80 и во случај на добивка се добива само чистата добивката, а не и самиот влог.

Уплата на средства

Marathonbet казино нуди можност за уплата на средства со Visa, MasterCard, Entropay, Skrill, Neteller, ecoPayz, Paysafecard и pay-by-phone преку Boku.

 • Дебитна картичка-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Кредитна картичка-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Neteller-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Skrill-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 5 фунти
 • EcoCard-време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 250 фунти
 • Entropay -време на процесирање: веднаш; минимален износ на уплата: 10 фунти

Исплата на средства

 • Дебитна картичка-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Кредитна картичка-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Neteller-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти
 • Skrill-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 250 фунти
 • Entropay-време на процесирање: 1-7 работни дена; минимален износ на уплата: 10 фунти

Корисничка поддршка

Што се однесува до корисничката поддршка одговорно тврдиме дека Marathonbet казино 24/7 ни стојат на располагање.
Контактот може да се оствари преку:

Емаил:[email protected]
Телефонски број0800 9757882
Facebookhttps://www.facebook.com/marathonbet/
Twitterhttps://twitter.com/marathonbet
Google+https://plus.google.com/+MarathonbetUK

Заклучок за Marathonbet казино

Иако сме навикнати на казина кои нудат многу видови бонуси,промоции и широка понуда на игри кога ќе зачлениме во нив знаеме да лутаме и да играме досадни игри. Во ова казино случајот е малку поразличен. Ако сакате да ги играте само најдобрите казино игри тогаш казиното на Marathonbet казино ви стои на располагање.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Marathonbet oбложувалница на Kladenje.mk