Нова верзија на Flaming Hot наречена Extreme

Слотот Flaming Hot има голема репутација помеѓу казино играчи како во онлајн казината така и во физичките.

Првата верзија, поточно класичната верзија Flaming Hot доаѓа уште од 2014 година и е призведена од софтверскиот провајдер EGT, или по ново Amusnet.

Веруваме дека сите барем еднаш сте изиграле на овој слот и сте свесни за возбудата која ја предизвикува кај играчите.

Неодамна во сите онлајн казина кои нудат игри од EGT или Amusnet се појави и новата верзија на Flaming Hot наречена – Flaming Hot Extreme.

Симболите и линиите се исти, но разликата во овој слот е што се вклчени бесплатни бонус вртења.

Тие се добиваат со добивањето на Scatter симболите. За два скетер симболи добивате бесплатно вртење каде што сте во игра да добиете уште 3.

Бесплатните спинови се активираат со најмалку 3 добиени скетери, па самото тоа покажува дека овде шансите за добивка се максимизираат. Овој слот е достапен во многу онлајн казина, а исто така го има и во казиното на Mozzart. Доколку се уште немате сметка, тоа може да го ТУКА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*