Easter Casino Quest

Велигденска еуфорија во Моzzart казино е новата промоција која ни ја претставија неодамна. Станува збор за промоција која е составена од четири турнири, а вие се што треба да направите е да ги играте вашите омилени игри во период од 3-ти до 22-ри април и да бидете во игра за 8000 евра.

Доколку се уште немате сметка во Mozzart, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете одличен бонус за добредојде.

Турнир 1

Првиот турнир ќе трае од 3-ти до 6-ти април, а наградниот фонд од 1000 евра ќе биде поделен на 30 играчи. Наградите ќе се делат по критериум на случаен избор, поточно ќе бидат поделени на играчи кои имаат најмногу среќа.

Листата на квалификувани слот игри е следна:

Rabbits Rabbits Rabbits ,Easter Gifts, Year Of The Rabbit, Book Of Easter, Piggy Bank, 40 Super Hot, 20 Super Hot, Burning Hot, Shining Crown, Blue Slot, Hell Hot, 40 Book of Ra™ deluxe, Hot Hot, Fruit Mystic, Fortune Deluxe, Buffalo Power: Hold and Win, Legend of Cleopatra, Megaways Diamond Wins: Hold & Win Sweet Bonanza™, Gates of Olympus, Mozzart Bonanza, The Dog House Megaways™.

Турнир 2

Втората рунда на овој турнир ќе биде од 10-ти до 13-ти април за што играчите ќе се натпреваруваат за награда од 1000 евра која исто така ќе биде поделена на 30 играчи. Наградниот фонд ќе биде распределен на играчите кои ќе добијат најмногу бесплатни вртења.

Листата на квалификувани слот игри е следна:

Rabbits Rabbits Rabbits, Easter Gifts, Year Of The Rabbit, Book Of Easter, Piggy Bank, 10 Burning Heart, Flaming Hot Extreme, Extra Stars, 20 Burning Hot, 20 Dazzling Hot, Lumber Jack, Hell Hot, 20 Lucky Lady’s Charm™deluxe, Sizzling Hot™ deluxe, Mystic Fortune, Deluxe Candy, Tower Muertos, Multiplier Megaways, Big Bass, Splash, Mozzart Bonanza, Bigger Bass, Bonanza Majestic King.

Турнир 3

Ова ќе биде последниот турни за ова издание и важи од 17-ти до 22-ри април. Критериумот е ист како и во првиот дел, па најсреќните 30 луѓе ќе го поделат наградниот фонд од 1000 евра.

Листата на квалификувани игри е следна:

Easter Gifts, Book Of Easter, Piggy Bank, Rabbits Rabbits Rabbits, Year Of The Rabbit, 40 Burning Hot, 40 Super Hot, Flaming Hot, Burning Hot, 2023 Hit Slot, Lord of the Ocean™, Wizards Want War! Candy Tower, Jokers Coins, Hold & Win, Rise of Egypt, Legend of Cleopatra, Megaways Diamond Wins: Hold & Win Greek Gods™, Mozzart Bonanza, Sugar Rush, Demi Gods 4.

Добивање награди!

Тоа ќе биде на 7-ми, 8-ми, 14-ти и 15-ти април

Како да добијате?

Едноставно само играјте. Секој спин од најмалку 0.20 евра е квалификуван за оваа промоција.

Квалификувани слот игри за оваа промоција се:

Chicken drop, Chicken Chase, Sweet Bonanza™, Gates of Olympus, Mozzart Bonanza, The Dog House, Megaways™, Sugar Rush, The Dog House™, Muertos Multiplier, Megaways Big, Bass Splash, John Hunter and the Book of Tut™, Release the Kraken 2, Buffalo King Megaways™ , Spin & Score, Megaways Gems Bonanza, Starlight Princess™, Shield of Sparta, Aztec Blaze, Greek Gods™, Fruit Party 2, The great chicken escape, Floating Dragon, Megaways Bomb, Bonanza 5 Lions, Megaways Book of Golden Sands.

Наградите за секој ден се во вредност од 450 евра поделени по следниот редослед: 40x€5, 40x€4, и 15×30 бесплатни вртења!

Добивање награди II дел

Добивање на награди ќе има и на 9-ти и 16-ти април.

Исто така не треба да правите ништо посебно, туку само да играте на една од квалификуваните слот игри со минимално вртење од 0.20 евра.

Листата на квалификувнаи игри за овој дел е следна:

Chicken drop, Chicken Chase, Sweet Bonanza™, Gates of Olympus, Mozzart Bonanza, The Dog House, Megaways™, Sugar Rush, The Dog House™, Muertos Multiplier, Megaways Big, Bass Splash, John Hunter and the Book of Tut™, Release the Kraken 2, Buffalo King Megaways™ , Spin & Score, Megaways Gems Bonanza, Starlight Princess™, Shield of Sparta, Aztec Blaze, Greek Gods™, Fruit Party 2, The great chicken escape, Floating Dragon, Megaways Bomb, Bonanza 5 Lions, Megaways Book of Golden Sands.

Ова е интересна промоција за сите љубители на казино слот игрите, па ве советуваме да не ја пропуштате!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*