Overall
8.5/10
8.5/10
 • Идеја - 8/10
  8/10
 • Графика - 9/10
  9/10
 • Аудио - 9/10
  9/10
 • Бонус опции - 8/10
  8/10
Sending
User Review
6/10 (1 vote)

Заклучок

Одлична графика, богата со звучни ефекти и акција!

Who spun it? е уникатна слот игра од BetSoft базиран на популарната игра Clue, каде што играчот ја презема улогата на детектив и се обидува да го реши убиството, добивајќи бонуси додека се приближува кон откривањето на убиецот.

Играј ја Who spun it? бесплатно во Demo верзија од Betsoft

Играј на цел екран – Fullscreen Mode

За излез од цен екран притисни “Esc”

Овој слот може да го играте на 1XBET Казино.

Објавена во 2013 година, со 5 тркала и 30 линии за добивка, играчите целосно се ангажирани во приказната. Во комбинација со уникатната функција за време, 5 слободни вртења и надпросечна исплата и добивате еден извонреден онлајн слот.

Идеја

Играта е базирана на детективска приказна каде што се бара да се реши мистериозното убиство на д-р Фармингтон. Има пет осомничени за убиството, вклучувајќи ги кокетката Госпоѓица Ели, ексцентричниот и арогантен д-р Ван Аустрен, богатиот бизнисмен г-дин Велингтон, Госпоѓица Елиза Џејн и Чарлс Ковингтон. Вашата работа како детектив е да ги следите индиции низ игра на повеќе нивоа за да ги откриете локациите, оружјето и убиецот.

Графика и аудио

Графиката наWho spun it? слотот е толку добра, што ќе ве натера да мислите дека сте во видео игра. Постои комбинација помеѓу 2D слики и 3D карактери што го прави овој онлајн слот навистина интересен и со добар изглед.

Се чини дека музиката е извадена од филмот на детективите и додава многу неизвесност. Секој пат кога ќе најдете нови докази за случајот, ќе има специфичен звучен ефект, допуштајќи да знаете дека сте изиграле добро. Исто така, ќе го слушнете човекот од левата страна како ви зборува секој пат кога ќе откриете некои нови докази. Копчињата се многу добро интегрирани во идејата и ќе видите луп над копчињата за вртење и автоматско вртење и секакви други работи кои детективите ги користат за решавање на случаите. Можете да изберете, како во ситуацијата на high-end видео игрите, помеѓу графика со висок, среден и низок квалитет, така што можете да бидете сигурни дека овој слот ќе работи добро на вашиот компјутер.

Who Spunit

Симболи

Сите симболи во Who spun it? се поврзани со темата и вклучуваат стапала на мртво тело, петте осомничени личности, отклучен сеф, ѕид со фотографии и лупа.

Симболот Wild e симболот кој ги заменува сите останати симболи со цел да им помогне на играчите и да ги зголемат шансите за создавање на добитна комбинација од симболи.

Бонус опции во Who spun it?

Собирање докази

Играта во голема мера се врти околу оваа активност и во основната игра ќе собирате мали златни ѕвезди – ова се докази и ќе се собираат како “Clue Spins” во долниот лев агол. Кога петминутниот тајмер ќе достигне нула, ќе бидете префрлени во тркалото на Колекцијата на докази, кој се состои од три нивоа:

 • Локација на убиството-со симболи, како што се кујна, канцеларија, бања, летниковец и трпезарија
 • Оружје -со симболи како пиштол, клуч одвртувач, отров и јамка
 • Виновник -со симболи како што се истурени чај, часовник, крпа за прашина, цигара и стетоскоп.

Со добивање на 3 или повеќе симболи во кое било од овие нивоа добивате дополнителни кредити. Исто така, за да преминете од едно ниво на друго, мора да соберете 5 исти симболи.

Втор бонус круг

Оваа игра има многу возбудлив бонус круг кој ќе се активира откако ќе ги завршите сите три нивоа и ќе го добиете симболот со доказ во централниот дел. Откако ќе влезете во вториот бонус круг, ќе мора да ги испрашуватет осомничените и со тоа да освоите многу бонус кредити.

Слободни вртења

Со добивање на пет исти симболи во исто време, добивате 10 слободни вртења. Можете да изберете еден од петте карактери и секој има разни карактеристики, како дополнителни wild симболи, дополнителни вртења и дополнителни мултипликатори.

Double up

Имате опција да ја дуплирате вашата добивка или да изгубите се, со избирање на петка или глава на паричката која ја фрла господин Велингтон.

Заклучок за Who spun it?

Who Spun It? е интерактивна, забавна и лесна игра. Интерфејсот е исто така лесен за користење со јасно обележани облози по линија, вредности на монети и активни добитни линии. Одлична графика, богата со звучни ефекти и акција е она што BetSoft Slots3 игрите ветуваат.