Најпопуларни казино игри во Mozzart

Онлајн казиното на Mozzart важи за едно од подобрите онлајн казина на интернет просторот. Тоа се должи благодарение на огромниот избор на казино игри, но и фантастичните бонуси кои ги нудат како за новите, така и за постоечките казино играчи.

Кога го отворивме сајтот на казиното на  Mozzart  забележавме дека три казино игри се мега популарни, па затоа решивме да ви ги претставиме накратко.

3-то место Shining Crown

Слотот насловен како Shining Crown e произведен од страна на EGT или по ново Аmusnet. Карактеристично за овој слот е тоа што има заменски симбол во вид на круна и ги заменува сите симболи освен скетерите. Исто така важно е да нагласиме дека доколку добиете 5 симболи 7-ка, поточно најмалку по еден симбол во секоја лента, тогаш го освојувате максимумот од оваа игра. Во секој случај вреди да се испроба.

2-ро место Mozzart Bonanza

Дефинитивно со овој избор не се согласуваме, но имаме и оправдување зошто Mozzart Bonanza е на второто место во популарни казино игри во Mozzart. Станува збор за слот кој е произведен од Pragmatic Play, но брендиран е со името на ова казино. Овој слот можеби е популарен, но не поради квалитетот кој го поседува, туку поради фактот што бесплатните спинови кои ги дели казиното на Mozzart се користат на овој слот, па играчите мора да го отворат и да го играат.

1-во место Aviator

Aviator ги промени границите во казино игрите и општо игрите на среќа. Станува збор за посебен вид на казино игра, па на производителот Spribe може да им честитаме. Целата приказна е што вие се обложувате на тоа кога ќе падне авионот. Уплаќате влог од минимални 0.10 центи и авионот започнува да лета, а вие го гледате моменталниот коефициент. Кога ќе сте спремни за да си ја земете добивката притискате кеш аут, но доколку го испуштите тој момент влогот го губите. Како и да е, забавата на Aviator е гарантирана.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*