10 коцкарски заповеди кои треба да ги почитува секој успешен играч!

совети за коцкање

Луѓето се коцкаат со векови, на овој или на оној начин, а онлајн коцкањето е релативно нова појава, односно постои околу 20 години. Од почетокот на првото онлајн казино во средината на 90-те години, кое имаше околу 20 игри во понудата, до денес, дојде до големи промени во оваа сфера.

Развојот на коцкањето доведе и создавање на 10 коцкарски заповеди, кои се задолжителен следбеник на секој успешен играч.

Интеренетот денес е достапен скоро на секој, а со самото тоа и пристапот на сајтовите кои пружат услуги за игра на среќа. Во овој текст накратко ќе ви ги претставиме 10-те коцкарски заповеди, односно совети кои не ви гарантираат успех преку ноќ, но можат позитивно да се одразат.

1. Информирајте се

Во денешниот свет на информации многу лесно е да се стекнете со одредено знаење. Препорачуваме да ги проучите игрите, правилата, стратегиите, бонусите, информирајте се за казиното и начините на плаќање. Пред да ги проучите овие работи, подобро не започнувајте.

2. Изберете сигурно онлајн казино

Знаеме ека постојат безброј казина на светото и секое е засебно. Кога ќе бидете спремни за да започнете со искуството наречено онлајн коцкање, ве советуваме да го изберете вистинското казино. Е сега прашање е како ќе знаете кое е вистинско. Ние сме тука да ви ги понудиме казината кои сме ги искусиле и за нив сме напишале реални мислења, односно рецензии. ТУКА може да го прочитате рецензиите за најголемите онлајн казина и спроед тоа да одлучите каде ќе ги вложувате вашите пари.

3. Опции за уплата и исплата кои ги нудат онлајн казината

Колку што е битна уплатата на средства во казиното, толку е битна и исплатата. Кога играте во онлајн казино за вистински пари, обидете се да изберете начин за плаќање кој вам ќе ви одговара најмногу. Внимавајте при уплатата и исплатата дали има провизии, а исто така внимавајте за колку време ќе биде процесирана исплатата. Неретко се наоѓаат казина кои нудат исплата за 4-5 месеци, а тоа веруваме дека нема да ви се допадне.

совети за коцкање

4. Играјте казино игри кои ви се познати или пробајте нови

Сите игри кои ги нуди вашето локално казино, можете да ги најдете и онлајн. Додека едните сакаат игри кои се засновани на среќа како слот апарати, други сакаат да имаат влијание врз исходот како што е покерот. Ако сте љубител на слот игри, вашите шанси да заработите пари онлајн се поголеми. Тоа се базира врз основа на тоа што се прави поголем обрт, бидејќи има повеќе играчи поврзани на тој сервер. Доколку се одлучите да испробате нова игра, најпрво запознајте се со правилата на таа игра, испробајте ја неколку пати со опцијата за забава (оваа опција ја има само во онлајн казината), па потоа играјте за вистински пари.

5. Играјте одговорно и никогаш немојте да се „вадите“

Одговорното коцкање го дефинараме како коцкање со пари за кои сте спремни да ги изгубите. Доколку ги изгубите тие пари, немојте да ги ризикувате средствата кои ви се планирани за нешто сосема друго, бидејќи таквата пракса во поголемиот број случаеви се покажува како неуспешна.

6. Паметно располагајте со средствата

10-те коцкарски заповеди во својот состав соржат став дека во текот на коцкањето неопходно е секоја одлука да ја донесете свесно и разумно. Пред да започнете со игра направете план за парите. Банкрол, односно буџетот за коцкање треба да биде наменет за игра и ниту цент повеќе. Направете план, поставете цел и распоредете ги парите.

7. Алкохолот и коцката не одат заедно

Ако некогаш сте биле гостин во локалното казино, сигурно сте забележале дека ќе ве почестат некоја чашка алкохол и тоа бесплатно. Тоа е со цел алкохолот да започне да влијае врз вашето расположение, а добро е познато дека кога сме под дејство на алкохол не носиме правилни одлуки. Индеректно алкохолот ќе влијае врз вашиот буџет и одлуки за коцкање.

совети за коцкање

8. Правете паузи

Во овој дел не мислиме на пауза додека играте од по некоклу минути или сати. Понекогаш е потребно да се направи пауза од неколку дена или недели, особено ако сте во лоша серија. Онлајн казиното работи 24/7 и секогаш е тука кога вие ќе посакате. Паузата ќе ви помогне да се чуствувате подобро и одморено, а исто така играте ќе ви биде и позабавна.

9. Не плаќајте за казино системи и стратегии

Бидете сигурни дека не постои никаков систем или стратегија која ви гарантира 100% сигурна добивка. Доколку тоа било така, казината би банкротирале многу брзо. Добро би било да прочитате систем или стратегија, но имајте на ум дека тоа не ви гарантира добивка. Прочитајте за системи и стратегии ТУКА.

10. Забавувајте се!

Забавата ја ставеме как опоследна на оваа листа. Тоа би требало да биде основна цел кога планирате да играте казино преку интернет. Забава, квалитетно потрошено време и провод треба да ви бидат основните цели кога започнувате со онлајн коцкање, без разлика дали сте добитни или не.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*