Со влог од 80 центи добила 200.000 евра!

40 годишна жена освои во едно познато казино повеќе од 200.000 евра со влог од само 80 центи.

Станува збор за почетник во коцкањето и слот апаратите. Таа во тој период била во посета кај нејзината мајка, па случајно решила да ја испроба среќа.

Освоила 209.715 евра, а тоа е вториот најголем џекпот откако се воведени слот апаратите пред 30 години.

Таа вложила 80 центи, а конечниот износ за среќа беше со шест цифри.

Директорот истакна дека луѓето често не сфаќаат што им се се случува. „Таа беше малку изненадена, ја одведовме на страна и исто така и дадовме чаша со шампањ“ рече тој.

За работите да бидат поинтересни, ви го претставуваме следниот податок. Во 2011 година во истото казино играч освои 425.000 евра со влог од само 60 центи.

Доколку и вие сакате да ја испробате среќата, тоа може да го направите во некое од следните онлајн казина.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*