Најголема добивка добиена во онлајн казино!

Во онлајн казината многу често се случува да „падне“ огромна сума на пари, а во продолжение на овој текст ќе ви ја претставиме најголемата добивка на сите времиња.

И самите знаете колку интернетот го промени светот, па така експанзија се случи и со игрите на среќа кои во голема мера сега можат да се најдат на интернет просторот.

Огромните добивки во онлајн казината се добиваат благодарение на прогресивните џекпоти, а тоа на „своја кожа“ го почувствува еден Норвежанец пред 12 години.

Имено, тој на 24-ти септември, 2011 година го посетил казиното на Betsson бидејќи не можел да заспие и решил да си ја проба среќата на тогашните слотови. Тој изиграл неколку игри, а на крајот се префрлил на слотот Insomnia.

Благодарение на таа несоница освои џекпот вреден вртоглави 11.7 милиони евра.

Доколку сакате и вие да бидете во игра за толку големи цифри, посетете некое онлајн казино и пробајте си ја среќата.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*