• Веб страна
  • Банкарски опции
  • Бонуси и промоции
  • Корисничка поддршка
  • Игри
3.8

Резиме

  • Ново казино формирано во 2017 година
  • Нуди бонус за сите нови играчи
  • Изработено од страна на реномирана компанија
Sending
User Review
1 (1 vote)

Во оваа статија ќе може да прочитате детално за PlayClub казино. Тие се водат со слоганот „Work hard, play harder“, со ова казино може да играте до максимум. PlayClub казиното има нов веб- сајт изработен од страна на Aspire Global Limited. Софтверските продукти од оваа компанија се реномирани кога се работи за ваков тип на софтвер односно онлајн слот машини. Од страна на казиното обезбедени се игрите NetEnt, Microgaming, NextGen, Play’n GO и многу други. Сите знаеме за каков квалитет се работи кога се спомнуваат овие имиња. Казиното за своите нови играчи нуди 100% бонус до 200 евра и до 100 бесплатни вртења.

Казиното има регулирано кој се може да игра. Па така играчите од Соединетите Американски Држави нема да можат да направат сметка на казиното и да играат. Ова е така затоа што во САД онлајн – коцкањето е илегално. Исто така нема да може да се креира сметка и од било која држава каде законите така налагаат.

PlayClub казино – ново казино на пазарот

Казиното е релативно ново на пазарот, стартува со работа во 2017 година. Тоа значи дека ова казино во иднина треба да изгради реноме и да се докаже меѓу играчите. Како што спомнавме зад него стои докажаната компанија Aspire Global Limited, оваа компанија има низа успешни казина како што се Peters и Magic red казината. Па со оглед на тоа играчите треба да очекуваат уште едно одлично казино на пазарот.

PlayClub казино

Казиното му покажува на играчите дека не се работи за измама со своите лиценци. Ова казино поседува две лиценци издадени од страна на управата за игри на среќа од Малта, а другата од комисијата за коцкање од Велика Британија. Овие докажани регулаторни тела ги надгледуваат активностите на страницата. И прават проверки дали казиното е според стандардите кои се налагаат, дали се грижи за безбедно и одговорно коцкање. Лиценцата од Комисијата за коцкање на Велика Британија се грижи само за играчите кои се на територија на Велика Британија, додека лиценцата од Малта е наменета за сите останати. Оваа страница е преведена на неколку јазици а тоа се : Англиски, шведски, германски норвешки и фински јазик.

Корисничка поддршка

Корисниците на PlayClub казиното може да најдат повеќе информации на листата со најчесто поставувани прашања, која е многу обемна. Оваа листа може да ја најдете со клик на полето „Помош“ по што ќе ве насочи кон листата. На оваа листа опфатени се голем број прашања од маркетинг па се до играње и уплати, но доколку не ви е доволно има и други опции. Казиното нуди и разговор во живо кој е достапен од 08:00 до 01:00 часот. На располагање ви стои и телефонска, факс и електронска комуникација.

Одлични онлајн слот машини

Слот машините се креирани од страна на NetEnt, Microgaming, NextGen, Play’n Go, Realistic Games и NeoGames. Па покрај вакви имиња игрчите нема да имаат големи потешкотии да најдат некоја возбудлива игра која ќе ги одушеви. Како мана може да се наведе малиот број на игри, затоа што не ги нудат комплетните каталози од софтверските компании. Но и покрај ова има доволно игри за сите да одберат што им одговара.

Сепак видео слотовите кои се достапни за играње вклучуваат некои од популарните наслови кои може да ги сретнеме и на другите казина. Тука ќе ги сретнете популарните слотови како што се Џек, Игра на Тронови и слични докажани игри. Исто така достапни се и голем број на 3D игри кои ќе ве одушеват со својата графика и изработка.

PlayClub казино

Доколку не сте расположени за авантура тогаш за вас перфектни ќе бидат некои од ретро слот машините кои се едностави и со 3 линии. Казиното нуди и аркадни игри како што е Pentagram и Super Graphics кои се спротивност на реалистичните игри.

За жал ова казино не промовира никакви прогресивни џекпоти, што и не е многу привлечно за играчите. Затоа што џекпотот знае да биде клучен за избор на казино.

Казино во живо од страна на PlayClub

PlayClub казино на своите играчи им овозможува казино во живо со реалистични искуства како да играте во некое традиционално казино. Ова нуди одлично и автентично искуство кое добива многу пофалби од играчите. На казиното во живо вклучени се некои од најпознатите игри како што се Блек Џек и Рулет. Доколку не ви е удобно да играте во живо, тогаш имате виртуелни верзии од истите.

Банкарски опции

Еден од главните адути на ова казино е што опфаќа голем опсег на играчи, односно се работи за интернационално казино. Поддржува голем број на опции за уплата и исплата. Некои од нив се: Visa, Mastercard, Maestro, Skrill, Neteller, Paysafecard, EntroPay и други. Валутите со кои може да се игра се исто така за широката публика, поддржува евра, долари, фунти и многу други. Минималниот депозит за играње е разумен и изнесува 10 евра, а максимално месечно може да повлечете 7.000 евра. Исплатата ќе потрае 2 работни денови за да се процесира и одобри. А парите ќе бидат исплатени на начинот што ќе го одберете.

Бонуси и промоции во PlayClub казино

PlayClub казино не нуди џекпот но има понуда за бонус. Тој изнесува 100% до 200 евра, па така може да ги дуплирате парите. Доколку уплатите 200 евра вие добивате 100% и имате на располагање 400 евра за играње. А доколку направите уште еден депозит во рок од два дена казиното ќе ве изненади со уште еден бонус.

PlayClub казино

Звучи добро, но треба да обрнете внимание и на тоа дека за да го добиете треба да изиграте 35 пати. Што и не е бројка за потценување, па затоа доколку сакате да го подигнете бонусот имајте го ова на памет.

Мобилна верзија

Како и сите други добри онлајн казина, PlayClub својот сајт и игри ги има оптимизирано за мобилните уреди и таблетите. Оптимизирано е за мобилните платформи на Android, Windows и iOS. За да игграте од вашиот смарфон единствено што треба да нарпавите е да одите на нивниот официјален сајт од вашиот уред.

Заклучок за PlayClub казино

PlayClub казиното е ново на пазарот, лансирано е во 2017 година, нуди некои свежи и нови интересни работи. Брендот во иднина треба да ја гради својата репутација и популарност. Во поглед на игрите кои ги нудат не се премногу, но има различни теми кои може да опфатат поголем дел од играчите. Казиното нуди бонус што и не е така лошо за сите нови играчи.